Nerozhodně skončilo druholigové utkání Sokolova a Fulneku

Sokolov - Nerozhodným výsledkem 1:1 skončilo druholigové utkání 18.kola mezi Sokolovem a Fulnekem.

23.3.2008

Fotbalový zápas Fulnek versus Frýdek-Místek. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Robert Schedling

Poločas začali lépe hosté z Fulneku. Ti si na hřišti více vyhověli, hrozili zejména rychlými výpady po levé straně. Baník vepředu nehrozil a brankáře Fulneku prakticky neohrozil. V 15. minutě měli možnost změnit stav hosté, po ruce Jiráčka zahrával na hranici šestnáctky přímý kop kapitán Vajda, ale nastřelil jen ruku hráčů ve zdi. Kopala se tedy penalta, kterou však Vyskočilovi brankář Bertelman vyrazil. První ohrožení hostující branky přinesla až 30. minuta, ve které nejprve pálil zprvní Javorský, ale jeho pokus zblokovalal obrana. A o chvíli pozdějisi na centr naběhl Salák, ale z voleje mířil mimo. Ve 33. minutě se po pasu Saláka ocitl v šanci Mlika, ale tvrdě pálil jen do boční sítě. Za sedm minut pálil na hranici velkéhjo vápna Fleišman, jeho střela letěla jen těsně vedle.

Promrzlé diváky ve druhé půli zahřála akce z 56. minuty. To pronikl do vápna Mlika a jeho přihrávku na penaltu využil Jiráček, který zprvní poslal balon do sítě – 1:0. Branka baníkovce nakopla a v krátkém sledu za sebou pak zahrozili Salák a po něm dvakrát Jiráček. Oba však stříleli vedle. A tak tři minuty před koncem udeřilo na druhé straně. Z nenápadné akce se do míče na hranici šestnáctky opět střídající žolík Malohlava a ránou do šibenice srovnal na 1:1.

Branky: 56. Jiráček – 87. Malohlava.
Rozhodčí: Bílek – Pokorný, Štěrba; ŽK (16. Mlika, 61. Javorský, 82. Hájovský – 22. Slončík, 39. Kaprálik, 57. Staš).
Diváci: 1338.
Sestava Sokolova: Bertelman – Kaplan, Hájovský, Hrabáč, Mach – Salák, Javorský, Jiráček, Fleišman – Duchnič (77. Šorfa), Mlika. Trenér: Martin Hašek.
Sestava Fulneku: Pospěch – Krása (82. Malohlava), Kaprálik, Staš, Kovář – Vyskočil (70. Smutný), Lukaštík, Slončík, Vajda – Koštuřík, Král. Trenér: Václav Daněk.

Autor: Roman Macek