Vítěznou sérii Nového Jičína, kterému v divizní tabulce patří po nepovedeném podzimu 13. místo s 16 body, utnula až třetiligová Orlová, která s týmem trenéra Pejši remizovala 2:2. O konečné remíze rozhodl v 50. minutě proměněnou penaltou domácí Radovan Lokša.

Novojičínští museli po první pětačtyřicetiminutovce dohánět jednobrankové manko. Třetiligová Slavia otočila skóre po brance domácího Lokši, když Šroma překonali Kopel a Limanovský.

„Zápas ukázal, že kvalitní soupeř, kterým Orlová byla, dokáže potrestat naše chyby, které jsme třeba v předchozích utkáních taky udělali, ale soupeř nebyl tak kvalitní, takže to nedokázal potrestat. Orlová už ale naše zaváhání tvrdě potrestala. Je třeba se z toho poučit a nepodcenit žádnou situaci," je si dobře vědom trenér novojičínských fotbalistů Jan Pejša.

Pět minut po změně stran proměnil pokutový kop za ruku jednoho z hostů neomylně Lokša, jenž tak brzy srovnal na 2:2. Vytouženou šanci už si poté nedokázal vypracovat ani jeden z týmů. Za zmínku ještě stojí robinzonáda Šroma, který povedenou ránu dokázal vyrazit na rohový kop, a na druhé straně pak hlavička střídajícího Smolarčíka, jenž mířil po rohovém kopu Kiss Farkase těsně nad.

Nepříjemností byla zranění stopera Maliny a záložníka Kalicha, zvláště v případě novojičínského zadáka, který opouštěl hřiště s pomocí spoluhráčů. Ve středu cestuje Nový Jičín poprvé v přípravě mimo svoji domovinu, když změří síly s účastníkem I. A třídy, sk. A, z Bílovce. Utkání začíná na tamní umělé trávě v 17.30. V sobotu 14. března pak Novojičínští v poslední přípravě, v generálce na jarní část divize, přivítají třetiligovou rezervu Opavy.

„Tam už se bude sestava směrovat k prvnímu mistrovskému utkání," dodal Pejša.

FK Nový Jičín – FK Slavia Orlová Lutyně 2:2 (1:2)

Branky: Branky: 18. a 50. z pen. Lokša – 24. Kopel, 38. Limanovský. Rozhodčí: Fieber.

FK Nový Jičín: Šrom – Molnár, Malina (67. Nippert), Cigánek, Kiss Farkas – Juříček, Švec – Kalich (70. Horák), Rybařík (73. Bajer), Novotný (60. Smolarčík) – Lokša (75. Ihnatišin). Trenér: Jan Pejša.