Kdo neviděl prvních dvacet minut zápasu, nepřišel o nic. Domácí se sice snažili, ale na dostřel Poláškovy brány se nedostali. A Petrovice na tom byly v útoku ještě hůř. Ve 23. minutě centroval Pavel Macíček, jenže Maruchnič hlavou branku hostů přestřelil. Za deset minut pálil Zeman, ale Polášek nadvakrát jeho pokus zneškodnil. Za chvilku už ale nedosáhl na Čerňákovu střelu, která zakončila kombinační akci na jejímž začátku byl David Molnár – 1:0. A když po pěti minutách přidal nádhernou ranou pod břevno druhý gól Petrželka, odcházeli domácí do kabin s radostí.

Dvě minuty po nástupu do druhé půle vystrašil Sehnal umístěnou střelou pod břevno Pláničku. Domácí gólman se vytáhl a konečky prstů vyškrábl míč nad břevno. Vzápětí se hnal na druhé straně do šance Maruchnič. Obrana soupeře ho zbrzdila, a tak nakopl míč na bránu. Polášek ho chtěl stopnout, ale balon se mu překulil přes kopačku na pravé noze a líně se došoural za brankovou čáru. Od té doby opanoval Frenštát hřiště úplně a zásluhou Petrželky a Maruchniče, který pomstil sražení Daniela Petra v pokutovém území proměněnou penaltou, přidal další dva góly. „Začátek byl rozpačitý. Deset minut dobrých, dalších patnáct rozpačitých,“ poznamenal po utkání domácí kouč Marian Bedrich.

První branka Čerňáka prý mužstvu ohromně pomohla. „Potenciál v týmu je, jde jen o to dostat kluky na tu správnou vlnu. Mužstvo je kreativní, je dobré.“ Výhru ale Bedrich nepřeceňuje. „Teď slavíme, ale je to jen dílčí úspěch. Body se budou počítat až po posledním kole, když budeme ale takhle pokračovat, tak to bude dobré,“ naznačil lodivod.

Góly: 37. Čerňák, 43. a 55. Petrželka, 48. a 77. (pen.) Maruchnič, ŽK: P. Macíček – Wrubel, Hojdysz, Minárik, Wojnarovský, rozhodčí: Seidl – Žádník, Piňos, diváci: 252.

Frenštát pod Radhoštěm: Plánička – D. Molnár, René Kovařík, Sládeček – D. Petr, P. Macíček, B. Škopek, Zeman, Petrželka (77. Žídek) – Maruchnič (77. R. Kaša), Čerňák (80. Jurek). Trenér: Marian Bedrich.

Petrovice: Polášek – Wrubel (46. Bláha), Vančo, Prusina, Sehnal – Brzóska (55. Janovský), Minárik, Wojnarovský, Bělunek – Hanusek (66. Kumpán), Hojdysz. Trenér: Marek Bielan.