TJ Nový Jičín – TJ EPO Frenštát pod Radhoštěm 3:0 (1:0)

Další utkání, řízená MS KF, byla v mnohých případech odložena, někde pro podmáčený trávník, jinde pro sněhovou pokrývku.

Nezpůsobilý terén vyhnal v Novém Jičíně hráče obou mužstev na hřiště s umělým povrchem. Jeden z rozhodujících momentů se odehrál již ve 3. minutě, kdy po centru novojičínského Radka hlavou otevřel účet zápasu Žemlík – 1:0. Pak ale přišla chvíle Frenštátu, který převzal iniciativu. V 18. minutě si hostující Košelík, po hlavičkovém souboji s Chromečkou, zlomil nos a ve 30. minutě musel střídat a byl odvezen do nemocnice na ošetření. Do konce poločasu si pak hosté vypracovali více šancí, ale od vyrovnání je dělilo překonání domácího Šroma, který byl zásadně proti. Diváci tak viděli velkou snahu, nastřelené tyče a břevno, ale ne branku.

Druhá půle začala náporem Nového Jičína, ale šance využít nedokázal. Druhý zlom zápasu tak přišel v 60. minutě, kdy po souboji dvojice Sládeček – Žemlík, upadl domácí hráč a hlavní sudí, proti námitkám hostí, nařídil pokutový kop. Ten proměnil Dvořák – 2:0. Definitivní tečku utkání vystavil v 75. minutě domácí Polonyi, který využil centru Jakuba Hanzelky – 3:0.

Alois Holub (Nový Jičín): S výsledkem jsem, samozřejmě, spokojen. S předvedenou hrou nejsem spokojen s prvním poločasem. Sice jsme dali rychle branku, čímž jsme splnili taktiku, tedy hraní po stranách a snažit se najít Žemlíka s Polonyim, ale pak došlo k nějakému uspokojení a začal hrát více soupeř. Nějaké šance jsme pak měli, ale nebyly úplně podle mých představ. Druhá půle byla mnohem lepší. Rozhodující byla asi druhá branka, po které jsme začali hrát to, co jsme chtěli a zúročili to ve třetí branku.

Marian Bedrich (Frenštát p. R.): Měli jsme nějaké šance, ale hosté byli ve vápně důraznější. To, že jsme inkasovali již ve třetí minutě není podstatné, protože máte stále ještě sedmaosmdesát minut na to nějak reagovat. Horší bylo, když jsme třeba minulý týden dostali branku v 87. minutě. Tam už moc prostoru na zvrat není. Chtěli jsme hrát aktivně, nějaké šance byly, ale rozhodla penalta, pro mě nepředstavitelná, a za stavu 2:0 je to pak horší. Navíc jsme přišli o Košelíka, který má nadvakrát zlomený nos a otřes mozku. Tím se naše malá údernost ještě více zmenšila.

Branky: 3. Žemlík, 60. Dvořák (PK), 75. Polonyi, rozhodčí: Chlebovský – Kýpus, Richtár, diváci: 150

Nový Jičín: R. Šrom – Jiří Hanzelka, Dvořák, Chromečka – Jakub Hanzelka, Černoch, Bajer, Hejdušek, Radko (75. Palička) – Žemlík (85. Hes), Polonyi (78. Dědík). Trenér Alois Holub

Frenštát p. R.: Sypták - Štika, Kovařík, Sládeček - Kaša R. (80. Navrátil), Žídek, Dobiáš (Dorňák), Vyvial – Černoch - Šimek, Košelík (30. Bartoš). Trenér Marian Bedrich

Ostatní výsledky 11. kola: FC Odra Petřkovice – FC Biocel Vratimov 2:1 (0:0), TJ Háj ve Slezsku – FK Baník Albrechtice 5:1 (4:0), FC IRP Český Těšín – SK Čeladná 0:2 (0:1), TJ Hradec nad Moravicí – TJ Lokomotiva Petrovice 0:2 (0:1), FK Bohumín – SK Moravan Oldřišov 3:2 (0:1), FK Krnov – SK Lískovec 4:5 (2:2). Utkání Sport-Club Pustá Polom – 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí bylo pro nezpůsobilý terén odloženo.

I. A TŘÍDA, SKUPINA B

11. kolo: TJ Heřmanice – TJ Sokol Stará Bělá 3:1 (1:0). Utkání Horní Suchá – TJ Pražmo-Raškovice, SK Stonava – SK Dětmarovice, SK Brušperk – TJ Janovice, Dolní Lutyně – FC Vlčovice-Mniší, FC Libhošť – TJ Smilovice a SK Bystřice – TJ Durman St. Město u Frýdku-Místku se pro nezpůsobilý terén nehrála.

I. B TŘÍDA, SKUPINA B

TJ Sokol Vřesina – TJ Slavia Píšť 2:2 (1:1)

Branky: 32. Vladimír Řehák, 69. Jakub Bogdan – 10. Vladislav Stopnicki, 83. Tomáš Smolka, rozhodčí: Pospíšil – Klimek, Kubáček
Vřesina: Homola - Svoboda, Munk, Horváth, Dolba - Kozelský, Hruzík, Pernica, Staňo - Řehák, Bogdan (88. Zdražila). Trenér Martin Beňuš

TJ Klimkovice – TJ Velká Polom 2:3 (1:1)

Branky: 15. Bača, 65. Sedláček - 35. Žídek, 48. a 81. P. Štefek, rozhodčí: Kucharzyk, Budař

Klimkovice: Chalachan - M. Grussmann, A. Grussmann, Knopp, Matzner - Majling, Kašuba, Bača, Komár - Sedláček, Prašivka. Trenér Václav Prašivka st.

Ostatní výsledky 11. kola: TJ Darkovice – FK Darkovičky 4:0 (3:0), FK SK Polanka – TJ MSA Dolní Benešov B 1:0 (0:0), TJ Sokol Hať – TJ Sokol Markvartovice 4:5 (1:3), TJ Sokol Kozmice – TJ Sokol Dolní Lhota 3:2 (2:1). FC Ostrava-Jih – TJ Sokol Hrabová nehráno pro nezpůsobilý terén.

I. B TŘÍDA, SKUPINA D

FC Bílovec – TJ Petřvald na Moravě 1:2 (0:0)

Branky: 84. Sysala – 87. a 90. Válek, rozhodčí: Knoll – Kyselý, Herda

Bílovec: Nykš – Kovalčík, Sysala, Teichman, Kuděla – Lokaj, Coufal, Seman, Höpp – Horník, Poltier. Trenér Vladimír Mokrohajský

Petřvald n. M.: Puchky - Paulus, Jaroš, Musil, Noštinsky - Zachoval, Valek, Mičanik, Koprajda - Huvar, Špaldoň (70. Ščigel). Trenér Leon Dostalík

TJ Sokol Kateřinice – SK Slavie Třebovice 3:0 (1:0)

Branky: 20. Jan Kuchař, 49. a 62. Daniel Lys, rozhodčí: Klečacký, Sikora

Kateřinice: Rubina – Slouka Zbořil, Tyleček, Sedláček (74. Sabo) – Jakub Richter, Tomáš Světlík, Jan Kuchař (83. Podstavek), Lukáš Richter (66. Nagy) – Brož, Daniel Lys. Trenéři Břetislav Břežný a Alois Kabát

Utkání TJ Sokol Kozlovice – TJ Sokol Fryčovice, SK Staříč – TJ Odry, AFC Veřovice – TJ Sokol Starý Jičín, TJ Sokol Tichá – TJ Tatra Příbor a Nord FC Lichnov – TJ Lokomotiva Suchdol nad Odrou se pro nezpůsobilý terén nehrála. (šim)