Fotbalový souhrn: Veřovice vyhrály a slaví postup do I. A třídy

Novojičínsko - Hattrick jakubčovického Pavla Zagola srazil Jeseník nad Odrou. Bordovice zvítězily na jaře už posedmé, když otočily zápas proti Vlčovicím.

5.6.2013

Fotbalisté Beskydu Frenštát (ve světlém) hráli s Polankou nerozhodně. Už dnes ale hostí od 17 hodin v dohrávce Dětmarovice. Foto: Deník/Dalibor Tobola

Novojičínští zástupci v soutěžích MSKFS měli o víkendu na programu další kolo. Postup zpátky do soutěže výše si definitivně zajistili svěřenci Ladislava Štěpána z Veřovic, kteří v Kopřivnici zvítězili 3:0, zápasu se o víkendu nedočkali bílovečtí fotbalisté, jež měli hrát v Ludgeřovicích. O dnešních dohrávkách čtěte v pátečním vydání Novojičínského deníku. Ve čtvrtek pak čekají na účastníky I. A třídy Bílovec a Petřvald dohrávané zápasy, jejichž výsledky vám přineseme v sobotním vydání.

Krajský přebor

SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. - FK SK POLANKA 1:1 (0:0)

Branky: 59. Abík 66. Cirkl. ŽK: Štika - Valenčin, J. Švábík. Rozhodčí: Trigas - Kaloč, Uličný. Diváci: 100.

Frenštát p. R.: Pešák - Štika (85. Dorňák), P. Kaša, Sládeček, Jurek - R. Kaša, Kovář, Merta, Abík - Bartoš, Klimpar. Trenér: Artur Wojnarowský.

I. A třída, sk. B

TJ PETŘVALD NA MORAVĚ - TJ SOKOL DOLNÍ LUTYNĚ 5:0 (2:0)

Branky: 14., 58. a 83. V. Jaroš, 27. a 70. J. Huvar.

Petřvald n. M.: Kotrba - P. Paulus (78. Noštinský), J. Sedláček, Musil, R. Huvar - Gaži (75. Šarina), Válek, V. Jaroš, J. Jaščičák - J. Huvar (80. Koprajda), Malúš. Trenéři: Zdeněk Huvar a Jaroslav Tyleček.

I.B třída, sk. D

LOKOMOTIVA SUCHDOL N. O. - NFC LICHNOV 2:1 (1:1)

Suchdol přivítal doma poslední Lichnov a už po deseti minutách hry vedl. Zuzaňák nejprve mířil do břevna, ale hlavou dorážející Jakub Rek poslal domácí mužstvo do vedení. Na odpověď se však nečekalo příliš dlouho, když se po průniku Kunce prosadil Gajdůšek a srovnal. „Téměř po celé utkání jsme byli více jak vyrovnaným soupeřem. Domácí hrozili rychlými kontry, které zakončovala domácí úderná dvojice Zuzaňák, Rek a šikovný záložník Petr, který byl u každé akce domácích. Naše obrana, v čele s bezchybným a spolehlivým Babincem a doplňovaná s chutí hrajícími Kuncem a Šimkem nebo bojovníkem Růžičkou, domácím nic vážnějšího nedovolovala," hodnotil duel trenér NFC Lichnov Svatopluk Chrobák. O třech bodech pro tým trenéra Jiřího Bělunka rozhodl střídající Kočíb, který, ještě za přispění teče jednoho z hostů, překonal Turoně. „Přijet na utkání s jedenácti hráči je v boji o záchranu nedůstojné a jako tým, který se takto postavil k tomuto utkání, jsme zcela propadli," dodal hostující trenér.

Branky: 10. J. Rek, 82. Kočíb 24. Gajdušek. Rozhodčí: Valošek - Přeček, Kyselý.

Suchdol: Sehnalík - T. Rek, Tvarůžek, Masnica, Nerad - Voda, J. Rek, Zuzaňák, Richtárik (Randýsek) - Szabó (Kočíb), Petr. Trenér: Jiří Bělunek.

Lichnov: Turoň - Kahánek, Babinec, Hanzelka, Strnka - Kunc, Šimek, Růžička, O. Klimeš - Gajdůšek, Krakovský. Trenér: Svatopluk Chrobák.

TJ SOKOL KATEŘINICE - TJ SOKOL STARÝ JIČÍN 1:1 (0:0)

Důležitý duel pro oba týmy mohli sledovat fanoušci v Kateřinicích, kam přijel Starý Jičín. Hosté byli v první půli aktivnější, ale ani jeden brankář neinkasoval. „První poločas nebyl z naší strany dobrý. Soupeř byl celou první půli jasně lepší a přehrával nás. Měli jsme strašně moc zkažených přihrávek," mrzelo domácího trenéra Tomáše Malého. Na začátku druhé půle neuspěl v šanci Polášek a hosté z brejku trestali. Kavka v domácí brance sice první pokus hostů vyrazil, ale pak se míč od jednoho z domácích hráčů odrazil k Barvenčíkovi, a ten poslal Starý Jičín do vedení 0:1. „Do druhé půle jsme chtěli na soupeře vletět, ale zase jsme ztroskotali na proměňování šancí. Během dvou minut jsme tam měli dvě velké šance a soupeř hned z protiútoku udeřil. Začali jsme pak hru více otvírat a soupeř hrozil z brejků," pokračoval domácí kouč. Kateřinice podržel několika výtečnými zákroky mladík Kavka, jednou ho zachránila i tyč. Domácí se dočkali až v samotném závěru. Nejprve se ocitl v dobré pozici Kocourek, ale Janyšku nepřekonal, a následný pokus Bitaly, který odehrál povedené utkání, trefil pouze hostujícího brankáře. Až tři minuty před koncem vybojoval míč Kocourek, jenž našel vysunutého Dana Lyse, a ten rozhodl o dělbě bodů 1:1. „Poslední minuty jsme hráli na tři útočníky. Po vyrovnání jsme tam ještě měli nějaká závary, ale skóre už se nezměnilo. Pro nás je to, vzhledem k průběhu utkání, šťastná remíza," přiznal trenér Kateřinic. Hosté si tak připsali druhý nerozhodný výsledek v řadě. „Čekalo nás nesmírně těžké utkání, které se hrálo za deštivého počasí. Žádné z mužstev nechtělo udělat chybu, takže jsme byli svědky opatrné hry. Bohužel jsme opět nedokázali proměnit brankové příležitosti a soupeř v závěru potrestal naši chybu a vyrovnal," litoval sekretář Starého Jičína Petr Michel.

Branky: 87. D. Lys 59. Barvenčík. Rozhodčí: Přeček - Malchárek, T. Lakomý.

Kateřinice: Kavka - Tyleček, Janeček, D. Lys, L. Richter - J. Richter, Jan Kuchař, D. Brož, Nagy (80. Kocourek) - P. Lys (46. Jiří Kuchař st.), Polášek (58. Bitala). Trenér: Tomáš Malý.

Starý Jičín: Janyška - Dulák, Hubeňák, Šrom, Glogar, Folberger - P. Vahalík, Barvenčík, Škrla - Kotešovec, Podešva (85. Strnadel). Trenéři: Marek Kreml a Radek Kreml.

TJ SOKOL BORDOVICE - FC VLČOVICE-MNIŠÍ 2:1 (0:1)

Nováček soutěže z Bordovic hostil nedaleké Vlčovice, které mohl v úvodu poslat do vedení Názalaník, ale trefil pouze břevno Horákovy branky. Ve 22. minutě už se však mohly Vlčovice radovat. Drozd poslal svou ránu k tyči domácí svatyně, a hosté vedli 0:1. Po změně stran přidali domácí svěřenci Radúze Reka na aktivitě a odměnou jim bylo vyrovnání, když se po hodině hry, po centru Zátopka, prosadil Špaček 1:1. Ještě předtím stihl orazítkovat břevno Uličný. Ve zbytku zápasu sice ještě Vlčovice zahrozily, ovšem více možností, jak rozhodnout o třech bodech, měli domácí. Deset minut před koncem trefil tyč Bartoňovy branky Žídek. Domácí fanoušci se pak dočkali až čtyři minuty před koncem základní hrací doby, kdy se prosadil kapitán Pavel Vaněk, který Bordovicím zajistil sedmé jarní vítězství.

Branky: 61. R. Špaček, 86. Vaněk 22. Drozd. Rozhodčí: Mikeska - Ondračka st., L. Glogar.

Bordovice: D. Horák - Kovařík, Uličný, Vaněk (89. Hieke), Zátopek - Geryk (46. Žídek), Melčák (46. Maruchnič), Raška, Špaček - R. Horák, Petr. Trenér: Radúz - Rek.

Vlčovice: Bartoň - Kordoš, Velička, J. Jalůvka, Černošek (54. Klos) - R. Jalůvka, Drozd, Názalaník, Čevela - Hanzelka (88. Polášek), Reček. Trenér: Miroslav Krajčí.

TJ TATRAN JAKUBČOVICE - TJ SLAVOJ JESENÍK NAD ODROU 4:1 (1:0)

V prvním poločase se prosadil pouze domácí kanonýr Ďurica a Jakubčovice vedly nejtěsnějším rozdílem. Do druhé půle vyslal domácí trenér Kamil Vrba na plac Pavla Zagola, a ten se mu odměnil třemi brankami. Hattrick dokonal v 72. minutě, kdy překonal Macháče a zajistil Jakubčovicím třetí výhru v řadě. Jeseník může po pěti porážkách naplno bodovat už dnes, kdy hostí Vlčovice.

Branky: 47., 59. a 72. P. Zagol, 27. Ďurica - Koval. Rozhodčí: Křenek - Karas, Ertel.

Jakubčovice: Mališ (70. Vašíček) - Sommer, Dvořák, Anděl - K. Molnár, Šťastný, M. Zagol, Klevar (80. Pavelka), Vavroš - Ďurica, Strnad (46. P. Zagol). Trenér: Kamil Vrba.

Jeseník: Macháč Kupčák, Cverna (86. Rovenský), J. Goláň, P. David (65. T. Sládeček) Koval, L. Bartoň, J. Krpec, M. Goláň (71. L. Lušovský) L. Burget, Kučák. Trenér: Jan Koval st.

TJ ODRY - FC LIBHOŠŤ 0:1 (0:1)

Do branky Oder už se vrátil uzdravený Cibulec, ale tým se musí ve zbytku sezony obejít bez zraněného Konráda. Hosté se museli před utkáním zase vypořádat s řadou absencí, ale byli to právě svěřenci Miroslava Karase, kteří šli do vedení. Dědík poslal Libhošť, po centru Indráka, přesnou hlavičkou do jednobrankového náskoku. Odry pak několikrát ztroskotaly na brankáři Martinovském, jenž hosty pokaždé podržel. Zraněného Zdeňka Čapku musel krátce před koncem první půle nahradit jeho bratr Pavel. „Do zápasu jsme nevstoupili špatně. Prvních patnáct minut jsme měli šance, ale bohužel jsme je neproměnili a soupeř nás po naší hrubce ze standardky potrestal. Dvakrát jsme pak šli na gólmana, ten ale hosty několikrát podržel. Chytal opravdu výborně," ocenil výkon hostujícího brankáře domácí trenér Karel Páleník. Ve druhé půli dobývaly Odry Martinovského klec, ten však držel stále čisté konto, když se neujaly ani velké šance Chovance nebo Velíka. Zraněného kapitána Libhoště Martina Blažka pak musel nahradit dorostenec Vojtěch Tomšík. Po souboji mezi ním a domácím obráncem se hosté dožadovali penalty, ale hlavní rozhodčí na značku pokutového kopu neukázal. Libhošť si i tak připsal druhé jarní vítězství. „Soupeře jsme z kraje druhé půle zatlačili, ale pak už to začalo být nervóznější z obou stran. Prohráli jsme si to sami. Bez branky to prostě nepůjde. Po Veřovicích jsme byli trošku zakřiknutí, ale myslím, že se z toho kluci dostali. Nebyl to špatný fotbal, ale soupeř už to pak ubránil," vracel se k utkání domácí trenér Karel Páleník.

Branka: 20. Dědík. Rozhodčí: Hubert - Slaný, Brabec.

Odry: Cibulec - Veselý, Murín, Paszko, Hurta - Repta (75. Chuděj), Schwarz, Pjatkan, Holub (70. Z. Hrabovský) - Chovanec, Velík. Trenér: Karel Páleník.

Libhošť: Martinovský - R. Hanzelka, Velart, Eckelsberger, Indrák - T. Blažek, Jachník, M. Blažek (66. V. Tomšík), J. Čapka - Dědík, Z. Čapka (40. P. Čapka). Trenér: Miroslav Karas.

FC KOZLOVICE - FK NOVÝ JIČÍN B 6:0 (4:0)

Béčko divizního Nového Jičína odjelo do Kozlovic s šesti dorostenci v základní sestavě a domácí rozhodli o vítězství už v prvním poločase, kdy udeřili čtyřikrát. „I když je šest branek hodně, tak naši mladí kluci neodehráli špatný zápas. Soupeř nás jasně přehrál zkušeností a kombinační hrou. Než jsme se rozkoukali, dostali jsme čtyři góly. Ve druhém poločase už si pak trochu více zvykli a už se na to dalo i dívat. Projevil se rozdíl mezi mužskou a dorosteneckou kopanou, ale naši dorostenci si za výkon proti silnému soupeři zaslouží pochvalu," sdělil trenér hostů Janis Papadopulos.

Branky: Zeman 2, Harabiš, Krpec, Vaverka, Bednář. Rozhodčí: Vlček - Beseda.

Kozlovice: Chlebek - Piskoř, Eliáš (46. Vašenda), P. Krpec, Žáček - Ermis (46. Prudký), Bednář, Zeman, Vaverka - M. Krpec (64. Slanina), Jan Harabiš. Trenér: Petr Tichavský.

Nový Jičín B: Tichánek - Navrátil, Holík, Pavelka, Klos - J. Hes, M. Hes, Hrubý, Tripský - Brtníček, Chalupa. Trenér: Janis Papadopulos.

FC KOPŘIVNICE - AFC VEŘOVICE 0:3 (0:1)

Svou suverenitu v jarní části sezony potvrdily Veřovice i na půdě Kopřivnice, když zvítězily zásluhou dvou branek Beneše a jedné trefy Hanka. Brankář Sypták udržel třetí čisté konto v řadě (na jaře už sedmé z devíti zápasů!!!), a tým trenéra Ladislava Štěpána už tak má definitivní jistotu postupu zpátky do I. A třídy.

Branky: 15. a 48. Beneš, 72. Hanko. Rozhodčí: Slaný - Papuga, Beseda.

Kopřivnice: Beňo - Daňhel, Buček, Mička, Pokluda- Kapsa, Březina, Mičaník, Nenutil - Okřesík, Špaček. Střídali: Kühnert, Hanzelka, Kostelník. Trenér: Milan Svoboda.

Veřovice: J. Sypták - M. Matúš, Adamec, Černoch, Švolba - V. Matúš, Knybel, Košelík, O. Matúš - Hanko (79. Křížek), Beneš (79. Tobiáš). Trenér: Ladislav Štěpán.

1. Veřovice 9 8 1 0 35:3 25
2. Bordovice 9 7 2 0 14:6 23
3. Jakubčovice 10 7 0 3 25:13 21
4. Kopřivnice 9 5 1 3 16:14 16
5. Kozlovice 10 5 0 5 22:20 15