Bílovečtí fotbalisté vyhráli i čtvrtý jarní duel

Nováček krajského přeboru pokračuje v jarní vítězné sérii, když na vlastním trávníku porazil Dětmarovice 3:2. Na výhře Černínova souboru, který nyní hraje v neděli v Kobeřicích, se dvěma góly podílel kapitán Ronec.

12.4.2017

Bílovecká trenérská dvojice Tomáš Černín (vpravo), Peter Šloff může být se vstupem do jara nadmíru spokojena. Jejich svěřenci totiž zatím pokaždé bodovali naplno.Foto: Deník/Archiv

Bílovečtí potěšili dvě stovky diváků již na konci první desetiminutovky, kdy odražený balón napálil zpoza šestnáctky do sítě Ronec. Chvíli na to postupoval sám na branku Pěla, ale mířil jen do hostujícího brankáře Kotrly. Hosté z Karvinska pak začali být aktivnější, ale vyložené šance si vytvářet nedokázali.

Domácím ale nevyšel nástup do druhé části, když Žídek zahrál směrem k vlastnímu brankáři těžkou malou domů. Jaška nastřelil dotírajícího soupeře a odražený balón pak uklidil do branky Beilner. Stejný hráč se pak opřel do míče i po hodině hry a Dětmarovice rázem vedly 2:1.

Závěrečná čtvrthodina však vyšla Bílovci znamenitě. Nejprve zahrával přímý kop Ondruš, po jehož centru si jeden z hostů hlavou srazil míč do vlastní branky. Za pouhé tři minuty pak rozjel rozhodující akci znovu Ondruš, jenž našel Adama Dluhoše, který ještě přistrčil míč Roncovi a bílovecký kapitán dokonal obrat.

„Vítězství jsme spíše utrpěli, protože to byl z naší strany špatný výkon. Chyběl pohyb a možná kromě prvních patnácti minut jsme se nedokázali dostat do hry. O poločase jsme si řekli, že se musíme zvednout a zlepšit kombinaci, ale pořád to nebylo ono," hovořil po utkání bílovecký trenér Tomáš Černín.

Hosté navíc dohrávali bez vyloučeného Mlezivy, který uviděl červenou katru po ataku na Adama Dluhoše. „Pozitivem je, že jsme zápas zvládli otočit a závěr už jsme bojovností zvládli, ale zatím to byl náš nejhorší jarní zápas," dodal kouč FC Bílovec.

FC BÍLOVEC – SK DĚTMAROVICE 3:2 (1:0)
Branky: 11. a 78. Ronec, 75. vlastní – 47. a 60. Beilner. ŽK: Ondruš, Tomášek, A. Dluhoš – A. Kotrla. ČK: 80. Mleziva (D). Rozhodčí: Vojkovský – Picmaus, Švec. Diváci: 200.

FC Bílovec: Jaška – Malina (67. Marák), Tomášek, Žídek, Kotrla (92. D. Dluhoš) – P. Moučka, Raszyk – Pěla (75. A. Dluhoš), Ondruš, Ronec – Seman (67. Pavlík). Trenér: T. Černín.

12.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Ďáblové Nový Jičín – HC Tatra Kopřivnice 5:2
31

První derby: Ďáblové přetlačili Tatru

GABRIEL NOVÁK, Rožnov pod Radhoštěm, nar. 4. 9. 2017, 46 cm, 2,93 kg. Nemocnice Nový Jičín.
10

Je tady další ročník fotosoutěže Bílovec obyčejně i neobyčejně

Od září do prosince se mohou šikovní fotografové zapojit do soutěže s názvem Bílovec obyčejně i neobyčejně.