TJ LOKOMOTIVA PETROVICE – FK NOVÝ JIČÍN 1:2 (1:1)

Utkání Petrovice začaly aktivněji a vytvořily si územní převahu, jenže vždy narazily na bezchybný výkon hostujícího Hanuse. Vrásky na čele udělal Petrovicím již v 11. minutě Bartoš, který se dostal k dlouhému pasu Hejduška a z úhlu překonal vyběhnutého gólmana – 0:1. Radost hostí však nakonec vydržela jen do 23. minuty. Petrovice po rohovém kopu stav srovnaly, když Hanusem vyraženou hlavičku Šustera dorazil z blízka do sítě Urban – 1:1. Lokomotiva rázem ožila a ještě více se tlačila do zakončení. Po dalším rohovém kopu nastřelil Urban tyč branky Hanuse, jenž o chvíli později zneškodnil i dělovku Miky a kontroloval střelu Reichla, jdoucí mimo. „V první půli byli určitě lepší domácí a troufám si tvrdit, že poločasový výsledek 1:1 byl pro nás ještě šetrný. Domácí hráli s velkým elánem a byli důraznější. V nejtěžších chvílích nás naštěstí podržel gólman,“ přiznal novojičínský trenér Jan Koval.

Oboustranně kostrbatá hra pokračovala i ve 2. poločase. Domácí se nadále snažili najít recept na novojičínskou obranu dirigovanou Hanusem, ale bez výsledku. Hosté se naopak uchýlili k čekání na chyby soupeře, které trestali rychlými protiútoky. V 75. minutě se ke střele dostal Hejdušek, tu však zneškodnil domácí brankář, jenž stejně naložil i s pokusem Lokši a následně Toboly. V době, kdy to vypadalo, že si oba týmy rozdělí po bodu, ale přišel definitivní úder Novojičínských. Vše začalo v 81. minutě u gólmana Hanuse, který bravurně vyrazil další nebezpečný míč. Ten šel po dlouhém nákopu k Tobolovi, jenž posunul na Kalicha, který mazácky překopl vyběhnutého gólmana Petrovic – 1:2. „Druhou část jsme si pohlídali, lépe bránili a domácí už do výraznějších šancí nepouštěli. Trpělivě jsme čekali na chyby soupeře s následným založením rychlého protiútoku. Tří body jsme jsou pro nás skvělé,“ doplnil Jan Koval a uzavřel: „Pro domácí je porážka asi krutá, protože minimálně s bodem počítali. Nyní to musíme potvrdit i doma, kdy hostíme Krnov.“

Další utkání sehrají Novojičínští doma, kde v neděli 9. října hostí od 15.00 FK Krnov.

Branky: 23. Urban – 11. Bartoš, 81. Kalich, ŽK: Škuta, Langer – Gelnar, Bajer, Farkaš, rozhodčí: Boček – Hess, Futerko, diváci: 70

Nový Jičín: Hanus – Brunclík, Bajer, Hejdušek, Farkaš – Lokša (86. Smolarčík), Melčák, Kalich, Jakub Hanzelka (84. Jiří Hanzelka) – Gelnar (36. Tobola), Bartoš. Trenér Jan Koval.