Frenštátské trápení stále pokračuje

Čtvrtou domácí porážku v řadě bez vstřelené branky museli v neděli skousnout fotbalisté nováčka krajského přeboru z Frenštátu pod Radhoštěm, kteří na vlastním trávníku tentokráte přenechali všechny body Dětmarovicím, které si i s bývalým ligistou Alešem Bestou odvezly výhru 3:0.

3.11.2015

KOPANÁ - ilustrační foto.Foto: DENÍK

Frenštátské momentálně sužuje nebývalé střelecké trápení, které pokračovalo také proti Dětmarovicím, protože v posledních sedmi utkáních se Rekovi svěřenci trefili pouze dvakrát, a to při výhře ve Vítkově, kde skóroval Špaček se Škrlou.

Při zbylých šesti porážkách Beskyd navíc ani jednou nerozvlnil síť soupeřovy svatyně. Pouze 17 vstřelených branek ve 14 utkáních je tak spolu s Kravařemi nejhorším počinem z celé soutěže.

„Mělo to být utkání, ve kterém jsme se chtěli pokusit zvrátit naši nelichotivou bilanci v domácím prostředí, ale místo toho jsme naopak rozšířili řadu utkání, ve kterých jsme nevstřelili ani branku. Bohužel si už musíme přiznat, že se nacházíme v obrovské herní krizi," uvědomuje si vážnost situace frenštátský trenér Radúz Rek.

Dětmarovice jeho celek přehrávaly od samotného začátku ve všech herních činnostech a ve 34. a 38. minutě dvakrát překonaly Pešáka, a výrazně tak nakročily k jasné výhře, kterou ještě stvrdily ve druhém poločase.

„Absolutně jsme nebyli schopni zachytávat jejich rychlé přechody do útoku a jejich následný tlak na míč kolem našeho pokutového území byl taky nad naše síly. Do ofenzívy to byla bohužel stejná marnost. Než jsme se vypořádali se zpracováním míče, případně než jsme vymysleli přihrávku, pohybově diametrálně odlišný soupeř nás o držení míče okamžitě připravil.

O všem zcela jednoznačně vypovídá fakt, že jsme za celých devadesát minut prakticky neohrozili bránu soupeře, který si tak prakticky bez potíží odvezl všechny body," kroutil nechápavě hlavou kouč fotbalistů zpod Radhoště, které čeká v sobotu podzimní epilog na hřišti Českého Těšína.

SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm – Dětmarovice 0:3 (0:2)
Branky: 34. Ligocký, 38. Uherek, 69. Maléř. ŽK: Štika – Hrtánek, Skotnica. Rozhodčí: Picmaus – Lalík, Viščor. Diváci: 150.
Frenštát p. R.: Pešák – Štika, Bartoš, Uličný (71. Fojtík) – Kaša (83. Gillar), Kovář, Špaček, Vaverka – Plachký – Škrla, Klimpar. Trenér: Rek

3.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.