Jakubčovice vybojovaly doma další tři body

Jakubčovice n. O. /FOTOGALERIE/ – Druhé jarní utkání odehráli fotbalisté Jakubčovic opět před vlastním publikem. Po výhře nad rýmařovskou Jiskrou (1:0) tentokrát vyválčili tři body v rámci 18. kola Moravskoslezské divize, skupiny E, nad SK Hranice.

21.3.2010

Další vítězství na domácím pažitu vybojovali fotbalisté Jakubčovic. V rámci 18. kola Moravskoslezské divize, skupiny E, zdolali SK Hranice.Foto: Deník/Jan Kešelák

Hájek a synové Jakubčovice – SK Hranice 2:0 (1:0)

Přestože domácí již podruhé přivítali celek ze spodních pater tabulky, hrála se od začátku vyrovnaná partie. Hranice chtěli využit momentu překvapení ze začátku diktovali tempo hry. Jenže to málo, co propustila jakubčovická záloha, lapila obrana, takže nejnebezpečnější akce hostí končili už před šestnáctkou. Domácí záhy využili své převahy. Ve 33. minutě zatáhl po pravé straně domácí Sokol, nacentroval do vápna a Schreier hlavou prověřil hostujícího gólmana, který míč vyrazil za lajnu. Z následného roku se míč dostal do šestnáctky, kde se ve skrumáži těl nejlépe zorientoval Schreier a s pomocí břevna poslal domácí do vedení – 1:0.

Také druhá půle nabídla fanouškům zajímavé souboje, přesto tlak Hranic nebyl tak znatelný. V 59. minutě se dostal do šestnáctky Hranic osamocený Jahoda, ale napálil pouze gólmana. V 73. minutě rozhodla utkání rychlá akce domácích. Na centr zprava se ukázkově položil Moravčík a bylo to o dva – 2:0. Hned na to mohl snížit hostující Pulkert, ale z první vážnější střely hostů v utkání nebylo nic. Poté Hranice zvýšili tlak, ale zkušení domácí si již výhru pohlídali. Jakubčovice tak ze dvou jarních utkání vybojovali 6 bodů, kdy dali tři branky, ale zatím neinkasovali.

Pavel Hadaščok (Jakubčovice): Hranice se prezentovaly dobrou hrou a po šestnáctku byly velice nebezpečné. Z toho důvodu se hrálo celkem vyrovnané utkání. My jsme si opět vytvořili dostatek šancí, ale ve finální částí nám chyběla větší koncentrace, ale kdyby zápas skončil čtyři, pět – nula nemohl by se nikdo divit. Celkově utkání ale potvrdilo, že soutěž je hodně vyrovnaná nehledě na to, že mnohé týmy výrazně posílily.

František Rolnic (Hranice): Bohužel, utkání mělo stejný průběh jako minulý týden v Šumperku, kdy jsme byli lepším mužstvem a vytvořili si dvě šance, které jsme neproměnili. Dnes jsme si v podstatě ani žádnou šanci nevytvořili. Byl to spíš takový platonický tlak po šestnáctku. V ní nám chybí více té osobní statečnosti, důraz a koncentrace. Herní projev mužstva není špatný, dokážeme kombinovat i držet míč, ale bohužel, nedávíme branky.

Branky: 33. Schreier, 73. Moravčík, ŽK: Bitta, D. Molnár, Moravčík (všichni Jakubčovice), rozhodčí: Lalík – Picmaus, Viščor, diváci: 300

Jakubčovice: J. Pospěch – Sokol, D. Molnár, Jašek, M. Šrom – Moravčík, Jahoda, Bitta (90+1. Pavelka), Vávra – Schreier (63. Blaževič), Chudík (82. Bezděk). Trenér Pavel Hadaščok
Hranice: Malota – Kuchař (83. Dostál), Janíček, Derych, Henkl – Chrastina, Kufa, Modelský, O. Pulkert – Kundrát (54. Zvirinský), Ferenc. Trenér František Rolnic

21.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

FRENŠTÁT (zleva Marek a Klimpar) zažil v Českém Těšíně další radost z vítězství.

FOTBALISTÉ Bílovce (v bílém) si musí na výhru počkat minimálně do neděle, kdy doma hostí Pustou Polom.

Divizní Nový Jičín stále čeká na první výhru

Novojičínští fotbalisté nevyhráli ani ve třetím divizním kole, když padli v Hranicích. Nyní hostí v sobotu nováčka z Bohumína.