Frenštát doma nestačil na posilněný Havířov

Frenštát pod Radhoštěm - Fotbalisté divizního Frenštátu pod Radhoštěm své druhé vystoupení na domácím hřišti nezvládli, když podlehli poslednímu celku tabulky MFK Havířov. Hostující celek včele shvězdou týmu Peterem Drozdem vstřelil obě branky vprvním poločase.

31.3.2008

Frenštát doma nestačil na posilněný Havířov.Foto: Deník/Jan Kešelák

Úvod utkání byl ve znamení náporu domácích fotbalistů. Hned při první akci museli řešit akci Žídka hostující obránci. Po sérii několika nevyužitých rohových kopů si hostující hvězda Drozd, při pokusu o odkopnutí málem vsítil vlastní gól. V jedenácté minutě využil Punčochář rychlý protiútok hostů a střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre. Ve 22. minutě zvýšil, po dalším rychlém brejku, Pliska – 0:2.

Na začátku druhé půle ukázali svůj primitivismus fanoušci Havířova, kteří na hrací plochu naházeli dýmovnice. Nakonec byli všichni chuligáni, na upozornění hlavního rozhodčího, vykázáni pořadateli z tribuny.

Ve 47. minutě mohl Havířov po rohovém kopu zvýšit, hlavička jednoho z havířovských hráčů zamířila těsně vedle pravé tyče Sváčkovy svatyně. Kolem 70. minuty vyslali frenštátští fotbalisté na Pacanovského několik nepřesných střel. O chvíli nato zahrál Čerňák přímý volný kop z 20 metrů podruhé v zápase těsně vedle šibenice. V 81. minutě mírný tlak domácích gradoval. Černoch si napravo obešel za pomoci několika efektních kliček tři protihráče, nakrátko přihrál na Šimka, který zblízka nastřelil brankáře. Konec zápasu se odehrál v poklidném tempu.

„Mrzet nás mohou hlavně dvě neproměněné šance v úvodních deseti minutách, kdy jsme měli nakročeno k třem bodům. Poté jsme obdrželi dva góly z brejkových situací, které nás vrhly do útlumu a určité dezharmonizace,“ popsal trenér Frenštátu Marián Bedrich a uzavřel: „Druhý poločas byl již kombinačně v pohodě, i když někdo může namítat, že soupeř bránil slibné dvoubrankové vedení. Bohužel nám chyběla dravost v pokutovém území, nedostali jsme se do vyložených šancí. Po dvou chybách v obraně jsme prohráli bitvu, nikoliv válku.“

TJ EPO Frenštát pod Radhoštěm – MFK Havířov 0:2 (0:2)

Branky: 11. Punčochář, 22. Pliska, ŽK: Petrželka – Punčochář, Holý, Blažek, rozhodčí: Vacula – Ogrodník, Paták, diváci: 350.
Frenštát p. R.: Sváček – Petr, Kovařík, Prokeš – Čerňák – Petrželka (46. Plachký), Zeman, Rybařík, Žídek (86. Petřík) – Šimek, Černoch. Trenér Marián Bedrich
Havířov: Pacanovský – Hančin, Škoda Blažek, Drozd – Pliska, Holý (65. Lakatos), Pristáš (76. Ganaj), Špička – Punčochář, Urban (87. Kroužek). Trenér Jaroslav Netolička