ZELENÝ PAŽIT I. B třída, sk. D

HVĚZDY KOLA***LUBOMÍR MALÉŘ (Odry)
Oderský kanonýr konečně protrhl své jarní střelecké trápení a i díky jeho hattricku, který zkompletoval v 74. Minutě, a poté hřiště opustil, Odry doma sestřelily nováčka z Hukvald.

**ZDENĚK ČAPKA (Libhošť)
V duelu mezi domácím FC Libhošť a hosty z Kopřivnice padly dvě branky a obě měl na svědomí domácí forvard, který v první půli v rozmezí sedmi minut dvakrát mířil do černého, a zajistil tak Chrobákovu celku třetí jarní výhru.

*PETR ĎURICA (Jakubčovice)
Ve všech brankách svého týmu měl prsty nejlepší střelec Jakubčovic, který dvě trefy sám dal, a zbylé dvě pak svým spoluhráčům připravil. Společně se svým útočným kolegou Schreierem trápili defenzivu Kozlovic po celý zápas.

ČÍSLO KOLA: 14
Pouze tolik minut od úvodního hvizdu stačilo oderským fotbalistům k tomu, aby vstřelili Hukvaldům tři branky, a rázně tak vykročili k tříbodovému zisku. Páleníkův soubor nakonec dokráčel k vítězství 4:1.

TJ SOKOL STARÝ JIČÍN – TJ JISTEBNÍK 1:1 (1:1)

Už třetí domácí zápas v řadě absolvovali o víkendu fotbalisté vedoucího Starého Jičína. Ve 20. minutě duelu s Jistebníkem museli domácí fanoušci sledovat, jak se raduje soupeř. Na Kadlčákův centr si totiž naběhl Petr Mohyla a hlavou překonal Janyšku. Vyhlídalovi svěřenci však dokázali odpovědět ještě do poločasu, když se k odraženému míči dostal Šrom a nechytatelnou ranou překonal vynikajícího Krayzela v hostující kleci.

Diváci viděli vyrovnanou partii i po změně stran, a když hosty několikrát podržel brankář Krayzel, remizovali starojičínští fotbalisté na vlastním trávníku podruhé za sebou. Na jaře tak zůstávají jako jediní stále bez porážky. „Opět jsme neprohráli, ale ani druhý zápas v řadě jsme na domácí půdě nedokázali zvítězit. Je potřeba říci, že utkání bylo po celou dobu vyrovnané se šancemi na obou stranách. Vyložených šancí jsme měli sice více než soupeř, ale bohužel jsme opět selhali v koncovce. Musíme se z našich chyb a z neproměňování šancí poučit, protože nás čekají další utkání, která budou s celky z předních příček tabulky," připomněl sekretář Starého Jičína Petr Michel zakončení čtyřzápasové série na domácím hřišti proti Libhošti a následnou cestu na horkou půdu do Jakubčovic.

Jistebník tak přidal do své sbírky už devátý jarní bod a nadále zůstává nejlépe bránícím týmem jara. „Z naší strany to byl dobře odbojovaný zápas. Na soupeře jsme se poctivě připravovali a zápas měl tempo. Ve druhém poločase se domácí snažili strhnout vítězství na svou stranu, ale nás několikrát podržel brankář Krayzel," ocenil trenér hostů Richard Štros výkon zkušeného brankáře, jenž na Starém Jičíně Jistebník držel.

B: 36. Šrom – 20. P. Mohyla. Diváci: 130. Rozhodčí: Tomšík – Bartoš, Seidler.

Starý Jičín: Janyška – M. Vahalík, Šrom, Glogar, P. Vahalík, Barvenčík, Jurajda (73. Folberger), Kelnar, Kotešovec (82. Bartoň), Škrla, Hanzelka (86. Janovský). Trenér: Tomáš Vyhlídal.

Jistebník: Krayzel – Kadlčák, Lebice, Novobilský – M. Mohyla, Šamaj, Štandl, Pasker (Tyleček), Nesvadba – P. Mohyla, Valík (Planka). Trenér: Richard Štros.

TJ TATRAN JAKUBČOVICE – FC KOZLOVICE 4:2 (1:1)

B: 23. a 68. Ďurica, 63. Schreier, 80. Molnár – 28. M. Krpec, 73. Slanina. Rozhodčí: Brabec – Uličný, L. Tobola.

Jakubčovice: Buček – Sigmund, Dvořák, Sommer, Málek – Vavroš, Jahoda (75. Polášek), Šťastný, Molnár – Ďurica, Schreier (81. Pavelka). Trenér: Alois Tomeček.

Kozlovice: Chlebek – Žáček (J. Fojtík), Piskoř, P. Krpec, Eliáš (Holub) – Vaverka, Ermis, A. Fojtík (46. Hruška), M. Bednář, Slanina – M. Krpec. Trenér: Petr Tichavský.

TJ ODRY – TJ SOKOL HUKVALDY 4:1 (3:0)

B: 9., 14. a 74. Maléř, 7. Velík – 61. Huvar. Rozhodčí: Papuga – Ludvík, Hrňa.

Odry: Cibulec – Holub, Pjatkan (Strempek), Murín (Veselý), Hurta – Vidlák, Konrád, E. Chuděj, Velík – Maléř (Frais), Chovanec (Juřík). Trenér: Karel Páleník.

Hukvaldy: Sasín – Velart (46. Chamrád), Pitřík, Hubeňák, L. Tobiáš – Lys (71. Olbert), Liška, Vicher, Grufík (75. Chromčák) – Végh, Huvar. Trenér: Radomír Chýlek.

TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. – TJ LOKOMOTIVA SUCHDOL N. O. 1:1 (0:0)

B: 78. L. Bartoň – 71. Zuzaňák. Rozhodčí: Poledník – Podracký, Vlček.

Jeseník: Macháč – Matýsek (69. P. David), J. Goláň (65. Lušovský), P. Goláň (81. Pácal), Kretík (65. Macháň) – Kaventa (81. Rovenský), L. Bartoň, Víznar, Koval – Kučák, M. David. Trenér: Jan Koval st.

Suchdol: Sehnalík – Randýsek, Tvarůžek, Hanzlík, T. Rek – Voda, Borák (68. Kovařčík), J. Rek, Masnica, J. Vandlík (89. P. Vandlík) – Zuzaňák. Trenér: Tibor Takáč.

TJ SOKOL KATEŘINICE – FC VLČOVICE-MNIŠÍ 3:1 (0:0)

B: 57. Jan Kuchař, 59. D. Lys, 68. M. Hýl – 74. Drozd. Rozhodčí: Herda – Vidlička, Kyselý.

Kateřinice: Rubina – Janeček, J. Richter, L. Richter – Kocourek, Nagy (74. Pustějovský), Jan Kuchař, Bajer (86. M. Bittala), M. Hýl (89. D. Richter) – Polášek (46. Jiří Kuchař st.), D. Lys. Trenér: Tomáš Malý.

Vlčovice: Rek – Reček, Velička, J. Jalůvka, Kordoš – Lichnovský (79. Tvrdek), Klos (62. Kahánek), Drozd, R. Jalůvka – Světlík (71. Švrček), Názalaník. Trenér: Miroslav Krajčí.

FC LIBHOŠŤ – FC KOPŘIVNICE 2:0 (2:0)

B: 28. a 35. Z. Čapka. Rozhodčí: Fanc – Přeček, Brabec.

Libhošť: Martinovský – Kupčák (80. Chromečka), Eckelsberger, Velart, Symerský – T. Blažek, L. Burget, M. Blažek, J. Čapka – Jachník (89. T. Kalinec), Z. Čapka (66. P. Čapka). Trenér: Svatopluk Chrobák.

Kopřivnice: Beňo – J. Okřesík, Petráš, Hruška, Makový (83. Daňhel) – Fišnar, Březina (67. Krysmánek), Pala, Hanzelka (60. Křížek) – Štěpán, Fendrych. Trenér: Milan Svoboda.

TJ SOKOL BORDOVICE – TJ SOKOL TICHÁ 3:2 (1:1)

B: 33. Z. Melčák z pen., 68. Šimek, 73. Špaček z pen. – 7. O. Švrček, 60. Humpolec. ŽK: R. Horák, Kovařík – Fojtík, Pastorek, Humpolec. Rozhodčí: Kubánek – J. Vrána, Tomšík. Diváci: 120.

Bordovice: D. Horák – Vaněk, Kovařík, Z. Melčák – V. Matúš (64. Židek), Šimek, R. Špaček, Raška, Geryk – R. Horák, Petr (90. Enčev). Trenér: Radúz Rek.

Tichá: Pikulík – Lacko, V. Mičaník, Piskoř – Šušla (25. Holík, 90. Vrána), Humpolec, Petřík, R. Švrček (58. Jurečka), Pastorek – Fojtík, O. Švrček. Trenér: René Bača.

PODROBNOSTI K JEDNOTLIVÝM ZÁPASŮM NAJDETE VŽDY V STŘEDEČNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ NOVOJIČÍNSKÉHO DENÍKU.O utkáních novojičínských zástupců v I.A třídě se dočtete pravidelně v úterním vydání týdeníku Region.