Frenštát přivezl bod z Dětmarovic. Výhra byla blízko

Po čtyřech zápasech konečně utnul sérii porážek. Frenštátský Beskyd totiž už v sedmém zápase nové sezony krajského přeboru remizoval 2:2 na horké půdě Dětmarovic, kde však v závěrečné čtvrt hodině ztratil vedení 2:0.

13.9.2016

Ilustrační foto.Foto: Deník/Dalibor Tobola

Fotbalisté z pod Radhoště zažili na Karvinsku zdařilý vstup do zápasu, když se už v 9. minutě prosadil aktivní Klimpar, jenž vystihl nepovedenou rozehrávku domácích, obešel brankáře a vstřelil svou šestou branku v ročníku. Frenštátští pracovali v první půli v defenzivě na výbornou, důkazem čehož byla jediná gólová šance domácích v první půli, kterou měl ve 45. minutě bývalý hráč Frenštátu Skotnica, jenž však orazítkoval pouze tyč Pešákovy svatyně.

„Nastoupili jsme v kompaktním bloku a chtěli jsme se soustředit na defenzivu, protože jsme věděli o síle a kvalitě Dětmarovic, které nás v minulé sezoně dvakrát přehrály. Zkoušeli jsme se dostávat k brejkům a po jednom z nich jsme se dostali do vedení," ohlédl se za první pětačtyřicetiminutovkou hrající asistent trenéra a kapitán Frenštátu Radim Špaček.

Také po návratu z kabin pokračoval Rekův soubor, kterému chyběli zranění Kovář s Plachkým a nemocný Fojtík, ve stejné taktice a po hodině hry bylo u hostů ještě veseleji. Po rohovém kopu se totiž dostal k odraženému míči Marek, jenž se krátkou kličkou zbavil protihráče a přesnou ranou k tyči zvýšil již na 2:0. Opařené Dětmarovice pak vsadily vše na ofenzivu a před Pešákem začalo být už v tak parném počasí, čím dál větší horko.

V 75. minutě přišlo z ničeho nic, po závaru, snížení na 1:2. Pět minut před koncem řádné hrací doby byl frenštátský náskok minulostí. Domácí totiž rozehráli standardní situaci, po které Kempný trefou do šibenice nekompromisně srovnal na 2:2. To však z dramatického závěru nebylo zdaleka všechno.

V 88. minutě totiž pláchl domácí obraně Klimpar, jenž soupeřovy zadáky větral celé utkání, a kterého zastavil až nedovoleným způsobem, zhruba pětadvacet metrů od branky gólman Kotrla, jenž si poté zblízka prohlédl kartón červené barvy a odkráčel do kabin. Na jeho místo musel jeden z hráčů, neboť domácí už vypotřebovali povolenou možnost pěti střídání. V závěru pětiminutového nastavení pak mohl domácí knokautovat Kahánek, když se hosté dostali do brejku, který doslova volal po gólu, ale mladý forvard nezvolil optimální řešení celé situace a z jeho střely na dlouhou nohu nakonec nic nebylo.

Celé utkání pak v dresu Beskydu odehrála čerstvá posila v podobě Davida Seidlera z Nového Jičína. Mladý záložník přišel do Frenštátu teprve v průběhu týdne a svým premiérovým výkonem rozhodně nezklamal.

„Bohužel máme velké problémy dohrát zápas při vedení 2:0. I přes ztracené vedení jsme mohli v závěru rozhodnout, ale neproměnili jsme velikou šanci. Před zápasem bychom bod brali, ale po průběhu je to bohužel ztráta. Ale po těch porážkách je dobře, že jsme alespoň bodovali," oddechla si frenštátská „sedmička". Beskyd už nyní může vyhlížet nedělní derby proti nováčkovi z Bílovce. Duel má pod Radhoštěm výkop v neděli v 16 hodin.

Krajský přebor, 6. kolo

SK DĚTMAROVICE - SK BESKYD FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM 2:2 (0:1)

Branky: 75. Ligocký, 85. Kempný - 9. Klimpar, 62. Marek. ŽK: Kempný, Holý – Špaček, Uličný, Pešák. ČK: 88. Kotrla (D). Rozhodčí: Muroň - Jahoda, Tilkeridis. Diváci: 125.
Frenštát p. R.: Pešák – Uličný (46. Blažek), Bartoš, Bednář, Vaverka – Marek, Seidler, Špaček, Gillar (78. Jurek) – Klimpar, Kahánek. Trenér: Rek.

NEPŘEHLÉDNĚTE Víkendová utkání se sestavami a hodnocením trenérů novojičínských zástupců v I. A třídě, sk. A (Jakubčovice) a I. A třídě, sk. B (Petřvald na Moravě, Veřovice, Libhošť) najdete vždy v tištěném vydání úterního týdeníku Region.

13.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

Petřvald na Moravě nyní čeká druhé domácí utkání v řadě, když v sobotu od 17.00 vyzve Ostravu-Jih.

I. B třída, sk. B: Až příliš krutá porážka pro Petřvald

Fotbalisté Jeseníku zažívají podařený vstup do sezony, když uspěli i ve druhém zápase, ve kterém zvítězili v Odrách 3:2.

Souhrn I. B třídy, sk. D: Mořkov si vyšlápl na Starý Jičín

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Fotbalisté Frenštátu otočili duel v Českém Těšíně a i díky dvěma trefám kanonýra Klimpara slavili vítězství 3:1.

Tým Tomáše Černína prohrál na hřišti Staré Bělé 1:4 a o první výhru v novém ročníku krajského přeboru se může pokusit v neděli, kdy doma vyzve Pustou Polom.