I. B třída, sk. B: Petřvald rozhodl o výhře v prvním poločase

Napotřetí to konečně vyšlo! Fotbalisté Petřvaldu na Moravě porazili ve třetím utkání v sezoně I. B třídy, sk. B, Ostravu-Jih 4:2, když na první tříbodový zisk v ročníku zadělali již v úvodní pětačtyřicetiminutovce, ve které soupeře zasypali čtyřmi brankami.

30.8.2017

PETŘVALDSKÝ útočník Jiří Huvar se na první výhře v sezoně podílel dvěma góly. Foto: Deník/Archiv

Cestu k potřebnému vítězství načal už v 8. minutě Kotek, jenž uklidil míč pod břevno. Po dvaceti minutách už vedli Halamíčkovi svěřenci o dvě branky, když se prosadil Jiří Huvar. Po půl hodině pak proměnil samostatný únik Valík, jenž se tak trefil i ve třetím zápase za sebou.

Vydařený poločas domácích pak ještě korunoval svým druhým gólem v utkání Jiří Huvar, jenž jaro strávil v divizním Frýdlantě nad Ostravicí, a jehož podařená rána znamenala náskok 4:0. „Podali jsme stejný výkon, jako v zápase proti Vřesině, ale s tím rozdílem, že jsme konečně proměňovali gólovky,“ ulevilo se trenérovi Petřvaldu na Moravě Jiřímu Halamíčkovi.

Hosté sice zkraje druhé půle snížili na 1:4, ale Petřvald už si dostatečný náskok dokázal udržet a na první výhře v sezoně už nic nezměnila ani druhá inkasovaná branky z 84. minuty. Pro celek z Ostravska se jednalo o první bodovou ztrátu v sezoně.

„Zápas jsme sice kontrolovali, ale v poločase jsme si řekli, že chceme udržet nulu, protože se nám to ještě v sezoně nepodařilo, ale bohužel,“ krčil rameny trenér aktuálně osmého Petřvaldu na Moravě, jenž po dlouhodobém zranění nasadil do základní sestavy Augustýnka, jenž však na hřišti vydržel necelou půlhodinu. „Něco se mu zase ozvalo, takže jsme ho raději preventivně stáhli,“ vysvětloval Halamíček.

Petřvaldské nyní čeká nedělní utkání (16.30) na hřišti Bohuslavic, které mají na svém kontě prozatím také čtyři body.

TJ PETŘVALD NA MORAVĚ – FC OSTRAVA-JIH 4:2 (4:0)

Branky: 19. a 36. J. Huvar, 8. Kotek, 31. Valík – 50. M. Gaži, 84. D. Kadlčík. Rozhodčí: Klimek – Čecháček, Andrýsek.

Petřvald n. M.: J. Klečka – Ručka, Martin Hýl, Novák, T. Klečka – Šarina, R. Huvar – Macíček, Augustýnek (28.Valík (65.Huták)), Kotek – J. Huvar (80. Hurník). Trenér : Halamíček.

Zbylé výsledky 4. kola: Píšť - Bohuslavice 2:0, Strahovice - Chuchelná 4:2, Vřesina - Velká Polom 3:1, Klimkovice - Kozmice 1:0, Hať - Šilheřovice 0:5, Dolní Lhota - Darkovice 1:2.

30.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Odhalení pamětní desky na domě číslo 34 v Hoblíkově ulici v Novém Jičíně rodáku Maxi Mannheimerovi.
9

Bílý havran má pamětní desku na domě, kde žil

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme školáky ze ZŠ v Kuníně a Františka Palackého Hodslavice

PODÍVEJTE SE: Pendolino má nový interiér. Jak se vám líbí?

/FOTOGALERIE, ANKETA/ Nové sedačky, dětské kino nebo moderní vizuální informační systém s LCD monitory. Nejen na tyto novinky se mohou těšit zákazníci, kteří při cestách vlakem využívají pendolino.

První derby: Ďáblové přetlačili Tatru

V úvodním derby vedli hokejisté Kopřivnice po dvou třetinách 2:1. Nový Jičín však následně předvedl gólovou palbu řízenou Robinem Gebauerem a slavil triumf 5:2.