Dorostence FK Nový Jičín čeká nabitý program

Novojičínští fotbaloví mladíci cestovali v uplynulém kole moravskoslezské dorostenecké divize, sk. E, na půdu Frýdlantu nad Ostravicí a vedli si napůl úspěšně.

8.5.2015

Ilustrační snímekFoto: Deník

Dorostence FK Nový Jičín nyní čeká nabitý program.

Již dnes, v pátek 8. května hostí Jeseník, zítra pak přivítají na domácí umělé trávě Uničov (starší hrají vždy v 10.15, mladší v 12.30).

Starší dorost: 1. BFK Frýdlant n. O. -  FK Nový Jičín 1:5 (1:3)

Frýdlantští jsou silní zejména v domácím prostředí, ale Novojičínským se zápas vydařil. Hostující hra byla založena na dobrém pohybu a již po několika minutách se prosadil Zmatek, na jehož trefu ještě domácí zareagovali. Více branek už však Tichánek za svá záda nepustil a Nový Jičín dominoval. Do konce první půle se prosadili ještě kapitán Hrubý a Swiač. „Do druhé půle jsme nastoupili znovu agresivně, protože bránit výsledek by byla sebevražda," pochvaloval si trenér novojičínských dorostenců Jaromír Kvita. Po faulu na Bartoně proměnil pokutový kop Hrubý a nakonec se prosadil ještě jednou Swiač.

Branky NJ: Hrubý 2, Swiač 2, Zmatek. FK NJ: Tichánek Pham, Indrák, Maňák, Pokorný Horák, Swiač, Hrubý, Zmatek Bartoň (77. Lee), Kudry. Trenér: Kvita. Vedoucí: Lang.

Mladší dorost: 1.BFK Frýdlant n. O. - FK Nový Jičín 5:4 (2:2)

Mladší dorostenci se museli obejít bez několika vynucených absencí a zapojit nemohli ani talentované žáky, vyjma Pally. „A ještě naše tři nejlepší hráče jsme museli dát na lavici náhradníků, protože měli nastoupit za starší dorost," připomněl Kvita. Po čtyřech minutách už Frýdlant vedl 2:0, ale ještě do poločasu stihli mladí hráči Nového Jičína vyrovnat. „Byli jsme sice fotbalovější, ale ne efektivní. Druhá půle byla zase o našem nástupu. Pár hráčů vypadalo, že zůstalo ještě v kabině," uvedl Kvita, když pak ale Nový Jičín srovnal na 4:4 a další šance nevyužil, strhli výhru na svou stranu pátou brankou domácí. „Hrál se sice útočný fotbal, což je dobře, ale naše chyby byly strašné," dodal po přestřelce trenér Novojičínských.

Branky NJ: Bátrla, Kyselý, Indrák, Geryk. FK NJ: Hudeček Dýčka, Palla, Ištok, Kuman D. Horák (51. Indrák), O. Horák, Slavík, Matouš (55. Kudry) Kyselý, Bátrla (55. Bartoň). Trenér: Kvita. Vedoucí: Lang. (dtb)

8.5.2015 VSTUP DO DISKUSE

Kdysi proslulý Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm již léta chátrá. Nyní svitla naděje, že by se z něj mohlo stát opět vyhledávané místo.

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Druholigové hokejisty Nového Jičína (v bílém) a Kopřivnice čeká odveta v úterý 22. srpna.

Start přípravy: Hokejisté Kopřivnice otočili duel v Novém Jičíně

I. B třída, sk. B: Petřvald na Moravě na úvod remizoval

Po sestupu z A třídy je čeká sezona v I. B třídě, sk. B, která je složena z celků z Ostravska a Opavska. Petřvald na Moravě, jako jediný novojičínský zástupce v této soutěži, zahájil nový ročník duelem v Píšti, kde remizoval 1:1.

Souhrn I. B třídy, sk. D: První kolo ve znamení gólových hodů

Novojičínsko - Roli favorita potvrdil hned na úvod Fulnek, který roznesl Vlčovice 7:0. Kopřivnice pak doma podlehla v divokém zápase nováčkovi z Hukvald 2:5.

Bílovečtí mají první bod a nyní cestují na hřiště nováčka

V premiérovém domácím utkání v nové sezoně krajského přeboru nakonec remizovali s Českým Těšínem 1:1. Fotbalisté Bílovce si tak připsali první bod a nyní je čeká sobotní utkání na půdě nováčka ze Staré Bělé.

Frenštát nadělil Slavii kanára

Beskyd doma vyprášil Orlovou 6:0 a potvrdil tak zdařilý vstup do sezony, na který by rád navázali i v sobotu, kdy cestuje do Českého Těšína.