Jakubčovice skončily v divizi druhé

Brumov – Když divizní Jakubčovice v posledním utkání, hraném na svém hřišti, porazily Zlín B 1:0, bylo všem jasné, že postup již nemají ve svých rukou. V posledním kole by totiž musely porazit Brumov a lídr ze Zlína by musel ztratit body doma s Mikulovicemi, což se ani nečekalo.

16.6.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

FC Elseremo Brumov – Hájek a synové Jakubčovice 2:1 (2:1)

Nakonec bylo vše jinak. Mikulovice uhrály ve Zlíně bod za bezbrankovou remízu, a tak měly postup ve svých rukou přeci jenom Jakubčovice. Ty ale na hřišti jedenáctého Brumova nedokázaly vyhrát.

Proti druhému celku z Jakubčovic branky padaly v první půli. Eleseremo na svého soka vletělo a po čtvrthodině hry vedlo dvoubrankovým rozdílem. V osmé minutě se trefil Lendvay a o sedm minut později zvyšoval Juřica. Ve 35. minutě hosté snížili Davidem Molnárem, ovšem, domácí již výsledek udrželi.

„Diváci viděli z naší strany velmi slušný zápas. Po většinu zápasu jsme byli lepším týmem, ale v závěru už klukům docházely síly a Jakubčovice nás dokázaly zatlačit. Jsem na kluky nesmírně hrdý, že dokázali druhý tým tabulky fotbalově porazit a prakticky k ničemu nepustit,“ pochvaloval si hlavní kouč Miroslav Mičega.

„Bylo vidět, že jsme zachránění a kluci si šli uvolněně zahrát. Přesto to bylo těžké. Jsou tady nesmírně perspektivní a talentovaní kluci, a dokázali, že si divizi hrát zaslouží. Navíc, jsou na očích profesionálním klubům,“ zdůrazňuje Mičega.

„Již před zápasem jsme věděli, že se postupovat nebude, nicméně ta vůle vyhrát soutěž tam stále byla,“ prozradil trenér Jakubčovic, Pavel Hadaščok, a dodal: „Přestože to bylo celkem rychle 2:1, tak až do konce utkání to bylo nahoru dolů, takže výsledek zápasu byl až do závěrečného hvizdu otevřený.“

Brumov: Vypušták – Dekleva, Dorňák, Sucháček, Burša (37. Nánák) – D. Řehák, Lendvay, Školník, Juřica (82. Ritter) – Bartozel, Smolka (65. P. Beňo). Trenér Miroslav Mičega

Jakubčovice: Pospěch – Sokol, Jašek, Malina (75. Pavelka), Lang – K. Molnár (71. Vávra), Šot, Bitta, D. Molnár – Schreier, Jahoda (71. Moravčík). Trenér Pavel Hadaščok.

16.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

FRENŠTÁT (zleva Marek a Klimpar) zažil v Českém Těšíně další radost z vítězství.

FOTBALISTÉ Bílovce (v bílém) si musí na výhru počkat minimálně do neděle, kdy doma hostí Pustou Polom.

Divizní Nový Jičín stále čeká na první výhru

Novojičínští fotbalisté nevyhráli ani ve třetím divizním kole, když padli v Hranicích. Nyní hostí v sobotu nováčka z Bohumína.