Divizní Nový Jičín schytal od Indiánů čtyři góly

Novojičínští fotbalisté prohráli v Havířově 1:4 a ve čtyřech jarních utkáních, ve kterých získali čtyři body, vstřelili pouze dvě branky

11.4.2016

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Po domácí nejtěsnější porážce s lídrem z Petřkovic nestačili v dalším kole divizní skupiny E na Havířov. Fotbalisté Nového Jičína prohráli v neděli dopoledne na půdě Indiánů 1:4. Tým hrajícího trenéra Miroslava Matušoviče tak potvrdil svou jarní formu, když ze čtyř duelů vydoloval hned deset bodů.

Havířovským Indiánům pomohla velice rychlá úvodní branka, kdy za Prepslovými zády skončila s pomocí tyče povedená rána Omasty.

V dalším průběhu první půle bylo poměrně živo před oběma brankami, ale více možností ke skórování měli přece jenom Pejšovi svěřenci. V domácí brance však podal velmi dobrý výkon Stach, jemuž v jednom případě navíc pomohlo také břevno.

Domácí příznivce pak krátce před uplynutím první půlhodiny potěšil exligový Matušovič, který, coby hrající trenér, přidal důležitou trefu s pořadovým číslem dvě.

Novojičínští však měli míč nadále více v držení a ve 36. minutě se dočkali snižující trefy, když se po pohledné akci mohl radovat Tobiáš, jenž je, spolu s brankářem Prepslem a Slováky Ilkem a Slaninkou, na soupisce druholigového Frýdku-Místku.

„V závěru první půle jsme sice snížili, ale pak to bylo pořád stejné. Není nám nic platné, že máme více v držení míč, protože když nebudeme proměňovat šance a budeme se dál dopouštět takovýchto chyb v defenzivě, tak se výsledek prostě nedostaví," vyjádřil se k utkání trenér FK Nový Jičín Jan Pejša.

Atraktivní duel pokračoval také po změně stran. Fotbalisté Nového Jičína měli i nadále častěji míč ve své moci, ale šancí už bylo o něco méně než v první pětačtyřicetiminutovce.

Když se pak v 69. minutě uvolnil Wojnar, který zvýšil už na 3:1, s domácími vyhlídkami na tři body to vypadalo nadějně a definitivně rozhodnuto bylo za dalších sedm minut, kdy Prepsla počtvrté překonal Gomola, jenž po rohovém kopu upravil stav zápasu na konečných 4:1.

„Je to naprosto jednoduché. Bohužel jsme neproměnili naše příležitosti a soupeř nás potrestal za každou naši chybu. Takhle to nejde hrát. Není nám nic platné, že máme více míč na kopačkách a že jsme na tom kombinačně lépe, protože když nebudeme proměňovat šance a budeme se dopouštět takovýchto chyb v defenzivě, tak se výsledek nedostaví," smutně konstatoval šéf novojičínské lavičky, jehož tým získal ve čtyřech jarních střetnutích prozatím čtyři body, ale vstřelil pouhé dvě branky.

„Od kluků mi chybí hlavně hlad v koncovce a touha chtít se prosadit. Ale to před oběma brankami," dodal Pejša.

MFK Havířov - FK Nový Jičín 4:1 (2:1)

Branky: 3. Omasta, 28. Matušovič, 69. Wojnar, 76. Gomola 36. Tobiáš. ŽK: Matušovič, Gomola, Wojnar, Zupko, Rozsíval Farský, Juříček. Rozhodčí: Koláček Mikeska, Řezníček. Diváci: 210.

FK Nový Jičín: Prepsl Ilko, Malina, Farský (72. Fertál), Švancer Švec, Juříček Kalich (85. Hrubý), Tobiáš, Slaninka (80. Kiss Farkas) Lokša. Trenér: Pejša.

11.4.2016 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Jeseníku zažívají podařený vstup do sezony, když uspěli i ve druhém zápase, ve kterém zvítězili v Odrách 3:2.

Souhrn I. B třídy, sk. D: Mořkov si vyšlápl na Starý Jičín

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Fotbalisté Frenštátu otočili duel v Českém Těšíně a i díky dvěma trefám kanonýra Klimpara slavili vítězství 3:1.

Tým Tomáše Černína prohrál na hřišti Staré Bělé 1:4 a o první výhru v novém ročníku krajského přeboru se může pokusit v neděli, kdy doma vyzve Pustou Polom.

Divizní Nový Jičín stále čeká na první výhru

Novojičínští fotbalisté nevyhráli ani ve třetím divizním kole, když padli v Hranicích. Nyní hostí v sobotu nováčka z Bohumína.