V úvodu byli o něco aktivnější hostující hráči, s několika nepřesnými střelami si však Sváček nemusel dělal starosti. V 17. minutě šel po levé straně Rybařík sám na soupeřova brankáře Fojtíka, místo přihrávky zvolil překvapivě střelu z téměř nulového úhlu, která skončila na konstrukci brumovské branky. Ve 24. minutě využil zmatku v obrané řadě Brumova Petr, který své sólo přes půl hřiště nekompromisně zakončil – 1:0. Po půl hodině hry dostal brumovský Beňo krásnou ulici do vápna, těsně před Sváčkem si ale ukopl balón příliš daleko. Hosté se dočkali v 35. minutě. Šindler vymetl svým přesným přímým volným kopem z 20 metrů pavučinku domácí svatyně brankáře Sváčka – 1:1. Tím se hosté dostali na koně a opět nebezpečně hrozili.

V 55. minutě poznamenala vývoj utkání druhá žlutá karta brumovského Dvořáka, po které uviděl červenou, a musel tak předčasně pod sprchu. Přesto docházelo spíše k ohrožení domácí brány. Síť se ale rozvlnila na druh straně. V 64. minutě zahrával po faulu na Petrželku Čerňák pokutový kop, který s přehledem proměnil – 2:1. Skóre navýšil v 84. minutě hlavou Sládeček, který tak zužitkoval ideálně zahraný rohový kop Rybaříka. Poté si Frenštát zkušeně pohlídal zbytek střetnutí a nepřipustil již žádné komplikace.

„Po rozpačitém vstupu do soutěže jsme doslova vydřeli tři důležité body. Nezačali jsme zrovna nejlépe, přesto jsme se dostali do vedení,“ řekl frenštátský trenér Marián Bedrich a uzavřel: „Rozhodujícím momentem bylo vyloučení. Věřím, že se již brzy dostaneme do bodové situace, kdy nebudeme muset hrát pod tlakem.“

TJ EPO Frenštát pod Radhoštěm – FC ELSEREMO Brumov 3:1 (1:1)

Branky: 24. Petr, 64. Čerňák (p. k.), 81. Sládeček – 35. Šindler, ŽK: Černoch – Dorňák, ČK: 55. Dorňák (Brumov), rozhodčí: Jurička – Hess, Křenek, diváci: 180.

Frenštát p. R.: Sváček – Černoch (46. Zeman), Kovařík, Sládeček, Prokeš – Lys (46. Petrželka), Čerňák, Žídek, Rybařík – Šimek (85. Košelík), Petr. Trenér Marián Bedrich

Brumov: Fojtík – Beňo (78. Batošák), Šindler, Sucháček – Kachlík (73. Ritter), Križko, Kiačik, Lysáček – Řehák (61. Zvoníček), Nedavaška. Trenér Ladislav Straka