Napínavý duel nabral hned od začátku utkání ty správné obrátky. Jak uvedly oficiální internetové stránky vsetínského klubu, již ve třetí minutě vybuchl domácí stadion nadšením, když domácí hráči využili přesilovku. Hegyi nabruslil do útočného pásma a našel Mečiara, který trefil horní růžek Šrámkovy brány – 1:0. Pak ale přišly velké chvíle hostí, kteří ukázali, že přesilovky jim nejsou cizí. V 5. minutě, při hře hostí pět na tři, nastřelil Horák tyč, puk se odrazil k Macháčkovi, a ten trefil odkrytou bránu – 1:1. Opařený Vsetín jen sledoval, jak hosté za necelou minutu využili i následnou klasickou početní výhodu. Tyč tentokrát nastřelil Pelikán, brankovou dorážku zrežíroval Gebauer – 1:2. Dílo zkázy dokončil ve 13. minutě Brynecký, který překonal Plška potřetí – 1:3. Domácí vrátil do hry v 16. minutě Bajtek, jenž zakončoval po samostatné akci – 2:3.

Druhá třetina začala opět zostra. Hned na začátku ujel hostující Gebauer, na Plška si ale nepřišel. Ve 26. minutě byl nedovoleně zastaven unikající Horák a rozhodčí neváhal nařídit trestné střílení. Střelu Horáka mezi Plškovy betony však domácí gólman vystihl. Vsetínu se podařilo srovnat v polovině zápasu, když ve 32. minutě propasíroval puk za záda Šrámka Vítek – 3:3. Na druhé straně se vyznamenal opět Plšek, který tentokrát zlikvidoval samostatný únik kapitána Macháčka.

Třetí třetina dlouho vypadala, že výsledkově dovede oba týmy k bodu a do prodloužení. Jenže na začátku 57. minuty udeřili domácí. Kubo našel Sprušila, a ten lehkou tečí otočil výsledek ve prospěch Vsetína. Na branku na konci utkání již hosté odpověď nenašli ani v závěrečné power-play.

Valašský HK Vsetín – HC Gedos Nový Jičín 4:3 (2:3, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Mečiar (Hegyi), 16. Bajtek (Hoďa), 32. Vítek (Farda, Korčák), 57. Sprušil (Kubo, Mečiar) – 5. Macháček (Horák, Andrýsek), 6. Gebauer (Brynecký, Pelikán), 13. Brynecký (Hruška, Zedník), vyloučení: 6:7, využití: 2:2, v oslabení: 0:0, poměr střel: 0:0, rozhodčí: M. Dědek – F. Held, O. Trunečka, diváci: 1009

Vsetín: Plšek – Spitzer, Hoďa, Farda, Tesařík, Mečiar, Žabčík, Šimek, Hrčka – Zúbek, Hruška, Bajtek, Korčák, Vaněk, Vítek, Kubo, Sprušil, Hegyi, Hambálek, Dědek, Holík. Trenér Viktor Hlobil

Nový Jičín: Šrámek – Horák, Andrýsek, Hruška, Pelikán, Gulda, Slavík – Štěpják, Macháček, Skaloš – Zedník P., Brynecký, Gebauer – Uhlár, Toman, Tomášek. Trenér Petr Kneblík
Ostatní výsledky 6. kola:

HC Frýdek-Místek – HC Karviná 1:5, HC Slezan Opava – HK Jestřábi Prostějov 6:5, HC Zubr Přerov – HC RT Torax Poruba 4:2, HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Uherské Hradiště 6:5p
Los 7. kola, sobota 1. října:

17.00 HC Uherské Hradiště – HC Frýdek-Místek, HC RT Torax Poruba – HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Gedos Nový Jičín – HC Zubr Přerov, HC AZ Havířov 2010 – VHK Vsetín, neděle 2. října, 17.00 HC Plus Oil Karviná – HC Slezan Opava.