Boj o záchranu pokračuje

Odry - Sobotní utkání bylo pro oba týmy velmi důležité, oba totiž bojují o udržení se ve II. futsalové lize. Tatran Baracuda Jakubčovice hostil na své domácí palubovce v Odrách družstvo Nasan Okruh Brno. Pokud by Jakubčovice vyhrály, zisk tří bodů je mohl posunout blíže k záchraně.

27.2.2009

Futsalisté Tatranu Baracuda Jakubčovice prohráli důležitý souboj o udržení ve II. lize, když doma podlehli poslednímu týmu tabulky, Nasanu Okruh Brno. Na snímku David Molnár (vlevo).Foto: Archiv

Rozehrávka Baracudy pokulhávala za Brňany hned od začátku zápasu. Tento, diváckému oku příliš nelahodící, pěkný obranářský styl ale hostům přinášel kýžené ovoce. Po několika chybách domácích hráčů vedli Brňané v 11. minutě již 3:0. Hráči Baracudy se nevzdávali a snížili ve 13. minutě brankou nejlepšího střelce družstva, Aleše Michálka, na 1:3. Po dalších dvou minutách hry, tedy v 15. minutě, dorážel na zadní tyči, po přihrávce Davida Molnára, jeho mladší bratr Kamil a stav byl pro domácí příznivější, 2:3. Ovšem hned v následující minutě hosté opět skórovali, 2:4. Domácí ale stále bojovali, a tak ještě stihli do přestávky zkorigovat stav na 3:4, kdy se z nastřeleného rohu trefil do brány zkušený David Molnár.

Hráči Baracudy nastoupili do druhého poločasu zkoncentrovaní a vědomi si důležitosti zápasu, což se také hned v úvodu potvrdilo. Po závaru před domácí brankou srovnával na 4:4 Michal Anděl. Za další dvě minuty, po krásné přihrávce zmiňovaného Anděla, zásluhou Aleše Michálka, Baracuda poprvé v utkání vedla, 5:4. Ve 29. minutě zvýšil náskok domácích dokonce už na rozdíl dvou branek střelou k tyči Tomáš Richter, 6:4. V tu chvíli se zdálo, že má Baracuda vyhráno, hráči se zklidní a hosté rezignují. Opak byl pravdou. Během pěti minut Brňané, znovu po hrubých chybách Jakubčovických, srovnali na 6:6. Ve 36. minutě stříleli hosté penaltu, kterou proměnil Rampula, a poslal tak svůj tým znovu do vedení. Ve 38. minutě hosté zvyšovali z desetimetrového kopu na rozdíl dvou branek, 6:8, z čehož se už domácím dostat nepodařilo. Baracuda sáhla ke hře bez brankáře, ale žádnou vyloženou šanci si již nevytvořila, a tak si hosté odvezli do Brna velmi důležité tři body.

Po tomto zápase je jasné, že tým Baracudy Jakubčovice bude ještě v boji o záchranu v soutěži bojovat s týmem Tomson Brno, který zvítězil v tomto kole s brněnským družstvem Agromeli. Při pohledu na tabulku jsou Jakubčovice na předposlední, jedenácté pozici se 13 body, dva body za dvanáctým družstvem Tomsonu Brno a dva body před posledním brněnským Nasanem.

„Zápas jsme nezačali příliš dobře, ale do poločasu se hra vyrovnala a byli jsme to my, kdo měl více ze hry. V prvním poločase jsme nastřelili ještě tyčku a břevno. Tyto šance kdyby se proměnily, tak by utkání vypadalo jinak, ale na šance se nehraje,“ řekl k zápasu trenér domácích Josef Molnár. „Hosté z Brna hráli dobře zezadu, ale dopředu neměli za první poločas téměř nic. O poločase jsme si v kabině řekli, jak hrát ve druhém poločase. Do desáté minuty se to dařilo a utkání jsme otočili, ale poté, po našich hrubých chybách, jsme inkasovali dvě branky a pak jsme rozhodčím pomohli svými chybami k tomu, aby si hosté odvezli tři body. Tento zápas měl napovědět, jak bude vypadat naše budoucnost ve druhé lize. A ukázal, že se bude ještě rozhodovat v duelu s Tomsonem Brno,“ doplnil.

K zápasu následujícího, 18. kola zajíždějí hráči Tatranu Baracuda Jakubčovice v pátek 27. února do Brna, kde je bude hostit vedoucí tým tabulky, Tango Brno.

Sestava: Pavelka - Molnár D., Anděl, Richter, Škopek - Michálek, Molnár K., Kocmich T., Špok
Branky: Michálek 2, Molnár D., Molnár K., Anděl, Richter

Autor: Danuše Starečková

27.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

DUO NEJZKUŠENĚJŠÍCH! Letní posila kopřivnické Tatry David Stříž (vlevo) spolu s hrajícím asistentem Martinem Tomáškem, jenž hrával extraligu za Vítkovice a působil třeba i v ruském Novosibirsku.

Obránce kopřivnické Tatry Stříž: Na Švédsko i Francii budu rád vzpomínat

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme školáky ze ZŠ Komenského 68, Nový Jičín

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Jistebník doma zdolal v derby Libhošť

/FOTOGALERIE/ Novojičínské derby v I. A třídě, sk. B, nakonec dopadlo lépe pro nováčka, který porazil oslabené hosty 2:0.

Město zřídilo rozptylovou loučku

Další možnost, jak se rozloučit se svými blízkými zesnulými, budou mít obyvatelé Fulneku.

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.