FK Nový Jičín – FC Hlučín 2:5 (0:2)

První polovina byla z obou stran vyrovnaná, přesto hosté ukázali, v čem je jejich síla. Na kvalitně zahrané standardní situace nenašla domácí obrana ten správný recept a v poločase prohrávala 0:2.

Nový Jičín se do utkání znovu doslat s nástupem druhé půle. Ve 47. minutě totiž Jakub Hanzelka obral o míč obránce hostí, zatáhl míč do velkého vápna a technickou střelou pod padajícím gólmanem ke vzdálenější tyči snížil - 1:2. Hosté šli v 64. minutě opět do dvoubrankového vedení. Přečíslení domácí obrany skončilo jasnou brankou, kdy hlučínský útočník dával do prázdné – 1:3. Hned z následujícího protiútoku našel Kalich Lokšu, ten nacentroval před bránu na volného Hejduška, který míč netrefil ideálně. Poté opět zazlobil Hlučín, který v 69. minutě dokázal využít nedorozumění v domácí obraně, kdy si Novojičínští dávali tak dlouho přednost, až jejich spor rozhodl hostující hráč – 1:4. Částečnou útěchou pro domácí byl přímý volný kop, který v 73. minutě zatočil Repa přes zeť k tyči – 2:4. Závěrečnou trefu přesto zaznamenal Hlučín v 76. minutě, kdy si na centr přes domácího brankáře naskočili dva hráči, kteří po souboji spadli na zem a odražený míč doklepl do prázdné, z druhé vlny nabíhající, hráč Hlučína – 2:5. Deset minut před koncem ještě vyzkoušel Tobola pozornost hostujícího gólmana, který jeho střelu z 20. metrů Vyškrábl na roh. Z něj se míč dostal k Repovi, okamžitě nacentroval před bránu, kde si nejlépe naskočil Nippert, ale mířil těsně nad.

Tomáš Vyhlídal (Nový Jičín): Přestože nevíme, v jaké sestavě přijel soupeř, byl první poločas celkem vyrovnaný. Největší rozdíl byl ve standardních situacích, kdy jsme ze tří dostali dvě branky. Ve druhé půli jsme poté od šedesáté minuty odešli. Na druhou stranu jsme dali dva krásné góly, první po individuální akci, druhý ze standardní situace. Myslím, že je to ale celkem málo pozitivních věcí. Dnešním zápasem měl skončit i fyzický dril, ale díky nedávným mrazům, nebyla tréninková účast příliš ideální, takže nyní budeme řešit, co dál.

Pavel Hajný (Hlučín): Každé přátelské utkání vám něco ukáže. Toto splnilo naše očekávání v tom, že jsme si potvrdili, že děláme stejné chyby, které zatím nedokážeme nijak odbourat. Dnes jsme určitě nechtěli inkasovat, ale dostali jsme hned dvě branky, takže z tohoto pohledu to moc pozitivní není. Kromě jednoho hráče základu a několika šikovných dorostenců jsme nastoupili de facto kompletní.

Branky: 47. Jakub Hanzelka, 73. Repa - Liška 2, Kinček, Wludyka, Štefek, rozhodčí: Pustějovský

Nový Jičín, 1. poločas: Šrom – Jiří Hanzelka, Hejdušek, Bajer, Tobola – Jakub Hanzelka, Lokša, Plešek, Kalich – Smolarčík, Repa. 2. pol.: Hanus – Durec, Nippert, Bajer, Tobola – Kalich, Hejdušek, Lokša (70. Polášek), Jakub Hanzelka (80. Švihel) - Gelnar, Repa. Trenér Jan Žemlík, Tomáš Vyhlídal

Hlučín, 1. poločas: Hampel – Štefek, R. Coufal, Čelůstka, Kinček – Mucha, Kosňovský, Ondrušík, Koubek – Hanus, Opic, 2. pol.: Pavlenka – Kinček, Coufal, Hrabina, Kremzer – Mucha (65. Šupolík), Skřehot, Wludyka, Mozol – Liška, Hanus. Trenér Pavel Hajný