Bílovečtí futsalisté skončili třetí

Bílovec - Cenného úspěchu dosáhli žáci ZŠ a MŠ Komenského Bílovec na republikovém finále ve futsale 7. – 9. tříd v Brně, kterého se zúčastnili i žáci bílovecké školy v kategorii ŠkoFL 7. Soutěže se zúčastnilo celkem 121 základních škol z celé České republiky. Svěřenci trenéra Petra Gelnara vybojovali před pěti dny v Brně bronzové medaile.

19.4.2013

Žáci ZŠ Komenského Bílovec obsadili na republikovém fi nále ve futsale v Brně třetí místo.Foto: Archiv školního družstva

Než se však na republikové finále do Brna dostali, museli reprezentanti ZŠ Komenského v Bílovci o účast bojovat od první kola. Prvním a druhým kolem prolétli zcela suverénně. (1. kolo: Bílovec – ZŠ Vítkov 5:1, Bílovec – ZŠ Kunín 12:2, Bílovec – ZŠ Frenštát 11:2. 2. kolo: Bílovec – ZŠ Frýdek-Místek 7:0, Bílovec – ZŠ Háj ve Slezsku 17:0) Ve finále divize pak zdolali ZŠ Frenštát 12:4 a ZŠ Prostějov 3:0 kontumačně a postoupili tak na konferenční finále kategorie ŠkoFL 7. tříd. Na konci března ve sportovní hale ve Vodové v Brně-Králově Poli skončili druzí a společně ze ZŠ Bystré se tak kvalifikovali na republikové finále. Tam se v semifinále utkali s pozdějším vítězem z Teplic, kterému podlehli 2:5. „V semifinále proti Teplicím musím přiznat, že soupeř měl více individualit a uměl využít brankové příležitosti, a proto vyhrál zcela zaslouženě," sportovně uznal trenér bíloveckých futsalistů Petr Gelnar. V bitvě o bronz se však mohl společně s celým týmem radovat z vítězství 4:1. „V boji o třetí místo rozhodla přede vším naše fyzická síla a vyspělost některých hráčů. V tomto utkání bych

vyzdvihl především Dominika Dybala a Honzu Davida. Kluci hráli z velkým nasazením a šli si pro bronzové medaile s velkým odhodláním," řekl k bronzovému úspěchu ZŠ Komenského Bílovec trenér mužstva Petr Gelnar.

Z výsledků Konferenčního finále ŠkoFL 7. tříd – východní skupina:

ZŠ Bystré – ZŠ Komenského Bílovec 3:3 (2:2), ZŠ Komenského Bílovec – Novolíšeňská Brno 3:0 (2:0), ZŠ Zborovská Tábor – ZŠ Komenského Bílovec 2:6 (1:2).

Tabulka: 1. ZŠ Bystré, 2. ZŠ Komen. Bílovec, 3. ZŠ Novolíš. Brno, 4. ZŠ Zbor. Tábor.

VÝSLEDKY REPUBLIKOVÉHO FINÁLE ŠkoFL 7. TŘÍD:

Semifinále: ZŠ Bystré – ZŠ Břez. Hory Příbram 3:5 (1:4), ZŠ Edisonova Teplice – ZŠ Komen. Bílovec 5:2 (3:1). Branky Bílovce: D. Dybal, J. David. O 3. místo: ZŠ Bystré – ZŠ Komen. Bílovec 1:4 (1:1). Branky Bílovce: T. Socha, D. Dub, V. Tomášek, D. Dybal.

Finále: ZŠ Břez. Hory Příbram – D13-ZŠ Edisonova Teplice 1:4 (0:2).

Sestava ZŠ Komenského Bílovec: Tomáš Štefka, Tomáš Socha, Petr Polášek, Vojtěch Tomášek, Lukáš Fojtík, Jan David, Michal Javorek, Štěpán Kaleta, David Dub, Zdeněk Čonka, Dominik Dybal, Adam Padušák, Petr Sedláček. Trenér: Petr Gelnar. Asistent trenéra: Václav Minařík.

Deváťáci skončili pátí

Výborného úspěchu dosáhli také žáci 9. třídy ZŠ Komenského Bílovec, kteří skončili na konečném 5. – 6. místě v republice. Turnaje se zúčastnilo 150 základních škol. Na konferenčním finále taktéž ve Vodové v Brně-Králově Poli obsadili bílovečtí futsalisté nepostupové třetí místo.

Z výsledků Konferenčního finále ŠkoFL 9.tříd – východní skupina:

ZŠ Masarykova Polička – ZŠ Komenského Bílovec 4:3 (1:2), ZŠ Komenského Bílovec – Mládeže Znojmo 1:6 (0:5) G11 ZŠ Zborovská Tábor – ZŠ Komenského Bílovec 3:7 (2:4).

Tabulka: 1. ZŠ Mlád. Znojmo 7 b., 2. ZŠ Masar. Polička 4 b., 3. ZŠ Komen. Bílovec 3 b., 4. ZŠ Zbor. Tábor 2b.