Starší dorost Nového Jičína utrpěl teprve třetí porážku v sezoně, když u lídra v Hranicích inkasoval v závěru rozhodující branku po velice přísné penaltě. Novojičínští mladí dorostenci, kteří vedou soutěž, uspěli po výhře 4:1. Nový Jičín nyní hostí v sobotu (starší v 10.00, mladší ve 12.15) Jeseník a Frenštát pak přivítá o den později ve stejný čas Zábřeh.

Duel podzimu hostila hranická umělá tráva, kde přijel novojičínský starší dorost bez zraněného brankáře Grulicha. Defenzivy obou celků vynikaly nad útokem, ale po čtvrt hodině šli domácí do vedení, když zahrávali trestný kop téměř od pomezní čáry, ke kterému se mladý brankář Geryk, přes chumel hráčů, nedostal. Kovalův celek se však nepoložil a velkou šanci pak neproměnil kanonýr Staněk.

Ve druhém poločase měli o něco více ze hry Novojičínští, kteří domácí nepouštěli do vyložených šancí. Po hodině hry přišlo zasloužené vyrovnání, když přihrávku Kumana zužitkoval nejlepší kanonýr soutěže Staněk. Dvacet minut před koncem mohl hosty poslat do vedení Klepáč, ale po akci Kudryho, odvrátil jeho pokus, kolem vybíhajícího gólmana, z prázdné branky vrátivší se stoper.

V 88. minutě zahrávali domácí laciný trestný kop z osmnácti metrů, ze kterého trefili, dle rozhodčího Galáska, ruku jednoho z novojičínských hráčů. Hostující protesty byly marné a Kovařčík z přísně nařízené penalty rozhodl o hranické výhře.

„Kluky musím pochválit. Za celý zápas jsme domácí nepustili do vyložené šance a minimálně bod jsme si měli odvézt. Nakonec rozhodly dvě individuální chyby našich mladých hráčů. Výrok rozhodčího v závěru nechápu. Špatné a necitlivé rozhodnutí rozhodlo vyrovnané utkání," litoval po emotivním závěru trenér novojičínských starších dorostenců Jan Koval.

Starší dorostenci frenštátského Beskydu vstoupili do utkání v Havířově aktivně, ale nakonec to byli oni, kdo jako první inkasovali. Ještě do poločasu však vyrovnal Mičulka. Beskyd pak deset minut po změně stran skóre otočil zásluhou Dominika Kociána, ale havířovská odpověď byla blesková. Poté však přišly chvíle Janáče, jenž dvěma góly zařídil náskok 4:2, na který sice domácí Indiáni odpověděli snižující trefou, ale Janáč je poté definitivně srazil pátým gólem.

„Aktivní pojetí hry nám přineslo tři body, které nám částečně nahradily domácí ztártu se Vsetínem. Hráči hráli organizovaně a bojovali o každý míč," liboval si kouč Frenštátu Petr Zdarsa, jenž vyzvedl nadstandardní výkon Janáče.

Mladší dorost Beskydu, který nastoupil s několika žáky, pak sice bojoval, ale kvalita na domácí straně byla přece jen větší. Havířov vyhrál 8:0. „Věřím, že kdyby do utkání zasáhli hráči, které jsme šetřili na starší dorost, tak bychom se mohli rvát o lepší výsledek. I tak ale hráči zaslouží pochvalu," uvedl Zdarsa, jenž připomněl výtečný výkon, věkem ještě žáka, Lukáše Soboty.

12. kolo:
Starší dorost: SK Hranice - FK Nový Jičín 2:1 (1:0)
B: 15. a 89. z pen. Kovařčík 60. Staněk.
Nový Jičín: Geryk – Kuman (73. D. Palla), Gold, Dresler, Indrák - Klepáč, Kratochvíl (67. Horák), Kudry, Bartoň - Staněk, Poláček (81. Janovský). Trenér: Koval.

Mladší dorost: SK Hranice - FK Nový Jičín 1:4 (0:1)
B: 68. Rak - 38. z pen. a 59. Kadlčík, 48. Ševčík, 54. Zavacký.
Nový Jičín: Kocián – Kratochvíl (72. Dwayeb), Zavacký (63. Žárský), Janovský (77. Bártek), Rončka, Ševčík (71. M. Palla), Kadlčík, Buzek, Gazda, Gonda, D. Palla. Trenér: Merenda.

Starší dorost: MFK Havířov - SK Beskyd Frenštát p. R. 3:5 (1:1)B: 9. a 58. Baláž, 80. Zbavitel – 60., 65. a 85. Janáč, 35. Mičulka, 55. D. Kocián.
Frenštát p. R.: Nezhoda – R. Kocián, Balcárek, T. Kocián, Svoboda - Adamčík (87. J. Novák), Janáč, Mičulka, Hajník – D. Kocián, Nevřiva (84. Žák). Trenér: Zdarsa.

Mladší dorost: MFK Havířov - SK Beskyd Frenštát p. R. 8:0 (3:0)Frenštát p. R.: Srněnský - Geryk, Čuport, Kahánek, Adamec - Uličný, Žák, Špaček, Studnický, Sobota - Trubač (47. Maruchnič). Trenér: Zdarsa.