Frenštát sahal po bodu, ale přezimuje poslední

Fotbalisté Frenštátu pod Radhoštěm nebudou na souboje z letošní sezony krajského přeboru proti Vendryni vzpomínat v dobrém.

15.11.2016

Frenštátší fotbalisté tentokráte další body v krajském přeboru nepřidali. Foto: Deník/Dalibor Tobola

Zatímco v prvním kole nového ročníku doma ztratili vedení 2:0, když soupeř z Třinecka skóroval v 80. a 85. minutě, tak v sobotní odvetě, která se hrála na velmi těžkém terénu, na který navíc padal sníh, prohráli těsně 2:3, když obě branky vstřelil teprve sedmnáctiletý dorostenec Tomáš Janáč. Frenštátský Beskyd se navíc propadl až na poslední 16. místo, ale na třináctou Orlovou ztrácí jen čtyři body.

Vendryni poslal už v 9. minutě do vedení někdejší baníkovec Filip Racko, který usměrnil centrovaný míč přesně k tyči. Ve 34. minutě na tom byli Frenštátští ještě hůře, když Vlachovič podruhé překonal Pešáka a zvýšil na 2:0. V závěru první půle pak sáhl Beskyd hned k dvojitému střídání, když do hry přišli Janáč s Kahánkem.

„První poločas byl v poli vyrovnaný, ale soupeř byl daleko produktivnější než my. Na těžkém terénu, který byl na hranici regulérnosti, se hrálo hodně bojovné utkání," vracel se k podzimní derniéře hrající asistent trenéra Frenštátu pod Radhoštěm Radim Špaček.

Beskyd se po změně stran tlačil za zdramatizováním výsledku a v 69. minutě se konečně dočkal, když Špaček vysunul Marka, jenž postupoval zboku sám na brankáře Pechu a trefil břevno. Míč pak následně dorazil do branky důrazný dorostenec Janáč. Za pět minut si však domácí vzali náskok dvou branek zpátky, když z ojedinělé akce zvyšoval Vlachovič, svým druhým gólem v zápase, na 3:1. Neuběhly ale ani dvě minuty a o slovo se znovu přihlásil mladík Janáč, jenž si po standardní situaci Klimpara zpracoval míč a přesným zakončením snižoval v 76. minutě na 2:3. Poslední minuty byly ve znamení frenštátské snahy o vyrovnání, ale ani několik závarů ke kýžené třetí brance nevedlo.

„V závěru jsme vrhli všechny síly do útoku a domácí se soustředili na bránění. Na těžkém terénu to bylo ale složité a vyrovnat už se nám bohužel nepodařilo. Přes zimu musíme posílat a udělat všechno pro záchranu. Určitě jsme nic nevzdali, protože ztráta není velká, ale už nás čeká jenom čtrnáct zápasů a budeme muset alespoň polovinu z nich vyhrát, což bude složité," zamýšlel se kapitán Beskydu.

Krajský přebor, 16. kolo:

TJ VENDRYNĚ - SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. 3:2 (2:0). Branky: 34. a 74. Vlachovič, 9. Racko - 69. a 76. Janáč. ŽK: Dawid, Vlachovič – Blažek, Bartoš, Špaček, Janáč. Rozhodčí: Svoboda - Lukašík, Bebenek. Diváci: 25.

SK Beskyd Frenštát p. R.: Pešák – Štika, Bartoš, Bednář, Vaverka - Marek (72. Gillar), Špaček, Seidler (43. Janáč), Blažek (43. Kahánek) – Plachký (80. Kovář), Klimpar. Tým vedl: Jaroslav Mihál.

15.11.2016 VSTUP DO DISKUSE

Lékařům neunikne na kůži pacienta žádné riziko

Frenštát bodoval v elektroodpadu

Tady strávil mládí Donald Trump

Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.

Novojičínsko: Místo vlaků pojedou autobusy

S výlukou na trati číslo 325 Studénka Veřovice a zpět musí počítat cestující v úterý 30. a ve středu 31. května.

V Hodslavicích si připomněli minulost

Pořádně rušno bylo v sobotu v Základní škole Františka Palackého v Hodslavicích. Tentokrát ale školu zaplnili hlavně pamětníci.

Nový Jičín předvedl parádní obrat a nadále vítězí

Nový Jičín – Ani v jedenáctém jarním utkání nepoznali hořkost porážky. Divizní fotbalisté Nového Jičína sice prohrávali na začátku druhého poločasu v Dolním Benešově už 0:2, ale nakonec předvedli znamenitý obrat, který završil necelou čtvrt hodinu před koncem parádně zahraným přímým kopem kanonýr Lokša, jenž svým sezónním gólem číslo 29 zajistil Novému Jičínu desáté jarní vítězství.