Úvodní půlhodina patřila zcela jasně domácímu výběru trenéra Halamíčka, ale kýžená vedoucí trefa nepřicházela. Nejblíže ke gólu měl ve veliké šanci Jiří Huvar, po kterém neuspěl ani Macíček. V závěru první půle pak hosté z Ostravska udělali rázný krok ke třem bodům. Ve 44. minutě se nejprve prosadil Wilk a za další minutu potrestal opařené domácí Výšek, jenž se prosadil hlavičkou po rohovém kopu.

„Půl hodiny jsme měli tlak, ale prostě se nám nepodařilo dát branku. Navíc jsme pak vůbec nezvládli závěr poločasu,“ zlobil se petřvaldský kouč Jiří Halamíček, jehož asistent Milan Turčík, jenž v minulosti hrával za Starou Bělou, se tentokráte objevil v základní sestavě.

Fotbalisté Jeseníku zažívají podařený vstup do sezony, když uspěli i ve druhém zápase, ve kterém zvítězili v Odrách 3:2.
Souhrn I. B třídy, sk. D: Mořkov si vyšlápl na Starý Jičín

Vřesině pak stačilo ze druhého poločasu necelých pět minut k tomu, aby se mohla radovat z tříbrankového náskoku, když Jana Klečku tentokráte překonal Hloušek. Domácí se prosadili až v 64. minutě, kdy se konečně dočkal Jiří Huvar, ale rozdíl dvou branek nevydržel ani minutu, protože hostující Jakub Novák bleskově zvýšil už na 4:1. Deset minut před koncem musel Petřvald skousnout ještě pátou branku a poté už pouze korigoval skóre na konečných 2:5 Valík, jenž znovu po týdnu naskočil do druhého poločasu a opět skóroval.

„Výsledek až tak neodpovídá dění na hřišti, ale soupeř má kvalitní mančaft a byl jednoznačně lepší v produktivitě. Potom už zápas kontroloval. Pro nás je velká škoda, že jsme více nevytěžili z úvodního tlaku. Teď už bychom chtěli uspět, ale Ostrava-Jih je soupeř, který bude určitě taky hrát v popředí tabulky. Ale snad to konečně zvládneme,“ věří Halamíček.

TJ PETŘVALD NA MORAVĚ – FC VŘESINA 2:5 (0:2)

Branky: 64. J. Huvar, 83. Valík – 44. Wilk, 45. Výšek, 50. Hloušek, 65. J. Novák, 81. A. Hruzík. Rozhodčí: Levinger – Tomai, Juřička.

Petřvald n. M.: J. Klečka – Ručka, Turčík, D. Novák, T. Klečka (70. Augustýnek) – Šarina (62. Fubšo), R. Huvar – Macíček (46. Valík), Manďák, Huták (46. Martin Hýl) – J. Huvar. Trenér: Halamíček.

Zbylé výsledky 3. kola: Šilheřovice - Klimkovice 1:1, Bohuslavice - Dolní Lhota 4:1, Chuchelná - Velká Polom 2:3, Darkovice - Hať 1:1, Ostrava Jih - Píšť 3:2, Kozmice - Strahovice 1:3.