MFK Havířov – Hájek a synové Jakubčovice 0:1 (0:1)

Indiáni vstoupili do zápasu aktivně. Už ve 4. minutě prostrčil Galajda míč šikovně na Voznicu, který postupoval sám na brankáře, ale v koncovce havířovský kanonýr selhal. Poté se hra vyrovnala, když lepším kombinacím bránil mnohdy nerovný terén. Hosté mohli jít do vedení ve 13. minutě, ale Moravčík mířil z dorážky mimo. Domácí měli nadále více ze hry, o soustavném tlaku se však mluvit nedalo, protože hru Indiánů provázela řada nepřesností. Po půlhodině hry zapomněli hosté u zadní tyče na Giňu, který naštěstí mířil hlavou těsně mimo. Ve 35. minutě přišel pro domácí příznivce šok. Hosté zúročili jednu z akcí ve vedoucí gól, když se zblízka trefil Schreier – 0:1. Z tohoto gólu se Havířovští do konce první půle nevzpamatovali, takže do kabin mířili spokojenější hosté. Ve druhé půli nejdříve pokračoval fotbal bez šancí, ale s přibývajícím časem se aktivita přestěhovala trvale na domácí kopačky a třetí tým tabulky odolával jen s vypětím všech sil a s notnou dávkou štěstí. V 72. minutě trefil Dittrich tyč gólmana Pospěcha, čímž odstartoval festival spálených havířovských šancí.

Závěrečný tlak Havířova byl doslova drtivý a gól visel na vlásku. V 83. minutě proletěl míč pokutovým územím a Aniol na zadní tyči trefil míč do nohy brankáře. O tři minuty později trefil stejný hráč tyč, míč se odrazil k Voznicovi, a ten z metru přestřelil prázdnou branku. Po další rozehrávce napřáhl Dittrich z třiceti metrů a míč se odrazil od břevna bezmocného Pospěcha. Po další akci už zvedali domácí opět ruce nad hlavu, ale hlavičku Voznici vytlačil Pospěch opět na tyč. Drtivý tlak tak skončil čtyřikrát na brankové konstrukci a Havířovští na to doplatili ztrátou všech bodů.

Pavel Rücker (Havířov): Nevím, co bych dnes klukům vytknul. Po celý zápas se snažili a do poslední minuty dřeli, ale nakonec jsme díky smůle nedosáhli ani na bod. V první řadě musíme hledat vinu u sebe. Měli jsme využít šance a nikdo by nám výhru nevzal. Nechci se nikdy vymlouvat na sudí, ale tohle nemohla být náhoda. Nám pomezní mával vymyšlené ofsajdy a přitom nechá dát hosty gól z dvoumetrového ofsajdu. Oddíl si sice bude oficiální cestou stěžovat, ale body nám to už nevrátí.

Pavel Hadaščok (Jakubčovice): Myslím si, že bylo k vidění opravdu pohledné utkání. Nakonec rozhodla naše bojovnost a taky štěstí. V posledních patnácti minutách jsme se dostali pod silný tlak domácích, ale nedokázali z něj nic vytěžit. Měli spoustu střel, šancí, ale nic nevytěžili, takže by se měli zlobit spíše na sebe než na rozhodčí, kteří pískali rovinu a byli spravedliví. Celkově byl Havířov nebezpečný, protože má ve svém středu vysoké hráče a obecně dobře posílil.

Branka: 35. Schreier, ŽK: Pristaš – Vávra, Moravčík, rozhodčí: Durák – Kneisl, Stodůlka, diváci: 600

Havířov: Pacanovský – Valový, Sáblík, Aniol, Giňa (78. Pištěk) – Pristáš (85. Valla), Dittrich, Husárik, Václavík – Galajda, Voznica. Trenér Pavel Rücker

Jakubčovice: J. Pospěch – Sokol, D. Molnár, Jašek, M. Šrom – Moravčík (90. Lang), Bitta, Jahoda, Vávra – Schreier (57. Bezděk), Chudík (85. Blaževič). Trenér Pavel Hadaščok (lp, cas)