Fulnek zvrátil zápas za třináct minut

FULNEK - Třináct posledních minut utkání 30. kola MSFL proti Baníku Ostrava B stačilo fotbalistům Fulneku k neuvěřitelnému obratu zpackaného utkání. Hosté vedli o dva góly, ale odjížděli domů zklamaní z porážky 2:3.

3.5.2007

Ostravský Petr Čoupek si kryje míč před fulneckým Michalem Vyskočilem. Po vystřídání obou z trávníku dokázali domácí zvrátit téměř prohraný zápas.Foto: DENÍK/Jiří Tomaškovič

Fotbal Fulnek – FC Baník Ostrava B 3:2 (0:1)

Zdrceni a rozladěni odcházeli o něco více než devadesáti minutách z trávníku ve Fulneku fotbalisté rezervního týmu ostravského Baníku. V ostře sledovaném derby s vedoucím týmem Moravskoslezské fotbalové ligy promarnili nečekaný dvoubrankový náskok během posledních třinácti minut zápasu.

Zkušený tým Fulneku, jenž suverénně vévodí třetí lize, přivítal o záchranu bojující Ostravu, která poslala do zápasu téměř ligovou obranu. Prim v ní hráli zkušení borci Josef Hoffmann s Pavlem Bestou a na kraji Petr Čoupek. „Už před zápasem jsem upozorňoval, že toto utkání bude jedno z nejtěžších, které na jaře sehrajeme. Baník hraje výrazně posílený o hráče z prvního týmu, navíc je dlouhodobě velmi dobře vedený, a to, že jsou na čtrnáctém místě v tabulce, je věc jiná. Na konec tabulky nepatří a dnes se to v plné nahotě projevilo,“ přiznal trenér Fotbalu Fulnek Miroslav Kouřil.

Hosté začali zápas výtečně. Aktivní hrou si vynutili brzy rohový kop, po jehož zahrání využil zmatků před Blahou David a poslal Baník do vedení. Fulnecké inkasovaná branka evidentně zaskočila a ač měli po celou dobu prvního poločasu výraznou herní převahu, naráželi do perfektně zorganizované obrany Baníku Ostrava jako do zdi. Gólmana Prepsla ohrozil jen polocentr, polostřela Vajdy, kterou musel vytlačit konečky prstů nad horní tyč.

Také do druhé půlky vlétli lépe hosté. Po šesti odehraných minutách vyskočil na Hoffmannův rohový kop Ricka a přesnou hlavičkou nedal Blahovi šanci. Dvougólové vedení bylo ale pro mladý tým ostravského béčka málo. V 79. minutě využili výhodu rohového kopu také Fulnečtí. Dittrichův centr padl přesně na hlavu vysokého Smetany, odkud se odrazil poprvé za Prepslova záda. Zvýšení náskoku měl na kopačce ostravský Böhm, jehož rána ale jen orazítkovala břevno fulnecké branky. Z protiútoku zatáhl míč po levé straně v roli falešného křídal obránce Vajda a jeho centr poslal opět hlavou do sítě nově příchozí Traxl. Hosté po vyrovnání naprosto odpadli, což hrálo do karet finišujícímu Fulneku. V nastavení sklepl na hranici ofsajdu míč vysoký Smetana přímo k Traxlovi, jenž ho z první poslal potřetí do sítě Ostravy. „Někdy přijde zápas, že vám to prostě nesedne. Nemohli jsme se vůbec dostat do rytmu a soupeř nám hru svým výkonem velmi znepříjemňoval,“ řekl Kouřil, kterému vyšlo perfektně střídání. Oba útočníci, kteří přišli do zápasu až v průběhu, dali góly. „Už Ondra Smetana, který přišel v půlce, odváděl hodně práce. Stejně jako Zdenek Traxl v závěru. Prohrát musí umět každý, ale po maximální snaze o zvrat. A my jsme se rvali do konce,“ uzavřel Kouřil.

Branky: 79. Smetana, 84. a 90(+2). Traxl – 5. David, 51. Ricka, ŽK: Krása, Smetana – Böhm, Čoupek, rozhodčí: Kovařík – Adámková, Sedláček, diváci: 590

Fulnek: Blaha – Vyskočil (46. Smetana), Krása, Kovář, Vajda – M. Sokol, Slončík, Dittrich (80. Fiala), Gašparík – Malohlava (66. Traxl), Koštuřík. Trenér Miroslav Kouřil

Ostrava B: Prepsl – Hoffmann, David, Besta, Čoupek (72. Přecechtěl) – Vrťo, Husárik (66. Prokeš), Ricka, Zapalač – Mičola, Böhm. Trenér František Mikulička