Bílovec zakončil nováčkovskou sezonu přestřelkou

Nováček krajského přeboru z Bílovce, který zakončil ročník na výtečné 6. pozici, končil sezonu páteční domácí předehrávkou proti druhým Heřmanicím a v atraktivním duelu, ve kterém padlo osm branek, se nakonec radovali Ostravané.

20.6.2017

Bílovecký kouč Tomáš Černín dotáhl tým k šestému místu. Foto: Deník/Archiv

Vše načal v úvodu Ronec jehož pokus se otřel o tyč. Bílovec byl v úvodu aktivnější a v další šanci mířil Moučka hlavou těsně vedle. Po čtvrt hodině už se domácí radovali, když přízemní centr futsalového reprezentanta Seidlera zužitkoval ve skluzu Ronec.

Od pětadvacáté minuty však přišly bílovecké chvíle hrůzy a po chybách v rozehrávce a nedůrazu nasázely Heřmanice opařenému Bílovci čtyři góly během sedmnácti minut. Vše režíroval hattrickem dvaadvacetiletý kanonýr Půda.

„Začali jsme ve velkém stylu a soupeře jsme k ničemu nepouštěli, ale poté jsme začali dělat strašně moc chyb a během chvíle jsme čtyřikrát inkasovali. Snažili jsme se s tím, ale něco udělat," poznamenal kouč Bílovce Tomáš Černín, na jehož slova došlo v 50. minutě, kdy Ronec centroval a Seidler nekompromisně pod břevno snižoval na 2:4.

Zanedlouho se Bílovec hodně zlobil, když sudí kvůli ofsajdu neuznali gól Adama Dluhoše. Stejný hráč pak po hodině hry našel nejlepšího bíloveckého střelce Ronce, jenž svým druhým gólem v zápase snížil na rozdíl jediné branky a drama bylo na světě. Bílovecká stíhací jízda však dokonána nebyla, neboť v závěru potvrdil výhru hostů hlavou Afričan Asubontena.

Bílovečtí fotbalisté, které po utkání čekala tradiční závěrečná, se sejdou ke startu letní přípravy 11. července a místo asistenta Petera Šloffa, který se vrací k bíloveckým žákům, povede tým, vedle hlavního trenéra Tomáše Černína, nově hrající asistent Petr Moučka.

„Kádr by měl zůstat pohromadě. Do přípravy s námi půjde pět dorostenců, kteří přecházejí do mužů. Navíc by se měl z Třince vrátit Radovan Melecký," poukázal na možný příchod mladíka Tomáš Černín, jenž ale na začátku přípravy ještě nejspíše nebude moci počítat s dlouhodobě zraněným Matějem Moučkou.

FC BÍLOVEC – FC HEŘMANICE SLEZSKÁ 3:5 (1:4)
Branky: 16. a 61. Ronec, 50. Seidler – 26., 36. a 43. Půda, 39. Stanovský, 89. Effa Amos Asubontena. ŽK: Raszyk, Seman – Schwarz. Rozhodčí: Viščor – Jahoda, Tilkeridis. Diváci: 100.

FC Bílovec: Zalacko – Tomášek (46. L. Černín), Seman, Žídek, Kotrla (66. Vaněk) – P. Moučka (46. A. Dluhoš), Raszyk – Seidler (74. Hoblík), Ondruš, Ronec – Pavlík (81. D. Dluhoš). T. Černín.