Tři nesmírně cenné body slavily, stejně jako v minulém kole, Jistebník, Suchdol a Jeseník. Odry nejprve uspěly v dohrávce na půdě Bordovic a o víkendu pak přivezly bod z hřiště na jaře nejlepšího celku z Kozlovic. Důležité vítězství si ve čtvrteční dohrávce připsaly také Kateřinice, které vyloupily Jeseník.

ZELENÝ PAŽIT I. B třída, sk. D

TJ TATRAN JAKUBČOVICE - FC LIBHOŠŤ 3:1 (0:1)

Svědky přímého souboje o první příčku tabulky, jež zaručuje postup do I. A třídy, byli diváci v Jakubčovicích, kteří po čtvrthodině jen smutně přihlíželi, jak tečovaná rána Jachníka končí v jakubčovické brance. Tomečkovi hoši se v první půli k výraznějším gólovým šancím nedostávali a hosté si jednobrankový náskok zaslouženě drželi.

HVĚZDY KOLA***MICHAL DAVID (Jeseník)
Podruhé v řadě o sobě dala nejvíce vědět jesenická mašina na góly. Po dvou trefách a dvou asistencích z minulého víkendu v Kopřivnici sice vyšel v dohrávce proti Kateřinicím naprázdno, ale v derby se Starý Jičínem opět řádil a hattrickem a přihrávkou přispěl k cenné výhře Slavoje vstříc záchraně.

**RADIM BILL (Jakubčovice)
Šlágr kola vzal po změně stran do své moci a dvěma trefami pomohl otočit duel proti FC Libhošť. Tomečkův celek porazil konkurenta v boji o postup i podruhé v sezoně, a pokud do konce sezony nezaváhá, bude o prvním fleku rozhodnuto.

*DANIEL PETR (Bordovice)
Nejzkušenější člen Pítrova týmu ukázal, že se před ním musí mít defenzivy soupeře stále na pozoru. Nejlepší střelec Bordovic zařídil svým parťákům brzké dvoubrankové vedení a svůj gólový účet zaokrouhlil na číslo 10. „Bordo" si však z Kateřinic nakonec odváželo pouze bod.

ČÍSLO KOLA 2 Hned dva trenéři skončili po víkendu na lavičkách svých týmů. V Kopřivnici už nepokračuje Milan Svoboda, jenž svůj odchod avizoval už delší dobu, a v Tiché odvolali trenéra Koblovského, jehož nahradilo duo Bača Bedrich.

„Musím uznat, že soupeř byl kvalitnější na míči, hrozil nebezpečnými kontry a po jednom z nich šel do vedení. Naše hra byla nepřesná. Po malé bouřce o přestávce jsme šli do hry s cílem zkvalitnit hru," komentoval úvodní dějství domácí trenér Alois Tomeček. Poločasová bouře v domácí kabině Jakubčovicím evidentně prospěla, protože domácí během 60. a 62. minuty otočili utkání na svou stranu.

Nejprve si přihrávku Pavla Zagola zpracoval Bill, jenž následně střelou k tyči srovnal, a chvíli poté se radoval také druhý domácí střelec, Ďurica, jehož výstavní rána skončila za zády, jinak velmi dobře chytajícího, Martinovského. Svižný fotbal poté pokračoval, ale gólem skončila až situace z nastaveného času, ve kterém zpečetil domácí výhru svým 19. gólem v sezoně Bill.

„Chtěli jsme uspět a vrátit se opět na čelo tabulky. Za druhý poločas musím chlapce pochválit," uvedl jakubčovický kouč, jehož tým nyní čeká derby na hřišti Spálova, kterému mají za podzimní porážku co vracet. FC Libhošť tak po podzimní porážce 1:4 neudržel poločasové vedení a nestačil Tatranu ani v odvetě.

„Jednogólové vedení jsme do přestávky udrželi díky velmi dobré hře. Hráči dokázali udržet míč na zemi, zdařile kombinovali, a hlavně svého soupeře nepouštěli do zakončení. Pravý opak nastal ve druhém poločase. Domácí nás postupně začínali přehrávat a my jsme začali chybovat," řekl kouč poražených Miroslav Salač.

B: 60. a 92. Bill, 62. Ďurica 18. Jachník. Rozhodčí: Pala Malchárek, Pobořil.

Jakubčovice: Buček Pavelka (72. Vavroš), Dvořák, Sommer M. Zagol P. Zagol, Šťastný, Molnár Schreier (79. Šaran) Bill, Ďurica. Trenér: Alois Tomeček.

Libhošť: Martinovský Eckelsberger, Velart, Palička, Juřena Bednář, T. Blažek, Jachník, J. Čapka (71. Dědík) Oborný (76. Závodný), Pojezdala. Trenér: Miroslav Salač.

TJ LOKOMOTIVA SUCHDOL N. O. - TJ SPÁLOV 1:0 (1:0)

Do okresního přeboru se nám nechce! Vzkázali rázně po druhém domácím vítězství v řadě fotbalisté Suchdolu, kteří sice nadále zůstávají poslední, ale na deváté Odry ztrácejí pouhé dva bodíky. Kdyby Lokomotiva vedla nad Spálovem po poločase 3:0, nikdo by se nemohl divit.

Domácí byli v úvodním dějství jasně lepším mužstvem, jen jejich stará známá bolest v podobě neproměňování šancí se opět přihlásila. Vyložené šance spálili Jakub Rek, Meihack nebo Málek, jenž se však jednou také trefil, a jeho branka z 24. minuty byla nakonec vítězná.

„V prvním poločase jsme měli velké šance, ale nebyli jsme schopni dát gól, ani když jsme byli sami před brankářem. Po prvním poločase mohlo být rozhodnuto, ale nakonec jsme se museli bát o výsledek až do konce. Měli jsme dát tři, klidně čtyři branky, a mohl být klid. Místo toho jsme se ve druhé půli přizpůsobili hře soupeře, ztráceli jsme hodně balónů a byli jsme pod tlakem," komentoval dění na hrací ploše hrající trenér Suchdolu Luděk Hanzlík.

Bídný výkon Spálova v první půli dokumentovala bouřka v kabině hostů o poločasové přestávce. Ve druhé půli se hra Bušinova celku zlepšila a největší příležitosti k vyrovnání měl zadák Anděl, po standardce, ani poté po rohovém kopu, však kýžené vyrovnání hostů nepřišlo. Spálovští tak mohou litovat prohospodařené první půle.

Po návratu z kabin se marně snažili o vyrovnání, ale Sehnalíkovi už čisté konto nevzali. Čtrnáctý Suchdol tak ztrácí, šest kol před koncem, na páté Kateřinice pouhých šest bodů.

B: 24. Málek. Rozhodčí: Tvardek Žurovec, Mikyska.

Suchdol: Sehnalík Randýsek, Zuzaňák, Hanzlík, T. Rek Richtár (65. Voda), Richtárik (86. J. Vandlík), Masnica, J. Rek, Málek Meihack (75. Nezmeškal). Hrající trenér: Luděk Hanzlík.

Spálov: Mališ Sosnovec, Anděl, Sucháček, Maršálek V. Král (63. Šíma), Baláž (46. Zálešák), Klevar, P. Pop R. Ambrož, T. Chuděj. Trenér: Vojtěch Bušina.