Hattrick Lokši skolil Valachy

Divizní fotbalisté Nového Jičína neprohráli už osm zápasů v řadě. Nyní vyzvou lídra soutěže

26.10.2015

Radovan Lokša v modrém.Foto: Archiv

Proti aktuálně předposlednímu celku tabulky z Velkých Karlovic čekali těžký boj, a jak průběh utkání ukázal, nepletli se. Novojičínští fotbalisté ale díky hattricku kanonýra Lokši a výbornému výkonu zkušeného brankáře Šroma otočili nepříznivě se vyvíjející skóre a slavili vítězství 3:1.

Valaši nastoupili do utkání s velkým odhodláním, ale jejich tři velké šance k vedoucí trefě nevedly.

Domácím však jakoby několik varovných signálů, včetně nastřelené tyče, nestačilo a poté, co byla Slováku Ilkovi, který spolu s dalším Slovákem Slaninkou zasáhl jako střídající hráč do pátečního utkání druholigového Frýdku-Místku v Českých Budějovicích, písknuta ruka, poslal hostující Škrobák po proměněné penaltě hosty do zaslouženého vedení.

„Celý týden jsem kluky připravoval na to, že nás rozhodně nečeká nic lehkého, což se potvrdilo. Soupeř má v celku kvalitní defenzivu a každou příležitost využívá k nebezpečným brejkům. Soupeř měl tolik šancí, jako všechna mužstva, která u nás prozatím hrála za celý podzim. Jen díky Šromovi jsme prohrávali jenom 0:1 a museli jsme tak zápas otáčet. To, co jsme nechtěli, se bohužel vyplnilo," sdělil nespokojený trenér Novojičínských Jan Pejša.

Závěr první půle však dal celému utkání směr a Nový Jičín se po dvou trefách Lokši mohl radovat z podařeného obratu.

Nejprve se domácí sniper prosadil ve 42. minutě, kdy se po rohu Švancera trefil z otočky a svou druhou trefu pak přidal v první minutě nastavení, kdy opět zužitkoval rohový kop Švancera, když se tentokráte trefil hlavičkou.

„Závěr prvního poločasu se nám opravdu povedl a strašně moc nám pomohlo, že jsme skóre otočili ještě do přestávky," cenil si dvou zásahů ze závěru prvního dějství Pejša.

Také druhá půle nabízela divákům zajímavou podívanou s šancemi na obou stranách. Hosté si nejprve málem dali po šanci Lokši vlastní gól a na druhé straně pak Šrom stihl míč reflexivně vytáhnout na břevno.

Velké Karlovice se postupně, především díky dlouhým nákopům, tlačily za vyrovnáním, ale jedenáct minut před koncem přišla novojičínská pojistka, když se Lokša, po přihrávce Juříčka, chopil po nepovedené standardce hostů míče ještě na vlastní polovině a své sólo zakončil třetí trefou.

„Bylo to těžké utkání, které jsme vyhráli díky hattricku Lokši a výbornému výkonu Rosti Šroma. Naše hra nebyla zrovna ideální, ale tří bodů si velmi cením. Ve druhém poločase už to z naší strany bylo o něco lepší a třetí branka nás definitivně uklidnila," vyjádřil se po závěrečném hvizdu domácí kouč, jenž musel o půli stáhnout ze zdravotních důvodů stopera Malinu.

FK Nový Jičín - FC Velké Karlovice+Karolinka 3:1 (2:1)

Branky: 42., 45.+1. a 79. Lokša – 27. Škrobák z pen. ŽK: Malina, Juříček, Smolarčík, Švec – Vašut, Mikula. Rozhodčí: Slaminka – Priesol, Černoevič. Diváci: 115.

FK Nový Jičín: Šrom – Ilko, Malina (46. Molnár), Farský, Švancer – Švec, Juříček – Kalich, Lokša, Slaninka (86. Fertál) – Smolarčík (81. Kiss Farkas). Trenér: Pejša.

V příštím kole cestují fotbalisté Nového Jičína na hřiště lídra tabulky a nováčka soutěže z Nových Sadů. Utkání má vykop v sobotu 31. října ve 14 hodin.

26.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme školáky ze ZŠ Komenského 68, Nový Jičín

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Jistebník doma zdolal v derby Libhošť

/FOTOGALERIE/ Novojičínské derby v I. A třídě, sk. B, nakonec dopadlo lépe pro nováčka, který porazil oslabené hosty 2:0.

Město zřídilo rozptylovou loučku

Další možnost, jak se rozloučit se svými blízkými zesnulými, budou mít obyvatelé Fulneku.

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.