Dolní Lutyně porazila Tatru Příbor

Dolní Lutyně - Fotbalisté Dolní Lutyně zvítězili v prvním ze dvou stěžejních domácích zápasů, a to nad Příborem jasně 5:3 především díky střelecky disponovanému Danielu Osičkovi.

10.5.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Ježdík

Sokol Dolní Lutyně – Tatra Příbor 5:3 (5:2)

Lutyňští začali pořádným náporem. Po první šanci v pvní minutě přišel ve třetí úvodní gól. Po přiťuknutí hlavičkou od Twrdého se poprvé trefil Osička – 1:0.. S dalším gólem Osička dlouho neotálel. Za pár vteřin se totiž radoval podruhé. Obtočil se kolem zkoprnělého obránce a střelou k tyči zvýšil na 2:0.

Velký nápor domácího souboru pak završil třetí trefou Posel. Po přihrávkách P. Vanečka a Osičky ve vápně(!) s přehledem zavěsil – 3:0. Vedením se domácí nechali ukolébat, takže hosté z první pořádné příležitosti korigovali. Po hrubce obranné řady v čele s gólmanem snižoval Sattke.

Domácí tudíž znovu zapnuli a příborská obrana opět nefungovala. Osička dokonal po další nahrávce Twrdého hattrick – 4:1. Divoký poločas však ještě nekončil. Hosté po čtvrtém gólu rozehráli, okamžitě přišli o balon a Posel jim dal během jediné minuty druhý gól na 5:1!

Domácí jásali, a to i poté, co Černý z přímého kopu ve 40. minutě snížil na 5:2. „Byl to opravdu divoký poločas. Pár šancí jsme ještě zahodili,“ podotkl sekretář dolnolutyňského klubu Václav Šostok.

Brzy po přestávce hosté ukrojili náskok Lutyně na dvě branky, ale to bylo z jejich strany vše. „Pak už se utkání za velkého vedra jen dohrálo. Je to pro nás důležitá výhra a bylo nám srdečně jedno, jakým výsledkem vyhrajeme,“ pravil po zápase Václav Šostok. Lutyně se výrazně přiblížila záchraně v I. A třídě.

Branky: 3., 4. a 35. Osička, 12. a 35. Posel – 31. Sattke, 40. Černý, 55. Čapka. Rozhodčí: Faltýnek, žluté karty: 1:2, diváci: 150.

D. Lutyně: Kubala – Zuček, R. Matys, Čief (55. Nadhajský), Hanusek – Figura, Posel (74. Pomkla), P. Vanečko, J. Vanečko – Osička (86. Pavlát), Twrdý. Trenér: Pavel Juřenčák.

Autor: Martin Ruščin

10.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Spadla klec. Policisté dopadli sériového zloděje jízdních kol

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Frenštátský hotel Vlčina se možná opět stane vyhledávaným cílem turistů, kongresmanů a třeba i hráčů. Komplex chce koupit skupina Synot.

Start přípravy: Hokejisté Kopřivnice otočili duel v Novém Jičíně

Druholigoví hokejisté Nového Jičína a Kopřivnice zahájili úterním vzájemným zápasem sérii přípravných utkání. Pozměněný kádr Nového Jičína vedl na svým rivalem už 2:0, ale Kopřivnice, kterou místo Václava Slabého nově vede Jaroslav Kofroň s hrajícím asistentem Martinem Tomáškem, dokázala utkání otočit a zvítězila 4:2.

I. B třída, sk. B: Petřvald na Moravě na úvod remizoval

Po sestupu z A třídy je čeká sezona v I. B třídě, sk. B, která je složena z celků z Ostravska a Opavska. Petřvald na Moravě, jako jediný novojičínský zástupce v této soutěži, zahájil nový ročník duelem v Píšti, kde remizoval 1:1.

Souhrn I. B třídy, sk. D: První kolo ve znamení gólových hodů

Novojičínsko - Roli favorita potvrdil hned na úvod Fulnek, který roznesl Vlčovice 7:0. Kopřivnice pak doma podlehla v divokém zápase nováčkovi z Hukvald 2:5.