VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ELLEN WEISSBRODOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Babyboom

Novojičínsko - Narozená miminka od 24. července do 31. července.

Na stěně domu v Dlouhé ulici se objevily hanlivé nápisy

Novojičínsko - Volné plochy zdí budov lákají v prázdninovém čase některé nenechavce. Ti se například nedávno postarali o hanlivé nápisy pod přízemním balkonem domu na ulici Dlouhá 25 v Novém Jičíně. Neznámí výtržníci černým fixem doslova poseli část volné plochy cihlového zdiva.

Štramberk konečně opraví cestu bez asfaltu

Štramberk - Naděje svitla obyvatelům ulice Novojičínská ve Štramberku. Na jejich petici upozorňující na špatný stav tamní komunikace kladně zareagovali zastupitelé města.

Opalování nahoře bez na koupalištích ještě vadí

Novojičínsko - Zatímco na některých koupalištích na Novojičínsku lidé přivřou nad nahotou horní části ženského těla oči, jinde opalování, tak zvaně nahoře bez, ještě vadí.

Babyboom

Novojičínsko - Narozená miminka od 7. července do 13. července.

Orlí mláďata čekají ve voliéře na svobodu

Bartošovice - Celkem čtyři orlí mláďata ze Slovenska mají vyhlídku žít volně v přírodě v Moravskoslezských Beskydech. V tyto dny se o to starají pracovníci Záchranné stanice pro volně žijící živočichy v Bartošovicích.

Na železnicích umírá čím dál více lidí, mnohdy zcela zbytečně

Novojičínsko - Trojnásobek počtu mrtvých osob na železničních přejezdech, taková je bilance nehod za první polovinu letošního roku, ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, kterou zaznamenala Drážní inspekce v Praze. Na Novojičínsku za prvních šest měsíců došlo na železnici ke třem nehodám, při nichž zahynuli dva lidé a osm jich bylo zraněných.

Babyboom

Novojičínsko - Narozená miminka od 2. července do 9. července.

Nejhůře stále shánějí práci lidé ve věku mezi padesáti až šedesáti lety

Nový Jičín - I když podle statistik Úřadu práce v Novém Jičíně je za druhé čtvrtletí letošního roku průměrný věk uchazečů o zaměstnání 43 let, nejhůře se na trhu práce stále uplatňují lidé nad padesát let.

Bartošovická stanice nabízí devět ekoprogramů

Bartošovice - Devět ekovýchovných programů, zejména pro organozivané skupiny dětí, nabízí Centrum ekologické výchovy (CEV) v Bartošovicích. „Nejvyužívanější program se jmenuje Živá příroda na dosah. Návštěvníky seznamuje sprojekty a programy záchranné stanice a také s biologií několika desítek našich druhů zvířat, zejména ptáků,“ sdělil Jan Kašinský z bartošovické Záchranné stanice pro volně žijící živočichy.

Nemálo nezletilců tráví prázdniny popíjením alkoholu

Nový Jičín - Společný jmenovatel v podobě alkoholu mají všechny případy, které nedávno řešili novojičínští strážníci. Většinou se jednalo o podnapilé nezletilce.

Lidí bez práce bylo v červnu na Novojičínsku těsně pod čtyři tisíce

Nový Jičín - Opět o pomyslný stupínek níže klesla v červnu nezaměstnanost na Novojičínsku. Po dlouhé době se dostala těsně pod čtyřtisícovou hranici.

Přiopilá patnáctiletá dívka strážníky přivedla k opuštěnému batoleti

Nový Jičín - Skupinka velmi mladých přiopilých lidí na ulici U Jičínky v Novém Jičíně neušla oku projíždějících strážníků.

Město Štramberk bude členem dvou sdružení

Štramberk - Štramberští zastupitelé podpořili vstup města do Sdružení místních samospráv České republiky (SMS ČR), které se zabývá iniciativou menších měst a obcí proti daňové diskriminaci.

Sochu vzpínajícího oře umístí na rondel

Nový Jičín - Skulptura koně od italského umělce Maria Pavesiho by měla v budoucnu stát na jednom ze sedmi rondelů v Novém Jičíně. Rozhodli o tom novojičínští zastupitelé. I když ne napoprvé a jednotně.

Babyboom

Novojičínsko - Narozená miminka od 26. června do 3. července.

Novojičínští chirurgové míří do Afriky

Nový Jičín - Na humanitární misi do západoafrické Ghany dnes odlétá šestice zdravotníků z novojičínské nemocnice. V tropech chtějí zvládnout na 60 až 80 operačních zákroků.

Bartoňovi si pořídili k dceři Nikole trojčata

Ženklava - Hned trojnásobnou radost v tyto dny zažívají manželé Igor (32 let) a Zdeňka (31) Bartoňovi ze Ženklavy. Narodila se jim zdravá trojčata, která jsou v obci ojedinělá.

Štramberské náměstí se zřejmě stane pěší zónou

Štramberk - Novým konceptem pěší zóny, který by řešil nelehkou dopravní situaci v kopcovitém středu Štramberku, se zabývali tamní zastupitelé. Zpřehlednit a uvolnit dopravu chtějí možným zákazem vjezdu na náměstí.

Z mrtvého Radničního sklípku bude možná hudební klub

Nový Jičín - Využitím kdysi známého diskotékového prostředí Radničního sklípku v Novém Jičíně se zabývali místní zastupitelé. Prostory, které jsou již delší dobu nevyužité, by mohly posloužit hudebnímu klubu.

Tabačku srovnají se zemí

Nový Jičín - Majitel objektu bývalé tabákové továrny v Novém Jičíně společnost Mocero reality, plánuje srovnání areálu se zemí. Na místě „tabačky“ by měl poté vyrůst obchodní řetězec.

Hezcí upekli obří ucho, připsali si další rekord

Štramberk - Zase o kousek blíže svému snu jsou pekaři Hezcí ze Štramberka. V sobotu totiž upekli maxiucho o průměru 161 centimetrů. Jejich cílem je ale zdolat dvoumetrový průměr.

Nový Jičín vzdal hold Dvořákovi, skladatel má nyní ve městě bustu

Nový Jičín - U příležitosti Evropského svátku hudby odhalili členové Klubu rodáků a přátel města Nového Jičína a zástupci radnice v parčíku za tamním Beskydským divadlem bustu známého hudebního velikána Antonína Dvořáka.

Babyboom

Novojičínsko - Narozená miminka od 13. června do 19. června.

Děti dostaly vysvědčení o týden dříve

Frenštát pod Radhoštěm - O týden delší letní prázdniny si od včerejšího pátku užívají žáci Základní školy a mateřské školy Tyršova ve Frenštátě pod Radhoštěm. Kvůli výměny oken ve škole obdržely vysvědčení již včera dopoledne.

V Kuníně oslaví jubileum

Kunín - Letošní desátá Zámecká slavnost v Kuníně, která se uskuteční v sobotu 21. června v areálu tamního zámeckého parku, slibuje pestrý program. Již od 9 hodin si mohou zájemci prohlédnout zámecké prostory s živými obrazy v podání Trubačů zámku Kunín, uskupení Campagnuollo barok ansamble a soubor historických tanců Campanello.

Ve školách ubývá dětí, školky mají opačný problém

Novojičínsko - Zatímco vzákladních školách na Novojičínsku se počty žáků spíše redukují, mateřské školy mají momentálně opačný problém, jsou kapacitně vytížené.

Dítě ve školce pokousal pes

Nový Jičín - Zatoulaný pes a pokousané dítě se nedávno stali předmětem vyšetřování novojičínských strážníků. Ztracený čtyřnožec si našel cestu otevřenými vstupními dveřmi do Mateřské školy na ulici Jubilejní vNovém Jičíně.

Z Novojičínska putuje do Afriky na dvě stě padesát brýlí

Nový Jičín - Celkem 256dioptrických brýlí a 98pouzder na ně vybraných na Novojičínsku poslouží obyvatelům Afriky.

Klienti azylových domů zamířili na trh práce

Nový Jičín - Jedna úspěšná absolventka rekvalifikačního kurzu a devět žen, které si našlo práci. To je výsledek projektu zaměřeného na opětovný vstup na trhu práce pro klienty azylových domů, který realizovalo Občanské sdružení ADRA vNovém Jičíně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení