Po parádní první půli přišlo pořádné drama až do konce. Frenštátský Beskyd doma vedl v poločase zásluhou Klimparových branek nad Hájem ve Slezsku už 3:0, ale po změně stran se hosté vzepřeli ke stíhací jízdě. Frenštát, který od 85. minuty dohrával bez vyloučeného Bednáře, ale nejtěsnější vedení udržel a mohl slavit třetí domácí vítězství v sezoně.

Pod Radhoštěm se poprvé slavilo už ve 13. minutě, ve které se po průniku mladíka Vávry dostal k míči Klimpar, jehož přízemní rána znamenala vedení Beskydu. Za šest minut hosté klopili znovu hlavy, když Špačkův trestný kop usměrnil na přední tyči přesnou hlavičkou znovu Klimpar. Domácí byli tou dobou při chuti a brankář Pešák nemusel kromě jednoho závaru po rohu řešit nic složitého. Ve 39. minutě se pak za hostující obranu dostal opět Klimpar, jenž si v zakončení věděl rady a potřetí tak zahřál domácí příznivce.

Po změně stran ale převzali otěže zápasu hosté a vyústění tlaku Háje pak vedlo v 63. minutě ke snižující brance na 1:3.

V 79. minutě fauloval brankář Pešák, jenž chvíli před tím vyrážel míč parádním zákrokem na roh, a hosté dostali možnost penalty, které se s přehledem zhostil kapitán Matěj, jenž upravil už na 2:3.

O utkání se ještě více dočtete v úterním tištěném vydání týdeníku Region.
Rozhovor
s kapitánem Frenštátu pod Radhoštěm Radimem Špačkem najdete v pátečním vydání Novojičínského deníku.

Pět minut poté přišla pro domácí další komplikace, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Bednář. Frenštátští však dokázali udržet vedení i v oslabení a mohli slavit, vzhledem k nabité tabulce, nesmírně cenné tři body.

„Vstup do utkání nám vyšel fantasticky a Háj do něj nastoupil trošku laxně. Byl to zápas absolutně rozdílných poločasů. Body jsme ale moc potřebovali, takže jsme spokojeni," uvedl trenér Frenštátu Radúz Rek, jenž oproti předchozím jarním utkání změnil defenzivní řadu. Nově se do ni zasunuli Plachký s Markem a také Bednář, jenž v předchozích utkáních nastupoval v útoku.

Hosté tak zpětně litovali nepovedené první půle.

„K vidění byl zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme hráli hrozně, nechali jsme si dát tři branky. O přestávce došlo v naší kabině k menší bouřce, udělali jsme dvě změny v sestavě a náš výkon šel nahoru. Podařilo se nám vrátit do zápasu. Chodili jsme do šancí, bohužel vyrovnat se nám nepodařilo, i když šance jsme si vypracovali," nechal se slyšet kouč Háje ve Slezsku Kamil Matěj.

Krajský přebor, 23. kolo

SK BESKYD FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM – TJ HÁJ VE SLEZSKU 3:2 (3:0)

Branky: 13., 19. a 39. Klimpar - 63. Trupl, 80. Matěj z pen. ŽK: Klimpar, Bednář, Fojtík, Pešák, M. Matúš – Vyležík, Trupl, Štefek. ČK: 85. Bednář (F). Rozhodčí: Trojan – Lalík, Pala. Diváci: 150.
Frenštát p. R.: Pešák – Plachký, Bartoš, Bednář, Marek – Kovář – Vávra (46. Matúš (90. Kaša)), Špaček, Fojtík, Vaverka – Klimpar (93. Gillar). Trenér: Radúz Rek.
Háj ve Slezsku: Hladký – Pospíchal (46. Blažej), O. Matěj, Štefek, Komárek – Malcharek, Vyležík - Janíček, Eršil, Lampa (46. Laryš) – Trupl. Trenér: Kamil Matěj.