Divize dorostenců: Frenštát loupil u Valachů, Nový Jičín ztratil v Zábřehu

Povedený týden mají za sebou divizní starší dorostenci Frenštátu pod Radhoštěm, kteří o víkendu naplno bodovali na hřišti Valašského Meziříčí, kde o výhře rozhodl v první minutě nastavení Dušík, a poté v dohrávce remizovali s Uničovem.

11.5.2017

Ilustrační foto. Foto: Jan Oliva

Novojičínský starší dorost naposledy cestoval do Zábřehu na Moravě, kterému patří předposlední příčka. Duel se odehrál na malé a úzké umělce a lépe do něho vstoupili hostující svěřenci Jana Kovala, které poslal brzy do vedení kapitán Staněk, jenž skóroval po přihrávce Dreslera.

Zábřeh však postupně vyrovnal hru v rozmezí 26. a 32. minuty otočil skóre na svou stranu. V závěru poločasu ale vyrovnal na 2:2 gólostroj Staněk, jenž zužitkoval centr Klepáče a vstřelil svůj sezónní gól číslo 31.

Zkraje druhého dějství mohl Staněk dokonce zkompletovat hattrick, ale po nařízené ruce, poprvé v sezoně, neproměnil pokutový kop. Zbytek utkání se odehrával většinou ve středu pole, ale domácí šanci pak musel řešit Grulich. Na druhé straně měli Novojičínští několik standardek, ze kterých však vedoucí branka nepřišla.

Když se pět minut před koncem neprosadil ve velké příležitosti znovu Staněk, který už míč posílal do opuštěné branky, ale vracející se hráč soupeře na brankové čáře vyrazil míč na roh, skončilo utkání dělbou bodů.

„Ztracené body nás mrzí, protože soupeř z nás měl respekt, čehož jsme měli po vedoucím gólu využít. Místo toho jsme je nechali nastartovat a pak už jsme se prosazovali čím dál hůř. Mohli jsme ještě utkání zlomit penaltou a potom i v závěru, ale remíza je nakonec asi spravedlivá," přiznal kouč staršího dorostu FK Nový Jičín Jan Koval, jehož týmu patří průběžné 3. místo.

Mladší dorostenci Nového Jičína v Zábřehu nezaváhali a po výhře 4:0, na které se dvěma góly podílel kapitán Rončka, nadále vévodí celé soutěži, kterou vedou o bod před druhými Hranicemi.

VÝHRU BESKYDU TREFIL V 91. MINUTĚ DUŠÍK

Nováček z Frenštátu pod Radhoštěm si v tabulce starších dorostenců vede velmi dobře, což potvrdil také v nedalekém Valašském Meziříčí, kde sice z první akce zápasu inkasoval, ale do šaten už si nesl pohodlný náskok 3:1. Nejprve vyrovnával Janáč, následně proměnil pokutový kop Dominik Kocián, jenž pak ještě v poslední minutě první půle přidal domácím na cestu do šatny třetí úder.

„Inkasovaná branka nás nakopla a přebrali jsme herní iniciativu. Byli jsme aktivnější na míči, rychlí v přechodové fázi a důrazní v osobních soubojích. To všechno nám pomohlo být prvním týmem, který na jaře překonal domácí obranu," připomněl výtečnou statistiku Valachů kouč frenštátských dorostenců Petr Zdarsa, před jehož svěřenci však bylo ještě složitých 45 minut.

„Věděli jsme, že utkání musíme zvládnout, ale taky jsme věděli, že nás ve druhé půli čeká obrovský tlak domácích, což se taky projevilo. Domácí využívali svých fyzických předpokladů a jednoduchou hrou nenechali naši defenzivu vydechnout," vzpomínal Zdarsa. Valašské Meziříčí z tlaku dokázalo vyrovnat a stalo se tak až v 88. minutě.

Dělbou bodů však dramatické utkání neskončilo, protože v první nastavené minutě rozhodl o výhře Beskydu Dušík. „Nakonec jsme tak po dobře zahrané standardní situaci udeřili a mohli slavit nejcennější vítězství v sezoně," cenil si tříbodového zisku kouč dorostenců zpod Radhoště. Aktuálně sedmý starší dorost Frenštátu pak v úterní dohrávce remizoval doma s Uničovem a byl to pro něho vůbec první nerozhodný výsledek v ročníku.

Frenštátští mladší dorostenci pak proti Valašskému Meziříčí absolutně nezachytili vstup do utkání a již ve 4. minutě prohrávali 0:3.

„Ovšem to jakoby domácí uklidnilo a hru jsme začali kontrolovat my. Velmi dobře nám fungovala kombinační činnost a vytvořili jsme si také několik dobrých situací, když jsme do poločasu snížili. Druhý poločas už se spíše dohrával. Nakonec to byl sympatický výkon, který ovšem nebyl podpořen kvalitnějším výsledkem. I tak za předvedenou hru se určitě stydět nemusíme," komentoval výkon mladíků Zdarsa.

STARŠÍ DOROST:

SK Sulko Zábřeh – FK Nový Jičín 2:2 (2:2)
Branky: 26. Švéda, 32. Jedelský – 3. a 39. Staněk. Rozhodčí: Hubený – Jurčák, Samek.
Nový Jičín: Grulich – Kuman, Dresler, Indrák, Rončka (65. Gazda) – Klepáč, Kratochvíl, D. Palla, Bartoň – Staněk, Kudry. Trenér: Koval.

TJ Valašské Meziříčí – SK Beskyd Frenštát p. R. 3:4 (1:3)
Branky: 1. Kučera, 67. Straka, 88. Gajdoš –31. z pen. a 45. D. Kocián, 23. Janáč, 91. Dušík. Rozhodčí: Lysák – Dokoupil, Surovec.
Frenštát p. R.: Nezhoda – R. Kocián, T. Kocián, Balcárek, Závodný – Hajník (83. Buzek), D. Kocián, Dušík, Svoboda – Janáč, T. Novák (87. J. Novák). Trenér: Zdarsa.

MLADŠÍ DOROST:

SK Sulko Zábřeh – FK Nový Jičín 0:4 (0:2)
Branky: 23. a 79. Rončka, 3. Kadlčík, 43. Gazda. Rozhodčí: Jurčák – Hubený, Samek.
Nový Jičín: L. Geryk – Hub, Křížek, Rončka, Bártek, M. Palla, Kadlčík, Ševčík, Gazda, Gonda, Dwayeb (77. D. Palla). Trenér: Bedrich.

TJ Valašské Meziříčí – SK Beskyd Frenštát p. R. 7:1 (4:1)
Branka Frenštátu: 23. Buzek. Rozhodčí: Dokoupil – Lysák, Surovec.
Frenštát p. R.: Srněnský – Čuport, T. Kocián, Svoboda, Adamec – Buzek, Žák, Hajník, Zdařil – T. Novák, Kahánek. Trenér: Zdarsa.

DOHRÁVKA 20. KOLA
SK Beskyd Frenštát p. R. – SK Uničov 1:1 (0:1)
Branky: 57. Janáč z pen. – 20. Habáň. Rozhodčí: Černoevič – T. Boráň, Tvardek.
Frenštát p. R.: Nezhoda – Svoboda, T. Kocián, Balcárek, Závodný – Hajník, D. Kocián, Dušík, Buzek – Janáč, T. Novák (69. Zdařil). Trenér: Zdarsa.
SK Beskyd Frenštát p. R. – SK Uničov 1:5 (0:1)
Branka Frenštátu: 80. Svoboda. Rozhodčí: T. Boráň – Černoevič, Tvardek.
Frenštát p. R.: Srněnský – Čuport, T. Kocián, Svoboda, Adamec – Zdařil (40. Kahánek), Hajník (66. Studnický), Žák, Buzek – Geryk (40. Halda), T. Novák. Trenér: Zdarsa.

Z programu příštího 23. kola:
Sobota 13. května, 10.00/12.15 Nový Jičín - Šumperk B (Šištík – Tomšík, Seidler).
Neděle 14. května, 10.00/12.15 Frenštát – Krnov (Kontoršikov – Hykl, Seidler).

11.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

Obec opět vyzývá k šetření vodou

Včelařské odpoledne ve Studénce osladí sobotu

Štramberk láká k oslavám

Dny města Štramberka potěší všechny příznivce hudby, historie i divadla.

Extraligový Nový Jičín slaví po roce bronz

Dostali se na závěrečný turnaj Final Four Stilmat extraligy, který hostila Chrudim, a stejně jako před rokem nezvládli semifinále. Inline hokejisté Nového Jičína v něm v sobotu vyzvali Černošice, se kterými v prvním utkání prohráli po boji 5:6.

Mladí novojičínští plavci obhájili titul mistrů ČR

/FOTOGALERIE/ Starší žáci novojičínského plaveckého klubu si znovu vyplavali titul mistrů ČR ve štafetě!