Jeho svěřenci se radovali z první branky už po sedmačtyřiceti vteřinách, když si Krayzel na Lalákovu střelu ani nesáhl. Srovnat mohl Komár, jenže nejen v tomto případě měl mířidla neseřízená. Už za tři minuty nato Chalupský vlil další radost do žil ostravských hráčů a VŠB vedlo 2:0. Vzápětí se předvedla nová akvizice domácích Kulig, jenže těsně minul Závodníkovu branku. V závěru poločasu se v šancích střídala obě mužstva, ale Kašický s Chvějou na jedné ani Poláček na druhé straně úspěšní nebyli.

Když sedm minut po přestávce přidal ostravský Poláček třetí branku svého týmu, vypadalo to, že zbytek utkání už hosté v klidu dohrají. Jenže Jistebník nechtěl plnit roli obětního beránka a začal do soupeře bušit. Netrvalo dlouho a Závodník kapituloval po rohu Rozsypala a pohotové střele Ondřeje Jelínka. Za dalších šest minut přidal další kontaktní branku Jistebníku kapitán Kašický. To už hráli domácí bez brankáře a takřka trvale se usadili na polovině soupeře. Jenže z tlaku nevytěžili víc, než pokus Jelínka. Když zazněl závěrečný hvizd, radost Ostravanů nebrala konce. Zachránili ligu. „Byla to vůle, buď anebo, jak se říká. Buď nám to vyjde a zůstaneme v první lize nebo ne a budeme hrát druhou. Naštěstí to vyšlo,“ prohlásil po utkání usměvavý Svoboda.

Zkušený kouč odmítl, že by Jistebník neměl v utkání motivaci. „Šlo mu o postavení v play off. Je rozdíl hrát proti Mladé Boleslavi nebo Šumperku, takže chtěl jistě vyhrát,“ uvedl. I přes výhru a záchranu ale byly na Svobodovi patrny stopy smutku. „Je mi líto Mikesky, Pardubice byly horší. Navíc jsme přišli o ostravské derby,“ řekl na adresu druhého ostravského celku v soutěži. Ten po porážce ve Vysokém Mýtě spadl do druhé futsalové ligy.

Jistebník představil v zápase domácímu publiku trojici noviců, jež doposud sklízeli úspěchy spíše ve fotbale, Rozsypala, Kuliga a Chvěju. „To jsou jména pro play off. Futsal moc nehráli, jsou u nás na doporučení Oldy Malého a myslím, že zatím nezklamali,“ odtajnil trenér Radek Korený. Ten se na druhou stranu musel obejít bez vykartovaného Sluky a dvojice Malý, Žiga. „Hráli jsme na vítězství. Ale namísto toho jsme dostali laciné branky. Pak to celý zápas honíme, tlačíme a neproměňujeme šance,“ popsal kouč.

Přiznal, že mu je líto hráčů, kteří se vydali ze všech sil. „Tlačili balon i očima do brány, ale dostali ho tam jen dvakrát.“ Korený očekával, že soupeř bude chtít vstřelit branku co nejdříve. „Nechtěl jsem, aby šli do vedení, protože pak se hecnou a zahustí obranu ještě víc. Myslím ale, že jsme šancí měli i tak dost,“ poukázal jistebnický lodivod.

CC R. Mroček-LKW Jistebník - VŠB-TU Industroprofil Ostrava 2:3 (0:2)

Branky: 31. O. Jelínek, 37. Kašický – 1. Lalák, 10. Chalupský, 27. Poláček, rozhodčí: Ježek, Sebök, diváci: 80.

Jistebník: Krayzel (21. Myška) – Rozsypal, Hvolka, Kašický, O. Jelínek – Čavera, Komár, Kulig, Chvěja. Trenér Radek Korený

VŠB Ostrava: Závodník – Poláček, Nejezchleba, Mudrík, Lalák – Machálek, Galuška, Chalupský, Petrželka. Trenér Václav Svoboda

Ostatní výsledky 1. ligy futsalu, 22. kolo: FK ERA-PACK Chrudim – SELP SV Mladá Boleslav 5:2, 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto – FC Mikeska Ostrava 7:2, Torf Pardubice – FC Benago Praha 5:3, 1. FC Delta Real Šumperk – SK Kladno 7:1, Eco Investment Praha – Bulldogs Hodonín 6:0.