Fotbalisté porazili Bělotín

Nový Jičín – Fotbalisté Nového Jičína mají za sebou druhé utkání v přípravě na jarní část sezony Moravskoslezské divize. Po sobotní prohře na hřišti třetiligové Opavy, v rámci Zimního turnaje Nový Jičín 2011, porazili účastníka I. A třídy KFS Olomouc, TJ Sokol Bělotín, 7:1. V sobotu hostí divizní kádr od 13.00 účastníka krajského přeboru KFS Zlín, FC Velké Karlovice.

24.1.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

TJ Nový Jičín – TJ Sokol Bělotín 7:1 (2:1)

Utkání začalo opatrně na obou stranách, kdy zvláště domácí čekali, co mohou od Bělotína očekávat. Přesto byl rozdíl mezi divizí a I. A třídou nesmazatelný. Domácí se poté rychle ujali dvoubrankového vedení a kontrolovali hru. Jenže těsně před odchodem do kabin vyšel hostům jeden z mála rychlých protiútoků, a stanovili tak poločasový výsledek na rozdíl jediné branky. „Nepodařilo se nám hned od začátku hrát to, co jsem chtěli. Kazili jsme finální přihrávky a nechali dát soupeře branku,“ prozradil novojičínský trenér Alois Holub.

Ve druhé části zúročil Nový Jičín svou herní, psychickou i výkonnostní převahu a nasázel Bělotínu dalších pět branek. Přestože byl konečný rozdíl ve skóre dosti vysoký, neproměnili domácí spoustu dalších jasných šancí. „Během poločasu jsme prostřídali pětici hráčů, ale na druhou stranu bylo vidět, že fyzička hostí šla s přibývajícím časem dolů,“ doplnil Holub a uzavřel: „Stínem zápasu je pro mne fakt, že jsme za stavu 7:1 nedokázali využít čtyři nebo pět vypracovaných tutovek. Přitom to je náš cíl pro přípravu, tedy dávat více branek.“

Branky Nového Jičína: Dědík 2, Jakub Hanzelka, Bajger, Nippert, Dutka a Kalich

Sestava TJ Nový Jičín, 1. poločas: Kučerík – Dutka, Jiří Hanzelka, Nippert. Málek – Pražák, Hejdušek, Hes, Radko – Bajger, Gelnar. 2. poločas: Kučerík – Dutka, Jiří Hanzelka, Nippert, Farkaš – Pražák, Hejdušek, Kalich, Jakub Hanzelka – Smolarčík, Dědík. Trenér Alois Holub

Kvalita soupeřů poroste

Nový Jičín – Fotbalisté Nového Jičína mají za sebou první utkání domácího turnaje. Jak jsou na tom s přípravou a co v ní bude následovat, jsme se zeptali trenéra Aloise Holuba.

O víkendu jste porazili vysoko Bělotín…

To ano. Ale musíme to brát tak, že po podzimu jsme patřili k nejhůře skórujícím týmům divizní soutěže, a tak se nesmí stávat, jako třeba právě proti Bělotínu, že zahodíme tolik jasných šancí.

V jaké fázi přípravy se nyní nacházíte?

Jsme po týdnu hrubé přípravy, takže hráči mohou být trochu unavení, ale zatím jsou zápasy pro hráče spíše určitým zpestřením. Nyní hráli proti I. A třídě, od víkendu budou následovat týmy z krajského přeboru, tedy Velké Karlovice a týden nato Frenštát pod Radhoštěm, a pomalu přejdeme od hrubé přípravy k více herním kombinacím.

Tomu budou odpovídat i soupeři?

Ano. Bude to tým z třetí a dokonce druhé ligy, kdy budeme hrát s Karvinou. Tam by ta příprava měla určitým způsobem gradovat. Přesto musíme neustále cvičit brankové situace tak, abychom je dokázali proměňovat.

Střílení hráčů je ale spíš v nich samotných…

Samozřejmě, je to hlavně v hráčích, ale musíme tomu jít naproti a snažit se do tréninku přenést situace, které jsou doménou utkání. Hráči se musí naučit střílet branky pod tlakem, tak jako v zápase.

Jak pokračují mladí hráči, kteří po sezoně končí v dorostu?

Mladé hráče chceme do kádru zapojit a ukázat jim, že i oni mají šanci se do prvního týmu dostat. Zatím je musím pochválit, protože se s námi pravidelně účastní tréninků. Samozřejmě rozhodne hlavně to, jaké budou odvádět výkony. Ale jsou talentovaní, takže by to měli zvládnout.

Na závěr - funguje spolupráce s B-týmem?

Samozřejmě. Ta výpomoc fungovala i v mistrovských soutěžích. A tak by tomu mělo být i na jaře.

24.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

FRENŠTÁT (zleva Marek a Klimpar) zažil v Českém Těšíně další radost z vítězství.

FOTBALISTÉ Bílovce (v bílém) si musí na výhru počkat minimálně do neděle, kdy doma hostí Pustou Polom.

Divizní Nový Jičín stále čeká na první výhru

Novojičínští fotbalisté nevyhráli ani ve třetím divizním kole, když padli v Hranicích. Nyní hostí v sobotu nováčka z Bohumína.