VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Antonín Patka: Největší vizí bude oblast práce s mládeží

Nový Jičín - Poslední lednový den se na Valné hromadě okresního fotbalového svazu Nový Jičín rozhodlo o novém předsedovi. Dosavadního předsedu, Břetislava Piteráka, nahradil ve funkci Antonín Patka, který zvítězil poměrem 36:14 nad Vojtěchem Jalůvkou.

8.2.2013
SDÍLEJ:

Antonín Patka.Foto: Deník/Dalibor Tobola

„Chtěl bych především zlepšit komunikaci s kluby tak, aby činnost OFS, výkonného výboru a jednotlivých komisí, byla jasná a srozumitelná. Aby i ten nejmenší klub v okrese našel u OFS zastání," vysvětluje Antonín Patka a dodává: „Ještě pořád existuje mnoho a mnoho nadšenců a fandů fotbalu, pro které je fotbal drogou."

Z jakého důvodu jste se ucházel o post předsedy OFS Nový Jičín? Co vás vedlo ke kandidatuře?

Byl jsem osloven zástupci několika klubů, zda bych nechtěl kandidovat na post předsedy OFS. Vzhledem k tomu, že se ve fotbalovém prostředí pohybuji více než pětačtyřicet let, ať už jako hráč, trenér nebo v posledních letech jako funkcionář, myslím si, že mu teď mohu vrátit vše, co jsem s ním, jako s jistým fenoménem, zažil. Velmi důležitou roli sehrál v mém rozhodování i můj předchůdce ve funkci předsedy OFS, inženýr Břetislav Piterák, se kterým jsem možnost ucházet se o tento post konzultoval.

Jaké jsou vaše plány do budoucna? Na co všechno byste se chtěl zaměřit?

Již po svém zvolení na valné hromadě jsem uvedl, že bych chtěl zlepšit především komunikaci s kluby tak, aby činnost OFS, výkonného výboru i jednotlivých komisí byla jasná, srozumitelná a transparentní. Aby i ten nejmenší klub v okrese našel u OFS zastání, aby OFS fungoval spíše jako poradce a mentor než jako represivní orgán. Asi mou největší vizí do budoucna je oblast práce s mládeží. Je mnoho klubů v okrese, které se potýkají třeba s nekvalifikovanými trenéry, zejména u mládeže, a je mnoho klubů, kde mládežnické týmy vůbec nejsou. A to bych chtěl změnit. OFS může zajistit, ne zaplatit, školení pro trenéry, což se současně i děje, jen musí být zájem z druhé strany, především od samotných trenérů. Byl jsem například v lednu na proškolení trenérů licence B. Bylo nás z celého okresu celkem osm.

Co dalšího byste chtěl vylepšit?

Další možností, jak „provozovat" mládežnické týmy, je jejich slučování ze sousedních obcí. Proč by v obci A nemohli mít žákovský tým složený i z kluků z obce B? A naopak, proč by dorostenci z obce A nemohli hrát za tým obce B? Samozřejmě, že takovéto vlaštovky už v okrese jsou, ale je to žalostně málo. Mládežnických týmů ubývá, zejména v dorosteneckých soutěžích. Tady vidím možnost zlepšení. A nejen v tom, že jako předseda OFS budu oddíly navštěvovat a diskutovat s nimi, ale musíme pomoci i tím nejdůležitějším, bez čehož to dnes nejde penězi.

Co jste musel řešit s nástupem do funkce jako první?

Prvotním úkolem nového předsedy OFS, a zároveň i nového výkonného výboru, je ustanovení a schválení jednotlivých komisí, jejich předsedů a složení. Momentálně je tím nejdůležitějším úkolem dotažení do konce změny registračních průkazů. Ještě řada klubů nemá změnu registračních průkazů provedenu. A na to musíme samozřejmě dohlédnout, aby bylo do zahájení jarní sezony vše v pořádku. Sledujete, když čas dovolí, během víkendu okresní fotbalové zápasy nebo zápasy okresních týmů v krajských soutěžích?

Tak touto otázkou jste mi docela nahrál. Doposud jsem pracoval ve výkonném výboru OFS jako garant komise rozhodčích. Úzce jsem spolupracoval s komisí rozhodčích, účastnil jsem se každého jejího zasedání, přenášel jsem postřehy a podněty do výkonného výboru a obráceně, pravidelně jsem navštěvoval fotbalové zápasy, ať už to byly zápasy mládežnické či dospělých. Převážná část byla v soutěžích okresu, ale chodil jsem též na utkání krajských soutěží. Zaměřoval jsem se na výkony rozhodčích, sbíral poznatky o jejich výkonech a na pravidelných závěrečných seminářích rozhodčích jsem je se svými poznatky seznamoval. Podle ohlasů ze strany rozhodčích byla má činnost hodnocena jako přínos pro zkvalitnění jejich práce při řízení zápasů.

Další část rozhovoru s Antonínem Patkou si můžete přečíst v úterním vydání Novojičínského deníku, v týdeníku Region.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.

Autor: Dalibor Tobola

8.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FRENŠTÁT (zleva Marek a Klimpar) zažil v Českém Těšíně další radost z vítězství.

Frenštát jede. Vykradl Český Těšín a teď hostí nováčka

FOTBALISTÉ Bílovce (v bílém) si musí na výhru počkat minimálně do neděle, kdy doma hostí Pustou Polom. 

Bílovec neuspěl na hřišti Staré Bělé

Vznikla petice kvůli silnici

Přejít z jedné části Kunína do druhé je velký problém. Důvodem jsou projíždějící auta. Obyvatelé obce proto podepisují petici.

Divizní Nový Jičín stále čeká na první výhru

 Novojičínští fotbalisté nevyhráli ani ve třetím divizním kole, když padli v Hranicích. Nyní hostí v sobotu nováčka z Bohumína.  

Proti africkému moru bojují i vojenští veterináři z Hlučína

Na likvidování následků nákazy afickým morem prasat se podílejí ode dneška i vojenští veterináři z Hlučína.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení