Tatran Baracuda Jakubčovice – Závodní Česká Ves 7:0 (2:0)

Baracuda začala aktivně. Již v desáté vteřině prověřil kvality hostujícího brankáře Aleš Michálek, ovšem netrefil. Hned v 58. vteřině, po nahrávce Davida Molnára Michálkovi, který viděl lépe postaveného Kamila Molnára, poslední jmenovaný vstřelil první branku domácích, 1:0.

Aktivní hra Jakubčovických pokračovala. Hosté se poprvé dostali k bráně až ve čtvrté minutě, ale Richter zakročil úspěšně. V 9. minutě vsítil druhou branku Baracudy Michálek po pěkné kombinaci s Kamilem Molnárem. Ne všechny útočné akce Jakubčovicím vyšly, tým ale pokračoval stále ve své útočné hře. Hosté měli pár ojedinělých šancí, které všechny zlikvidoval obhájce domácí svatyně Richter. Padesát sekund před koncem kopala Česká Ves penaltu, ovšem, ani jejímu střelci se nepodařilo Richtera překonat.

Hosté vyměnili brankáře, před jehož svatyní se v samotném závěru prvního poločasu ocitl volný Kamil Molnár po přesné Michálkově přihrávce. Jenže přestřelil a do šaten se tak šlo za stavu 2:0.

Skvělý vstup do sezony jakubčovických futsalistů

Znovu to byla 58. vteřina, která otevřela skóre další části hry. Michálek přihrál Šestákovi a ten se nemýlil – 3:0. Hosté se poněkud vzpamatovali a vyslali na Richterovu branku několik střel. Ani jedna se však nepronikla do sítě. Naopak, byli to domácí, kteří znovu skórovali. A to hned dvakrát během půl minuty. Podruhé se trefili Michálek a Kamil Molnár – 5:0.

V dalších minutách opět pokračovala ofenziva Baracudy. Její hráči zasypali hostujícího gólmana několika střelami, avšak pokus Davida Molnára, dvě střely Michálka a několik Šestáka byly neúspěšné. Zato ve 35. minutě zápasu vyšla domácím pěkná akce, kterou načal David Molnár. Našel v rohu Michálka, zavolal si o zpětnou nahrávku a zamířil přesně – 6:0.

Střelnice domácích ještě neskončila. Podobnou akci zopakovali Anděl s Michálkem, avšak Anděl minul. Dvakrát zamířil Šesták, ale brankář hostí měl tentokrát štěstí. Ani Kamil Molnár dvakrát netrefil. Poslední, sedmý gól si připsal kapitán Michálek. A tak se druhý nejlepší střelec sezony druholigové i předchozí divizní zapsal do střeleckých tabulek hned hattrickem.

„Na úvod, si myslím, že dobrý výkon. Sice jsme mohli vyhrát větším rozdílem, měli jsme proměnit více šancí. Mohli jsme to doklepnout nebo si víc nahrát. Ale soupeř byl kvalitní, čekal jsem, že nebude tak silný,“ zhodnotil první zápas sezony nejúspěšnější střelec Aleš Michálek. K některým neproměněným či překombinovaným útočným akcím svého týmu dodal: „Když vedeme větším rozdílem, dovolujeme si více kombinací, ale ty pak třeba nevyjdou. Kdybychom prohrávali, tak bychom si takové akce dovolit nemohli.“ A v jakých patrech divizní tabulky by se chtěl Michálek pohybovat? „Já počítám s tím, že chci rozhodně postoupit. Ještě neznám všechny soupeře v soutěži, ale chtěl bych jednoznačně postoupit,“ nebojácně uzavřel jakubčovický kapitán.

Ve druhém kole soutěže se Baracuda Jakubčovice představí znovu doma, na palubovce v Odrách. V sobotu 10. října od 19.30 zde hostí tým F. T. Brušperk.

Sestava: Richter Daniel, Pavelka Aleš – Molnár David, Šesták Jaroslav, Anděl Michal, Dresler Radim – Michálek Aleš, Molnár Kamil, Kocmich Tomáš, Dostál Patrik.