Fotbalisté Nového Jičína zahájili jaro výhrou

Nový Jičín /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté Nového Jičína vstoupili do jarní části Moravskoslezské divize, skupiny E, na výbornou. V 18. kole doma vysoko porazili souseda v tabulce, FK Mohelnice. Další zápas odehrají Novojičínští v sobotu 2. dubna na hřišti petrovické Lokomotivy.

27.3.2011

Fotbalisté TJ Nový Jičín porazili doma Mohelnici vysoko 4:0.Foto: DENÍK / Jan Kešelák

Domácí začali utkání aktivně. V 16. minutě utekl po pravé straně Pražák, našel volného Kalicha, ale ten byl nedovoleně zastaven a nařízenou penaltu proměnil Pelán – 1:0.

Také hosté ukázali, že fotbal hrát umí. Ve 34. minutě si učebnicově vyměnili míč Knop s Masopustem a prvně jmenovaný hráč vyslal poté dělovku na bránu Melčáka. Ten však famózním zákrokem uklidil míč na roh. Z něj vznikl před domácí bránou závar, z něhož vyletěl míč a orazítkoval tyč.

Ve 45. minutě ale zahrozili opět domácí. Hejdušek poslal míč do šestnáctky na Gelnara a ten jej posunul na Pelána, který nekompromisní bombou zvýšil – 2:0.

Také po přestávce byli aktivnější domácí. Již ve 48. minutě našel aut Pražáka volného Kalicha, jenž posunul na Gelnara, který si otočkou obešel obránce a střelou po zemi dal o tyčku branku – 3:0.

Hosté párkrát ještě zazlobili, ale domácí obrana byla vždy na místě. V 73. minutě přetáhl Pražák centr, který se dostal až na Bajgera, a ten nastřelil břevno. Z následné dorážky Gelnara padla další branka, rozhodčí ji však pro předešlou hru rukou neuznali. Přesto se domácí ještě dočkali. V 76. minutě utekl zprava Brunclík, našel ideálně Pražáka, a ten v pádu hlavou stanovil výsledku konečnou podobu – 4:0.

Alois Holub (Nový Jičín): Celý týden jsme se připravovali na to, abychom dobře vstoupili do sezony, což si myslím, že se nám povedlo. Odehráli jsme zápas hlavně po taktické stránce tak, jak jsme měli. Je pravdou, že jsme se snažili spíše zatahovat a chodit do následných brejků, ale to byl účel dnešní taktiky, ze které padly čtyři branky. Musím pochválit mančaft, že odvedli maximum. Byl jsem rád, že hráči i za jasného stavu hráli dále, a hlavně, že sami nechtěli dostat branku, což je velké plus. Absolutorium si zaslouží také gólman Melčák, který zachytal výborně a chytil téměř jasnou branku hostí.

Josef Světlík (Mohelnice): Dnes jsme spolkli hodně hořkou pilulku, když se z prvního míče do našeho vápna kopala penalta, a přestože jsme se snažili hrát aktivně, dostali jsme do šatny další branku. Cílem pro druhý poločas bylo dát rychlý gól. Samozřejmě jej dali domácí, takže dnes bylo vše naopak, než jsme si řekli. Doufám, že jsme si na úvod vybrali vše špatné a odteď to už bude jenom lepší. Nerad se vymlouvám na štěstí, které je ve sportu potřeba, ale pokud má míč dobrý náběh, musí skórovat. Špatně jsme to načasovali a byla z toho jen tyč.

TJ Nový Jičín – FK Mohelnice 4:0 (2:0)

Branky: 12. a 45. Pelán (první z PK), 48. Gelnar, 76. Pražák, ŽK: Farkaš – Šenk, Mičunda. Rozhodčí: Bečica – Krištof, Latoň. Diváci: 275

Nový Jičín: Melčák – Brunclík, Pelán, Bajer, Farkaš – Pražák (79. Jakub Hanzelka), Hejdušek, Kalich (88. Hes), Tobola – Bajger, Gelnar (85. Radko). Trenér Alois Holub

Mohelnice: Večeř – Havlíček, Kuba, Šenk (69. Heidenreich), Heger – Knop, Vašíček, Okleštěk (58. Jedelský), Macák (59. Kopa) – Masopust, Mičunda. Trenér Josef Světlík

27.3.2011 VSTUP DO DISKUSE

CYKLISTA novojičínské stáje Team Forman Cinelli Jakub Bittner při vítězném dojezdu v nedávné Grand Prix Forman.

Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře.

Senioři mohou trávit podzim v Příboře v muzejní škole

Extraligovou Kopřivnici čeká Valašský pohár

Extraligové házenkáře Kopřivnice, kteří jsou v plné přípravě na blížící se sezonu tuzemské nejvyšší soutěže, kterou odstartují 9. září na palubovce Nového Veselí, čeká tento pátek a sobotu turnaj na Valašsku, který pořádá celek HC Robe Zubří.