TJ Nový Jičín – FK Slavia Orlová-Lutyně 1:1 (1:0)

Již ve 2. minutě se hostující Krčmařík dostal do ideální vzdálenosti, ale nastřelil pouze domácího gólmana. Na druhé straně zahrozil Jakub Hanzelka, jeho střela však šla vedle orlovské brány. Domácí poté zcela převzali otěže zápasu. V 18. minutě zahrával standardní situaci Farkaš, míč se ale dorazil k volnému Kalichovi, který dělovkou k tyči poslal domácí do vedení – 1:0. Chvíli nato se míč, po rohu Farkaše, dostal až k Bajerovi, jehož přetažený centr nakonec lízl břevno hostující branky.

Na nepříznivé dění na hřišti reagoval během přestávky hostující trenér Vlk, který střídal hned dva hráče. Hra Orlové dostala nový impulz a rázem to byli oni, kdo předváděl kombinační fotbal. Přesto dokázal na druhé straně najít Farkaš volného Jakuba Hanzelku, který chtěl technicky obstřelit Šráčka, ten však jeho pokus vystihl. Po utkání mohlo být již v 73. minutě. Jakub Hanzelka doběhl míč za obranu a přihrál pod sebe. Míč prošel mezi orlovským gólmanem a obráncem až k volnému Radkovi, který měl před sebou volnou bránu. Na štěstí pro hosty stačil ležící obránce míč jemně nadzvednout, a tak Radko bránu přestřelil. Orlová bleskurychle rozehrála, míč se dostal až k Zdeňkovi Kadlčákovi, který namířil a z 20 metrů poslal míč ke vzdálenější tyči – 1:1. Když ani dělovka Radka z 82. minuty svůj cíl nenašla a branka Orlové z 84. minuty nebyla pro ofsajd uznána, rozešli se oba soupeři smírně.

Alois Holub (Nový Jičín): První poločas jsme měli určitě navrch. Je škoda, že jsme neproměnili další tutovku. Podle mého názoru byla ve druhé půli lepší naopak Orlová, která byla fotbalovější, ale vyloženou šanci jsme si opět vypracovali my. Jenže jsme nedali, což byla asi zlomová situace. Hned poté jsme podle pravidla Nedáš, dostaneš inkasovali. Utkání bylo celkově nervózní, protože jsme k jistotě potřebovali minimálně bod.

Lubomír Vlk (Orlová-Lutyně): První poločas byl v režii domácích. My jsme se nedokázali přizpůsobit jejich agresivitě, a domácí tak zaslouženě vedli. Ve druhé půli jsme, krom krátkého výpadku, byli jednoznačně herně lepší. Domácí přesto měli tutovku, kterou kdyby dali, tak je asi po zápase. Poté jsme zaslouženě vyrovnali a remíza je spravedlivá. Utkání bylo trochu vyhrocené, ale to je tím, že spousta hráčů se zná. Ale to k fotbalu určitě patří.

Branky: 18. Kalich – 73. Z. Kadlčák, ŽK: Hejdušek, Radko, Gelnar, Jakub Hanzelka – Z. Kadlčák, Kovář, F. Kadlčák, Bajzáth, rozhodčí: Stloukal – Seidl, Svoboda, diváci: 175

Nový Jičín: Melčák – Pražák, Pelán, Bajer, Farkaš – Bajger, Hejdušek, Kalich, Radko (90+1. Málek) – Gelnar, Jakub Hanzelka (87. Brunclík). Trenér Alois Holub

Orlová-Lutyně: Šráček – Vlk, A. Večorek, F. Kadlčák, Silveira – Krčmařík (89. Šebek), Kovář, Kušnír (46. Urban), T. Večorek (46. Limanovský) – Kopel, Z. Kadlčák. Trenér Lubomír Vlk