Spálov doma v poslední čtvrthodině otočil duel proti Suchdolu, který spadl, po vítězství Kozlovic v Odrách, na poslední místo tabulky. Dlouho vyrovnaný duel s Kateřinicemi v Bordovicích rozsekla až proměněná penalta Petra.

HVĚZDY KOLA***RADIM BILL (Jakubčovice)
Společně s útočným parťákem Ďuricou neustále ohrožoval branku Libhoště a kromě dvou branek nastřelil ještě břevno. Obě útočné hrozby mohly v Libhošti nastřelit minimálně hattrick, ale nakonec skórovali oba dvakrát. Bill se trefil dvakrát také v minulém kole doma proti Odrám a s šesti góly stíhá vedoucí pětici.

**DANIEL PETR (Bordovice)
Penaltová jistota. Tím je zkušený borec Pítrova týmu, jenž proti Kateřinicím proměnil čtvrtou penaltu v letošním ročníku, kterou ale hosté těžko skousávali. V závěru pak z brejku pečetil výhru 2:0 a sedmou trefou se dostal na čelo tabulky střelců.

*ONDŘEJ KLEVAR (Spálov)
Záložník nováčka soutěže rozhodl zápas proti suchdolské Lokomotivě v 81. minutě, kdy vyhnal pavouky z hostující šibenice. Jeho první branka v sezoně znamenala třetí výhru Bušinova celku. Zatímco venku Spálovští ještě nebodovali a nevstřelili ani branku, doma slavili už potřetí.

ČÍSLO KOLA 5Tolik hráčů kraluje po víkendovém kole střelecké tabulce soutěže se sedmi brankami. Na čele se vyhřívají Zdeněk Kadlčák (Jistebník), Michal Světlík (Vlčovice), Michal David (Jeseník n. O.), Daniel Petr (Bordovice) a Petr Ďurica (Jakubčovice).

ZELENÝ PAŽIT I. B třída, sk. D

FC LIBHOŠŤ – TJ TATRAN JAKUBČOVICE 1:4 (0:3)

Už ve 3. minutě donutil Martinovského kapitulovat Bill, jenž si naběhl na přesný pas za obranu a z rohu šestnáctky nedal domácímu brankáři větších šancí. Jakubčovické branka nakopla a po půhodině hry využil zaváhání v domácí obraně Ďurica, jenž bez větších potíží zvýšil vedení hostů. Stejný hráč se trefil ještě v závěru první půle, kdy byl na konci pohledné hostující kombinace a po ose Schreier, Bill a Šaran upravil na 3:0. Domácí zachránilo ještě břevno, které z přímého kopu trefila letní posila Jakubčovic, Bill.

„Špatný vstup našeho mužstva do zápasu poznamenal celý zbytek zápasu. Naši hráči nejenže nedokázali na gól reagovat adekvátním výkonem, ale v jejich hře začaly převládat nepřesnosti, nepochopitelné chyby, nervozita, chyběl pohyb, bojovnost, obětavost a hlavně chuť nepříznivý stav srovnat," zoufal si po utkání trenér FC Libhošť Miroslav Salač. Hostující převaha pokračovala také po změně stran, ale v 76. minutě vykřesal domácí naději Závodný, který se trefil po nešťastném zásahu jinak dobře chytajícího brankáře Bučka. Už za pouhých šest minut však dodala hostům potřebný klid čtvrtá branka. První pokus sice ještě Martinovský Billovi dokázal zlikvidovat, ale hostující střelec se napodruhé nemýlil a pečetil zasloužené vítězství hostů.

„Nejen vysoká prohra na domácím trávníku, ale hlavně herní projev našeho mužstva je velkým zklamáním pro všechny přítomné," dodal k nepovedenému střetnutí svých svěřenců kouč Libhoště. Jakubčovický Tatran se tak po výhře dostal na druhé místo, o bod právě před FC Libhošť, a na vedoucí Starý Jičín, který nasbíral 24 bodů, ztrácí dva body. „Vůči soupeři jsme byli pokorní a jeho fotbalovou sílu jsme respektovali. První poločas nám vyšel náramně. Díky našemu agresivnímu pojetí a fotbalovému umu jsme soupeři odskočili o tři branky," pochvaloval si kouč Jakubčovic Alois Tomeček a jedním dechem dodal: „Po změně stran jsme chtěli nadále pokračovat v aktivní hře. Už jsme sice nebyli tolik na míči, ale přesto jsme si vytvořili několik gólových šancí. Musím říct, že před zápasem bych bod bral. Výhra je cenná a za kolektivní výkon musím své chlapce pochválit."

B: 76. Závodný – 3. a 82. Bill, 33. a 43. Ďurica. Rozhodčí: Viščor – Havlík, Herda.

Libhošť: Martinovský – Bednář, Velart, Eckelsberger, J. Čapka – T. Blažek, M. Blažek, Závodný (76. Jachník), Palička – Oborný, Dědík (46. Kupčák). Trenér: Miroslav Salač.

Jakubčovice: Buček – Pavelka (86. Dobeš), Dvořák, Sommer – Vavroš – Molnár, Šťastný, Šaran (66. Hnila) – Schreier – Ďurica, Bill. Trenér: Alois Tomeček.

TJ SOKOL SPÁLOV – TJ LOKOMOTIVA SUCHDOL N. O. 2:1 (0:1)

Diváci ještě nestačili ani pořádně zbystřit a už ve 2. minutě rozesmutnil domácí příznivce Jakub Rek, jenž si naskočil na standardku Hanzlíka a přesnou hlavičkou k tyči překonal Neckáře. Diváci poté sledovali spíše dlouhé nákopy směrem dopředu a bojovný fotbal. Velkou šanci na vyrovnání měl pak domácí Šíma, ale míč trefit nedokázal. V závěru poločasu zahrozili znovu hráči Suchdolu a Trojanovu pumelici z 20 metrů musel parádním zákrokem zneškodnit Neckář. Podobně bojovný scénář nabídla také druhá půle. Okolo 70. minuty začali hrát domácí svěřenci trenéra Bušiny na tři útočníky a patnáct minut před koncem se po souboji domácího Šímy s hostujícím brankářem Sehnalíkem kopal pokutový kop. Hostující brankář ještě navíc obdržel žlutou kartu a z penalty se poté s velkým štěstím prosadil Chuděj. Hostující strážce svatyně totiž vystihl směr jeho střely, ale míč se nakonec po prudké ráně dostal za brankovou čáru. Dělbou bodů však duel neskončil a devět minut před vypršením základní hrací doby zatáhl míč po levé straně Baláž, jenž našel ve vápně Klevara, a ten vymetl šibenici suchdolské branky. Nováček soutěže tak slavil třetí výhru v letošním ročníku a aktuálně mu patří 11. příčka s 9 body. Suchdol zůstává nadále na pěti bodech. „Penaltový zákrok faulem určitě byl, ale předcházely tomu neodpískané fauly a ruka domácích. Při druhé brance jsme zbytečně chybovali a nechali domácí otočit zápas. V závěru už jsme nebyli k ničemu připuštěni," komentoval průběh zápasu hrající kouč Suchdolu Luděk Hanzlík.

B: 75. T. Chuděj z pen., 81. Klevar – 2. J. Rek. Rozhodčí: Seidler – Takáč, Pustějovský. Diváci: 175.

Spálov: Neckář – Sosnovec, M. Anděl I, Sucháček (66. Kostka), V. Maršálek – Král, Baláž, Klevar (83. Zálešák), Pop (87. O. Maršálek) – Šíma, T. Chuděj. Trenér: Vojtěch Bušina.

Suchdol: Sehnalík – Randýsek, Hanzlík, Tvarůžek, T. Rek – J. Vandlík, Zuzaňák (76. Nezmeškal), J. Rek (70. Hes), Trojan – Richtárik, Meihack (85. Voda). Hrající trenér: Luděk Hanzlík.

TJ SOKOL TICHÁ – TJ JISTEBNÍK 1:1 (0:1)

B: 49. Houšťava – 38. Pasker. Rozhodčí: Závodný – Švec, Opěla.

Tichá: Pikulík – Bartoň, Petřík, Piskoř, R. Švrček – Zdarsa, Humpolec, Fojtík, M. Tománek (78. Vrána) – O. Švrček, Houšťava. Trenér: Petr Koblovský.

Jistebník: Krayzel – Štandl, Lebica, F. Kadlčák, Tyleček – Besta, Šamaj, Kušnír, Horváth – Pasker (56. Nesvadba), Z. Kadlčák. Trenér: Richard Štros.

TJ SOKOL STARÝ JIČÍN – TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. 3:1 (1:1)

B: 4. J. Hanzelka, 62. vlastní R. Hanzelka, 73. Kotešovec – 3. M. David. Rozhodčí: Krištof – Ondračka, Kyselý. Diváci: 250.

Starý Jičín: Strnadel – Jurajda, Šrom, Petřek (89. M. Vahalík), Podešva (84. R. Kreml) – Herman, Kotešovec, P. Vahalík, Barvenčík – F. Bartoň (82. V. Pořický), J. Hanzelka. Trenér: Tomáš Vyhlídal.

Jeseník: Macháč – P. David, J. Goláň, P. Goláň (74. Hrňa), R. Hanzelka – D. Janovský (46. L. Bartoň), Koval, Lokša (86. M. Goláň), Víznar – Burget, M. David. Trenér: Jan Koval st.

TJ SOKOL BORDOVICE – TJ SOKOL KATEŘINICE 2:0 (0:0)

B: 78. z pen. a 88. Petr. Rozhodčí: Pustějovský – Pargáč, Bartoš.

Bordovice: Turoň – Kaša, Geryk, Kovařík, Vaněk – Raška, Židek, Segeťa (88. Klos), Melčák (57. Nárožný) – Petr, Rajnoch (66. Hieke). Trenér: Jan Pítr.

Kateřinice: Müller – J. Tyleček, M. Bittala (56. Bajer), Jiří Kuchař ml. – Marsina (25. L. Cibulec), T. Bittala, L. Richter, Šinágl (43. Obsadný), Kocourek – D. Richter, Jiří Kuchař st. Trenér: Tomáš Malý.

TJ ODRY – FC KOZLOVICE 1:3 (1:1)

B: 22. Paszko z pen. – 7. a 66. Jan Harabiš, 51. Žáček. Rozhodčí: Pala – Kyselý, Matuška.

Odry: Cibulec – Pazsko, Pjatkan, Veselý, Hurta – K. Hrabovský (62. S. Hrabovský), Konrád, Ferenc, Frais (46. Repta) – F. Murín (86. Křenek), Velík. Trenér: Jan Stibůrek.

Kozlovice: Chlebek – Eliáš, Prudký, Hruška, Žáček – Ermis, A. Fojtík, J. Fojtík, Piskoř – Jan Harabiš (78. Jakub Harabiš), Holub (69. Brzezina). Trenéři: Radomír Chýlek a Jakub Harabiš.

FC KOPŘIVNICE – FC VLČOVICE-MNIŠÍ 0:0

ŽK: P. Okřesík, Pala – R. Jalůvka, J. Jalůvka, Beseda. Rozhodčí: Hrubý – Havlík, Kubánek. Diváci: 100.

Kopřivnice: Beňo – J. Okřesík, Kučera, Petráš, P. Okřesík (77. T. Makový) – Pala (77. Křížek), Březina, Mička, Krysmánek (57. Kramoliš) – Fendrich, Štěpán (68. R. Hanzelka). Trenér: Milan Svoboda.

Vlčovice-Mniší: Sokolovský – Kordoš (70. Kahánek), R. Jalůvka, Velička, Reček – Světlík (46. Polášek), D. Švrček, Klos (54. Drozd), Názalaník – Beseda, J. Jalůvka (81. K. Harabiš). Trenér: Miroslav Rek.

Více se dočtete pravidelně ve středečním tištěném vydání Novojičínského deníku a v příloze úterního tištěného vydání Region.