Frenštát se s podzimem rozloučil výhrou

Moravskoslezská divize dorostenců, měla na programu závěrečné podzimní kolo, do kterého však nezasáhli fotbaloví mladíci z Nového Jičína, jejichž duely na hřišti opavské Slavie byly přeloženy až na březen příštího roku.

11.11.2016

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

Výborné výkony ze závěru první poloviny sezony potvrdili starší dorostenci frenštátského Beskydu, kteří zvítězili v pátém z posledních šesti zápasů, když v náhradním domácím prostředí v Tiché porazili Šumperk 3:0. Na těžkém terénu měly oba týmy problémy s kombinací, a tak se do šaten odcházelo za bezbrankového stavu.

Frenštátští pak předvedli drtivý nástup do druhého poločasu, když nejprve otevřel skóre utkání Nevřiva, jenž nastoupil do druhé půle a jehož nasazení koučem Zdarsou se ukázalo jako klíčové, neboť měl podíl na všech brankách domácích. V 55. minutě totiž přidal druhý zářez Janáč, který v minulých dvou utkáních nasázel pokaždé hattrick a který o den později nastoupil v základní sestavě frenštátského áčka v krajském přeboru na půdě Kobeřic.

Po hodině hry pak zvýšil na 3:0 Dominik Kocián, jenž jako střídající hráč vyrovnával v neděli v dresu mužů Beskydu na konečných 1:1. „Opět jsme ukázali, že jsme velmi kompaktní tým, který po ztrátě míče velmi dobře brání ve všech hráčích a nepouští soupeře do vyložených šancí. Z toho vyplývají také dvě čistá konta Nezhody z posledních dvou zápasů. Nutno taky dodat, že nejenže máme spoustu šancí, ale dokážeme také většinu proměňovat," připomněl znamenitý závěr podzimu kouč dorostenců zpod Radhoště Petr Zdarsa.

Mladší dorost Beskydu se postavil jednomu z nejsilnějších týmů soutěže a dlouho držel s favoritem krok. Šumperk sice nedlouho po zahájení druhé půle dvakrát skóroval, ale frenštátští mladíci nic nezabalili a výsledkem byla snižující trefa Kahánka. Výtečný výkon předvedl věkem ještě žák Patrik Halda, jenž dělal soupeři obrovské problémy a byl také u jediného gólového úspěchu Zdarsovy družiny. V závěrečných minutách se však projevila kvalita hostů, kteří došli až k výhře 7:1.

„Utkání se definitivně zlomilo asi patnáct minut před koncem, kdy soupeř využil naši hrubici ve středu obrany a poté nám několika výstavními ranami i našimi individuálními chybami nasázel další branky. I když byl výkon opět velmi dobrý, těchto chyb se musíme vyvarovat," dodal Zdarsa.

14. kolo:

Starší dorost: SK Beskyd Frenštát p. R. – FK Šumperk 3:0 (0:0)

Branky: 52. Nevřiva, 55. Janáč, 61. D. Kocián z pen.
Frenštát p. R.: Nezhoda – R. Kocián, T. Kocián, Balcárek, Závodný – Svoboda (84. Čuport), Mičulka, Janáč (67. J. Novák), Adamčík (46. Nevřiva) – D. Kocián, Strnadel. Trenér: Zdarsa.

Mladší dorost: SK Beskyd Frenštát p. R. – FK Šumperk 1:7 (0:0)

Branka Fren.: 61. Kahánek.
Frenštát p. R.: Srněnský - Adamec, Svoboda, T. Kocián, Čuport – Geryk (62. Uličný), Golas, Žák, Kahánek – Halda (67. Špaček), Studnický. Trenér: Zdarsa.

11.11.2016 VSTUP DO DISKUSE

Vedoucí Jistebník (ve fialovém při podzimním domácím souboji s Odrami) zvládl první jarní utkání a v Kopřivnici slavil, po zdařilém obratu, tříbodový zisk.

Souhrn I. B třídy, sk. D: Úvod jara ve znamení vzpoury týmů ze spodu tabulky

Antonín Patka.

Předseda OFS Nový Jičín Patka: Chystáme i nové projekty

AUTOMIX.CZ

Na prodej je Tatra 613 s mrazivou minulostí. Sloužila u KGB

Tu a tam se na aukčních portálech objeví něco opravdu speciálního. Jako třeba československá Tatra 613, která sloužila sovětské tajné službě KGB. Zvláštní také je, že je na prodej ve Spojených státech amerických.

Příborští policisté pátrají po dvojici neznámých pachatelů

Po pachatelích krádeže příruční tašky a následného opakovaného zneužití platební karty pátrají policisté z Příbora.

Nejtepleji v Moravskoslezském kraji dnes bylo v Karviné, 21,9 st.

Nejtepleji v Moravskoslezském kraji dnes bylo v Karviné, kde meteorologové naměřili 21,9 stupně Celsia.

Frenštátské naděje na body skončily v Háji

Fotbalisté frenštátského Beskydu prohráli v pokračování krajského přeboru na hřišti Háje ve Slezsku 1:3. Vítězství Slezanů řídila dvěma góly zahraniční akvizice Dao Pouwedeoi. Tým hrajícího trenéra Davida Kobylíka nyní čeká klíčové utkání jara, ve kterém v neděli od 15.30 přivítá čtrnáctou Orlovou.