FC Libhošť postoupil do finále poháru

Libhošť - Hodně podařené středeční odpoledne zažili fotbalisté FC Libhošť, kteří hostili na vlastním hřišti v kvalifikační soutěži poháru FAČR 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí. Po remízovém poločasu i konečném výsledku přišly na řadu penalty. Zde už domácí nenechali nikoho na pochybách, a vybojovali si tak účast ve finále krajského poháru MS KFS.

25.5.2012

Ilustrační foto. Foto: František Panec

FC Libhošť 1. - BFK Frýdlant nad Ostravicí 4:3p (2:2)

Frýdlantští, kteří jsou nyní, coby reprezentanti ČR, na amatérském Euro v Rakousku, hráli spíše opatrně. Domácí naopak vstoupili do utkání ve velkém stylu, jenže ani šance Firáška, ani Zdenka Čapky cíl nenašly, a tak trestal Frýdlant. Ve 29. minutě šli hosté, po ojedinělé akci, do vedení 0:1. Hned nato se ale do vápna vřítil Firášek, kterého sejmul hostující gólman, za což nařídil sudí penaltu. Pokutový kop s přehledem proměnil Zdenek Čapka 1:1. Ve 34. minutě utekl penaltový střelec Čapka a mazácky poslal Libhošť do vedení 2:1. Jenže těsně před odchodem do kabin udeřili opět hosté, a začínalo se od začátku 2:2.

Druhý poločas již nebyl v tak divokém tempu, oba týmy spíše vyčkávaly na chyby soupeře. Zkušenější Frýdlant poté zvýšil obrátky, a než se domácí přizpůsobili, byla branka takměř na spadnutí. Domácí pak mohli děkovat gólmanu Kozákovi, který mnohé míče vyrážel pouze reflexivně. Důležité utkání dospělo do dramatického závěru, když v 80. minutě přidali domácí z kopačky Jiřího Jachníka i třetí branku 3:2. Jenže utkání ještě nebylo u konce. V 90. minutě totiž Frýdlant zahrával standardní situaci, po níž přišla hlavička, a bylo opět srovnáno 3:3. O postupujícím tak musely rozhodnout pokutové kopy.

Za domácí skórovali Firašek, Indrák a Tomáš Blažek. Hosté však jednou chybovali a stopku vystavila soupeři přesná trefa Martina Blažka 4:3.

FC LIBHOŠŤ soupiska

Kozák Josef Symerský Daniel, Eckelsberger Pavel (68. Burián David), Indrák Martin, Šíma Marián Palička Zdeněk, Blažek Martin, Jachník Jiří, Blažek Tomáš Čapka Zdenek (65. Velart Daniel), Firašek Rostislav. Trenér Karas Miroslav.

25.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Druholigové hokejisty Nového Jičína (v bílém) a Kopřivnice čeká odveta v úterý 22. srpna.

Start přípravy: Hokejisté Kopřivnice otočili duel v Novém Jičíně

Fotbalisté Petřvaldu na Moravě (v bílém) zahájili nový ročník dělbou bodů.

I. B třída, sk. B: Petřvald na Moravě na úvod remizoval

Souhrn I. B třídy, sk. D: První kolo ve znamení gólových hodů

Novojičínsko - Roli favorita potvrdil hned na úvod Fulnek, který roznesl Vlčovice 7:0. Kopřivnice pak doma podlehla v divokém zápase nováčkovi z Hukvald 2:5.

Bílovečtí mají první bod a nyní cestují na hřiště nováčka

V premiérovém domácím utkání v nové sezoně krajského přeboru nakonec remizovali s Českým Těšínem 1:1. Fotbalisté Bílovce si tak připsali první bod a nyní je čeká sobotní utkání na půdě nováčka ze Staré Bělé.

Frenštát nadělil Slavii kanára

Beskyd doma vyprášil Orlovou 6:0 a potvrdil tak zdařilý vstup do sezony, na který by rád navázali i v sobotu, kdy cestuje do Českého Těšína.