Fotbalistky Lubiny potrápily Havířov. Derby pak vítězky nenašlo

Novojičínsko – Divizní skupina A fotbalistek pokračovala již druhým jarním kolem, ve kterém hráčky Spartaku Lubina vyzvaly ve svém azylu v Rybí suverénního vládce soutěže z Havířova, se kterým po poločase prohrávaly 0:3, ale nakonec byly blízko cennému bodu.

7.4.2017

FOTBALISTKY Veřovic (v zeleném) a Lubiny se v aktuální sezoně pohybují v první polovině tabulky. Foto: Deník/Archiv

Veřovice, které na úvod jara remizovaly v Českém Těšíně, hostily v derby Štramberk. Hostující Kotouč zažil snový vstup do utkání a již po čtvrthodině hry vedl, po trefách kapitánky Davidové a Čablové, 2:0.

Po změně stran však zaúřadovala veřovická kanonýrka Mališová, jež dvěmi trefami, během pouhých šesti minut, zařídila srovnání stavu. V závěrečné půlhodině pak ještě mohly o výhře rozhodnout oba celky, ale po závěrečném hvizdu sudího Tomšíka se nakonec body dělily. Aktuálně sedmý Štramberk tak po úvodní remíze 2:2, která se zrodila v uplynulém kole na umělé trávě v Novém Jičíně proti Lubině, uhrál totožný výsledek i proti druhému okresnímu rivalovi.

LUBINA STAHOVALA, ALE K PŘEKVAPENÍ NEDOŠLO

Fotbalisty Lubiny odehrály souboj s havířovským lídrem tabulky, vinou rekonstrukce kabin, na hřišti v Rybí. „Věděli jsme o síle soupeře, který jasně vede soutěž. Upřímně mají být ve vyšší soutěži. Před utkáním jsme jasně stanovili, že nebudeme ustrašení ze síly soupeře a nabádal jsem holky k odvaze a aktivitě. Bohužel se nám neuzdravily hráčky z minulého zápasu, a tak jsme měli jen dvě náhradnice," litoval trenér fotbalistek z Lubiny Jaromír Kvita.

Zkušená kapitánka Havířova Volfová však využila hned první chybu Spartaku a ve 3. minutě dodala favoritovi potřebný klid, který byl navíc umocněn její druhou trefou, o kterou se postarala na konci první dvacetiminutovky. „V té chvíli jsem si říkal, že to bude dost těžký zápas hlavně pro psychiku holek. Poté se ale hra uklidnila, i když soupeř byl pořád silnější, rychlejší a měl více ze hry. Nám se nedařila finální přihrávka," hodnotil duel domácí kouč, jehož tým navíc v závěru první půle inkasoval po rohovém kopu třetí branku.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se však obraz hry změnil. „V poločase jsem holkám musel vytknout nervozitu a občasné hádky mezi sebou. Řekli jsme si, že budeme ještě aktivnější, a že chceme zápas zdramatizovat. Holky neskutečně dřely a soupeř jakoby zůstal ještě v kabině," vzpomínal Kvita.

Lubina se k radosti asi stovky diváků dočkala prvního úspěchu v 54. minutě, kdy se z přímého kopu parádně trefila Klempířová. Fotbalistky Lubiny rázem ještě více ožily a favorizovaného lídra tabulky nadále tlačily. Kontaktní gól však přišel až v 87. minutě, ve které Zelenková snižovala na 2:3. Když pak závěrečné možnosti neproměnily Marková s Klečkovou, udržel vedoucí celek divizní tabulky nejtěsnější náskok až do konce.

„Ale i tak jsem za výkon holek rád a myslím si, že za druhou půli jsme si zasloužili bod. Pro holky je to obrovské povzbuzení, protože si dokázaly, že při takovém nasazení můžou hrát s kýmkoliv. Taky bych rád poděkoval zástupcům fotbalového klubu v Rybí, za ochotu a pomoc při organizaci utkání, a taky divákům, protože jich bylo opravdu dost. Nyní jedeme do Veřovic, kde nás čeká těžké utkání," sdělil závěrem Kvita.

SPARTAK LUBINA – FK GASCONTROL HAVÍŘOV 2:3 (0:3)
Branky: 54. Klempířová, 87. Zelenková – 3. a 19. Volfová, 41. Šoborová. Rozhodčí: Černoevič. Diváci: 100.

Lubina: Petrová – Kulišťáková, Šenková, Klempířová, Šmítová, Klečková, Zelenková, Kvitová, Najzarová, Marková, Applová. Střídaly: Čeladníková, P. Kolářová. Trenér: Kvita.

AFC VEŘOVICE – KOTOUČ ŠTRAMBERK 2:2 (0:2)
Branky: 55. a 61. Mališová – 13. M. Davidová, 15. Čablová. Rozhodčí: Tomšík. Diváci: 80.

Veřovice: Juraniová – Rašková, Lošáková, Jančálková, Pikulíková, Najvarová (81. Žáková), Busková, Fojtíková (77. Hrbáčková), Košelíková (66. Bačová), Saganová, Mališová. Vedoucí: Z. Kocián.

Štramberk: Kociánová – Židková, M. Křivánková, M. Davidová, Ulbrichová, Kvasničková, Salvetová, Švarcová, Cibulková (65. G. Křivánková), Nedomová (89. Štěpánová), Čablová (82. Radivojevičová). Trenér: Milata. Vedoucí: Staff.

Z programu příštího 17. kola:Sobota 8. dubna, 12.30 Veřovice – Lubina (Chýlek).
Neděle 9. dubna, 15.00 Štramberk – Slovan Ostrava (Galásek).

7.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí dopoledne u nehody nákladního automobilu MAN s 28 tunami štěrku na korbě, který skončil na silnici z Oder do Fulneku v příkopu na pravém boku.
12

U Oder skončil v příkopu náklaďák se štěrkem

Oslavy Mezinárodního dne památek a sídel v centru Příbora.
32

Oslavy Dne památek nepokazily ani zima, ani déšť

Kopřivnice zahájí sérii veřejných setkání

Tradičním veřejným schůzím vedení města Kopřivnice s obyvateli místních částí bude patřit poslední dubnový týden.