TJ Tatra Příbor – TJ Nový Jičín 0:3 (0:2)

Utkání, hrané na hřišti ve Štramberku, svedlo dohromady v I. A třídě, skupině B, dva celky s rozdílnými prioritami. Zatímco Příbor střádá každý bodík, potřebný k záchraně v soutěži, Nový Jičín potřeboval vyhrát, aby měl s předstihem zajištěn postup.

Než se diváci stačili usadit, otevřel favorit skóre utkání. Ve 4. minutě zužitkoval rohový kop Dvořáka ranou pod břevno Jiří Hanzelka - 0:1. Hosté dál diktovali tempo utkání, ale domácí, kteří nastoupili bez náhradníků, nechtěli prodal svou kůži lacino. Ve 38. minutě však nacentroval do šestnáctky Macíček, k míči se dostal Polonyi a s přehledem zvýšil – 0:2. Největší šanci domácích měl Řehák, který využil zmatku před novojičínskou brankou, ale jeho dělovka se od břevna odrazila pouze před brankovou čáru, kde jí uklidili novojičínští obránci.

Po poločase se obraz hry uklidnil, přesto to byli stále hosté, kteří měli utkání pevně ve svých rukou. Ve 48. minutě zpracoval míč, letící za obranu, Polonyi a technickou střelou do protipohybu příborského gólmana uzavřel skóre zápasu – 0:3.

„Ještě nejsme zachráněni, ale bohužel. Dnes jsme odehráli zápas bez náhradníků, a výsledek je tak nakonec pro nás ještě přijatelný,“ přiznal příborský kouč Radomír Kalich a pokračoval: „Nastřelili jsme sice břevno, ale s hrou spokojen být samozřejmě nemohu. Musíme zvládnout poslední domácí zápas. Musíme získat aspoň bod, ne-li tři.“

Trenér Nového Jičína Alois Holub mohl být naopak spokojen. „To, co jsme chtěli, jsme splnili. Potřebovali jsme zvítězit a zahrát si fotbal. Hodně nám pomohla branka ze čtvrté minuty, do přestávky jsme přidali druhou a bylo prakticky rozhodnuto,“ prozradil Holub a uzavřel: „Důležité také bylo, že jsme odehráli zápas bez zranění. Myslím si také, že na pěkném hřišti byl k vidění pěkný fotbal.“

Branky: 4. Jiří Hanzelka, 38. a 48. Polonyi, ŽK: T. Krumpolc, Bezděk, R. Šrom – O. Kolek, L. Konečný, rozhodčí: Pobořil – Hrňa, Burian, diváci: 60.
Příbor: P. Fischer ml. – T. Kahánek, O. Kolek, Michal Kabát, D. Halfar – Sattek, Malúš, Z. Čapka, M. Řehák – Klauda, L. Konečný. Trenér Radomír Kalich
Nový Jičín: R. Šrom – L. Bajer, T. Krumpolc, M. Dvořák, J. Pavlík – Jiří Hanzelka, Palička (68. Jakub Hanzelka), P. Macíček, Hrachovec – Polonyi, Bezděk (74. Dědík). Trenér Alois Holub

HÁJEK a SYNOVĚ Jakubčovice – FK Bolatice 5:3 (2:2)

Souboj týmů z čela tabulky I. A třídy, skupiny A, nabídl hned od začátku atraktivní podívanou. Domácí s vědomím, že pokud vyhrají, mají dopředu zajištěn postup, se do soupeře hned od začátku zostra obuli. V 5. minutě si tak vynutili branku, kterou si ve zmatku nešťastně vsítil do vlastní branky hostující Rataj – 1:0. Bolatice se ale nevzdaly a v 8. minutě srovnaly po standardní situaci. Nabuzení hosté zvýšili tlak a v 17. minutě se, opět po přímém volném kopu ze 30 metrů, radovali zásluhou Sněhoty podruhé. Ve 28. minutě zatáhl středem hřiště míč Šot a nádhernou střelou vymetl šibenici hostujícího gólmana.

Po přestávce se ujali podruhé vedení hosté, když ve 49. minutě zaskočil domácí hráče Kotík – 2:3. Od té chvíle ale hráli především domácí a hosté se zaměřili jen na rychlé brejky. V 55. minutě srovnal Jašek, v 78. minutě zvýšil Schreier a definitivní tečku vystavil v 89. minutě Strnadel.

„Spokojen jsem spíše s výsledkem, a že jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Průběh zápasu moc ke spokojenosti nepřidal. Tvrdí se, že poslední krok bývá nejtěžší, a z tohoto důvodu zápas asi těžký byl,“ prozradil jakubčovický trenér Jan Baránek a pokračoval: „Bolatice hrály opravdu dobře a trápily nás především svou útočnou hrou, s čímž jsem ani nepočítal, že budou tak dobří dopředu. Možná nám fakt, že pokud vyhrajeme, máme jistý postup, svazoval trochu ruce, ale dobře to dopadlo.“

Trenér Bolatic Rudolf Rataj bral výsledek sportovně. „Přijeli jsme spíše s náhradníky, protože někteří kluci jsou ve Švýcarsku. Myslím ale, že to byl velmi kvalitní zápas,“ přiznal Rataj a uzavřel: „Paradoxem je, že jsme venku nastříleli tři góly a stejně jsme prohráli. Původně jsme ale měli strach, že tu dostaneme větší příděl. Nakonec můžeme být spokojeni.“

Branky: 5. vlastní (Rataj), 28. Šot, 55. Jašek, 78. Schreier, 89. Petr Strnadel I– 8. Bortlík, 17. Sněhota, 49. Kotík, ŽK: Bitta, Pavelka – Florián, Sněhota, rozhodčí: Mrózek – Hrubý, Seidler, diváci: 160.
Jakubčovice: A. Twardzik – Malina (83. Anděl), Vrba, Jašek – Jahoda, Bitta, L. Škopek (78. Pavelka), Šot, Blatný – Schreier, Petr Strnadel I. Trenér Jan Baránek
Bolatice: P. Duda – T. Balarin, Sněhota, V. Duda, Florián – Boček (76. O. Balarin), Bortlík, Burian, Kotík – M. Balarin, Rataj (86. Homola). Trenér Rudolf Rataj