Jeseník porazil Starý Jičín a zamotal tabulku

Jistebník si doma
zastřílel proti Tiché a přezimuje na 1. místě. Druhou výhru v sezoně získal Mořkov, který na vlastním trávníku přetlačil Fryčovice.

9.11.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK / František Géla

O výhře Oder nad Vlčovicemi rozhodla jediná branka, naopak Fulnek se z Ostravice vracel s přídělem. Spálov nepřipustil překvapení s posledními Kozlovicemi a Kateřinice vůbec nezvládly zápas proti Kopřivnici, která hrála téměř celé utkání v deseti.

TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. – FK STARÝ JIČÍN 2:1 (1:1)

Šlágr kola načali lépe hráči Starého Jičína, které v derby, před početnou diváckou kulisou, poslal do vedení už ve 14. minutě zkušený Petr, jenž potrestal penaltový faul Shaparenka na Hatlapatku. Slavoj se postupem času oklepal a začal rivalovi zatápět, což korunoval krátce po půl hodině hry, kdy přesnou hlavičkou vyrovnával na 1:1 domácí kapitán Polónyi.

Ve druhém poločase padla jediná branka, o kterou se v 67. minutě postaral chytrou střelou Burget, jenž skóroval ve čtvrtém utkání v řadě a na jehož zásah už oslabení hosté nedokázali najít odpověď.

Více se dočtete pravidelně každou středu v tištěném vydání Novojičínského deníku a v úterní příloze Region.

„Do druhého poločasu nenastoupil za hosty zkušený hráč Hanzelka a bylo to znát. Naši hráči vyvíjeli čím dál větší tlak a výsledkem byl náš vítězný gól. Musím kluky pochválit za bojovnost a předvedenou hru. Celé mužstvo hrálo skvěle. Splnili jsme náš cíl a uhráli jsme i nějaký bod navíc. Také musím poděkovat fanouškům za podporu a přízeň. V zimní přípravě máme domluvená přátelská utkání na umělé trávě v Novém Jičíně a převážně s družstvy z I. A třídy, které prověří, jak na tom budeme na jaře," informoval předseda jesenického Slavoje Libor Macháč.

Starý Jičín tak musel skousávat třetí prohru v ročníku. „Vedoucí gól nám spíše uškodil, protože Jeseník pak přebral iniciativu a ve zbytku zápasu byl lepší. Nezmohli jsme se ani na žádný tlak," přiznal kouč poražených Jiří Chlopčík, jehož mrzel zdravotní stav mužstva. K utkání totiž vůbec nenastoupili členové základní sestavy Podešva s Bartoněm a v průběhu zápasu se navíc zranili Hanzelka s Hatlapatkou.

„Se zraněním pak zápas dohrávali Michael Kotešovec a kapitán Bajer. Navíc jsem musel v závěru střídat také přemotivovaného Jurajdu," připomněl strach o červenou kartu pro svého svěřence kouč Starého Jičína, jenž je však s podzimem spokojen.

„Tabulka je našlapaná a aspoň to bude na jaře zajímavé. Navíc všechny soupeře z první pětky máme doma," připomněl závěrem Chlopčík.

B: 32. Polónyi, 67. Burget – 14. Petr z pen. Rozhodčí: Šafařík – Sciskala, Kontoršikov.

Jeseník: Macháč – Shaparenko, J. Goláň, Polónyi, P. David – Meihack, Novotný, Burget, Vavřík, Horák (81. Rovenský) – Dědík (57. M. Goláň). Mužstvo vedli: Libor Macháč st. a Martin Černoch.

Starý Jičín: Strnadel – Jurajda (87. A. Kotešovec), Bajer, D. Janovský – Šrom, P. Janovský (82. Kremel) – M. Kotešovec, Petr, Hanzelka (46. Holeňa), Hatlapatka (73. P. Janyška) – Škrla. Trenér: Chlopčík.

TJ JISTEBNÍK – TJ SOKOL TICHÁ 7:2 (2:0)

Fotbalisté Jistebníku položili základ k vítězství již v první půli, kdy nejprve na konci první desetiminutovky využil přihrávku od Davida Štverky kanonýr Zdeněk Kadlčák a za deset minut byl na konci další pohledné kombinační akce kapitán Lebica.

Soubor trenéra Martina Štverky pak předvedl málo vídaný nástup do druhého poločasu, neboť během dvaceti minut zasadil soupeři pět gólových ran a rázem vedl drtivým rozdílem 7:0. Ve 47. minutě načal jistebnický gólostroj, po asistenci Lebici, Filip Kadlčák a za pět minut přidal jeho bratr Zdeněk Kadlčák, po individuální akci, gól na 4:0.

Jistebnický hlasatel pomalu nestíhal hlásit branky domácích, protože už v 56. minutě zařídil pátý zásah v síti Tiché Andrys, jenž těžil z práce Rašky. Když pak za další čtyři minuty dokonal hattrick Zdeněk Kadlčák, jenž si narazl míč s Lebicou, vedli domácí již 6:0.

Drtivou pasáž Jistebnických pak v 64. minutě zakončil parádní ranou ze střední vzdálenosti Košina, jenž mířil do šibenice. Brzy na to zaznamenal čestný úspěch hostů přesně zahraným přímým kopem Fojtík a těsně před závěrečným hvizdem rozhodčí Dytkové pak ještě snížil na konečných 2:7 Fajčák.

Jistebničtí tak zvládli závěr sezony, po porážce ve Vlčovicích, ve velkém stylu, když ve třech utkáních posbírali plný počet bodů při skóre 20:2. „Jsem maximálně spokojený. Výsledek je možná zkreslující, protože Tichá byla dobrým soupeřem. V prvním poločase jsme hráli velmi dobře, ale v posledních deseti minutách jsme vypadli z rytmu a dvakrát nás tam musel zachraňovat Krayzel. Do druhého poločasu jsme ale vlétli jako uragán a rozhodli jsme zápas," konstatoval šéf jistebnické lavičky Martin Štverka, jehož tým přezimuje na čele tabulky.

„Vyhráli jsme pohár, máme třicet bodů, takže musíme být spokojeni. Ale jsme na zemi, protože vloni jsme byli po podzimu také první, takže to nepřeceňujeme, ale jsme rádi," doplnil trenér lídra soutěže. Tichá si naopak vypila podzimní kalich hořkosti až do úplného dna. „Soupeř ukázal velikou kvalitu a byl o dvě třídy lepší než my. Navíc ještě můžeme být rádi, protože minimálně další tři stoprocentní šance pochytal Pikulík. Byla to jedna velká ostuda. Bohužel jsme dostali výprask, jaký snad nepamatuji a bylo to vyvrcholení zpackané podzimní části," hovořil zklamaným hlasem trenér Tiché René Bača, jenž si uvědomuje, že situace v týmu není dobrá.

„Kabina je ve špatném stavu. Přivedli jsme pět nových hráčů, ale místo toho, aby nás to posunulo, tak nám to spíše ubralo na kvalitě. Je třeba si sednout s vedením, vyhodnotit si to a říct si, co dále. Chci u mužstva pokračovat, jelikož chci napravit podzimní nezdar, na kterém mám podíl, stejně jako hráči. Zda ale u mužstva zůstanu, je na vedení klubu," dodal Bača.

B: 9., 52. a 60. Z. Kadlčák, 19. Lebica, 47. F. Kadlčák, 56. Andrys, 64. Košina – 69. Fojtík, 89. Fajčák. Rozhodčí: Dytková – Sivera, Szkuta.

Jistebník: Krayzel – J. Štandl, Tyleček, Pietras – Andrys (68. Vavroš), Raška, F. Kadlčák (58. Pasker), Košina (84. J. Veselý) – D. Štverka – Lebica, Z. Kadlčák (79. O. Veselý). Trenér: M. Štverka.

Tichá: Pikulík – Kaša, Sládeček (28. Piskoř), Vrána (76. V. Havel), Matúš – J. Štefek (68. M. Vaněk), Petřík, Fajčák, Fojtík, A. Šimíček (56. D. Šimíček) – O. Švrček. Trenér: Bača.

TJ SOKOL KATEŘINICE – FC KOPŘIVNICE 0:5 (0:1)

B: 78. a 84. Fendrich, 37. Střelec, 64. Pala, 75. Mička. ČK: 6. P. Okřesík (K). Rozhodčí: Kubiena – Vojkovský, Tvardek.

Kateřinice: Kavka – T. Bittala, Klečka, Janeček, M. Bittala – Tyleček, L. Richter, Marsina (60. Obsadný), Kocourek – D. Richter, D. Lys (46. Polášek). Trenér: R. Nagy.

Kopřivnice: Beňo (85. Fajmon) – Kramoliš, Petráš, J. Okřesík, Hruška (84. Hanzelka) – Pala, Mička, Střelec, Fendrich – P. Okřesík, Ollender (80. Košárek). Trenér: Káňa.

TJ ODRY – FC VLČOVICE-MNIŠÍ 1:0 (0:0)

B: 72. Bílý. Rozhodčí: Tobola – Hrňa, Bartoš.

Odry: Zlámal – Repta, Veselý, E. Chuděj, Hurta (76. Anděl) – Rybařík, Konrád, J. Paszko, Němeček – Bílý, Chovanec. Trenér: Stibůrek.

Vlčovice: Sokolovský – Slezák, Busek (88. Motúz), Růžička, J. Jalůvka (65. Varga), Polášek, Názalaník, R. Jalůvka, Světlík (72. Balatka), Černošek, Hanzelka. Trenér: Rek.

TJ MOŘKOV – TJ SOKOL FRYČOVICE 3:2 (3:1)

B: 12. Poledník, 28. Machač, 30. Hromádka – 33. Koloničný, 60. Žurovec. ČK: 84. Žurovec (F). Rozhodčí: Brabec – Žáček, Kolarský.

Mořkov: Pospěch – Vodolán, J. Mička, Hromádka, Pop – Poledník (81. Stecula), T. Kučera, Machač, Hrubý – Erle (88. Černoch), Galia. Trenér: P. Kunc.

Fryčovice: Ivánek – Židek, Volný (46. Janek), Soško, D. Novák – Žurovec, Zahradník, Šlosar, Koloničný (75. Georgiovský) – Rumel, J. Pešek. Trenér: K. Pešek.

TJ SPÁLOV – FC KOZLOVICE 5:1 (2:0)

B: 1. Kiša, 28. Kostka, 73. Marszalek, 81. K. Pop, 87. T. Chuděj – 47. A. Fojtík. Rozhodčí: Malchárek – Levinger, Kret.

Spálov: Ambrož – Král, Anděl, Sucháček, Kostka – P. Pop, Kiša, P. Chuděj (86. Ondřej), K. Pop (87. Boudný) – T. Chuděj, L. Šíma (46. Marszalek). Hrající trenér: Kiša.

Kozlovice: Chlebek – Ermis, Bednář, Kocián, P. Piskoř – Slanina, A. Fojtík, J. Fojtík, Najdek – P. Krpec, Tabach (46. Holub). Trenéři: Jak. Harabiš a J. Piskoř.

TJ SOKOL OSTRAVICE – FOTBAL FULNEK 6:0 (2:0)

B: 54. a 64. M. Stonavský, 18. Šigut, 39. Platoš, 50. Rozkydal, 67. Žižka. Rozhodčí: Kyselý – Tobola, Folvarčný.

Ostravice: Boháč – Pavelec, Rozkydal, Janošec, M. Ledvoň – M. Stonavský (77. L. Ledvoň), O. Stonavský (77. Mendrek), Stýskala, Kováč (64. Žižka) – Platoš, Šigut (64. Březina). Trenér: Rozkydal st.

Fulnek: Rozsypal – Mrkvica, Kocún, Štefek, Fojtík (46. Jurča) – Špitalík, Jar. Šesták (64. Plný), Bajger (46. Berger), Stratil – Vašina, Jan Šesták. Trenéři: Berger, Baláž, Kovář.

HVĚZDY KOLA:
***ZDENĚK KADLČÁK (Jistebník)
Forvard se zkušenostmi z divize a krajského přeboru, který válel třeba za Dětmarovice či Orlovou, znovu ukázal svoji sílu. Jednatřicetiletý útočník naposledy hattrickem a dvěma asistencemi řídil jistebnické gólové manévry proti Tiché. Kouč Martin Štverka má v nejlepším kanonýrovi soutěže, jenž má na svém kontě 16 zásahů, velkou oporu.
**MAREK STONAVSKÝ (Ostravice) Ze souboje nováčků udělala Ostravice jasnou záležitost, kterou řídil starší z bratrské dvojice Stonavských, který proti Fulneku sám dvakrát skóroval a navíc měl prsty v obou brankách z první půle. Tým trenéra Rozkydala tak mohl slavit druhé domácí vítězství, po kterém přezimuje na klidném sedmém místě.
*MICHAL MIČKA (Kopřivnice) Kopřivnický záložník, jenž v minulosti působil také ve Veřovicích, povedeným výkonem, který podpořil vstřelenou brankou, dirigoval kopřivnickou jízdu za jednoznačnou výhrou na hřišti Kateřinic, kde navíc hosté hráli od 6. minuty pouze v deseti.

ČÍSLO TÝDNE: 3
Stane se, že někteří fotbalisté nejsou vyloučeni během celé kariéry, ale trio hříšníků Petr Okřesík (Kopřivnice), Radek Ermis (Kozlovice) a Radek Koudelný (Jistebník), stihlo během podzimu nasbírat hned dvě červené karty.

9.11.2016 VSTUP DO DISKUSE

Brankář extraligové Kopřivnice Marek Žingor vstoupil do sezony ve výtečné formě.

Kopřivnický brankář Žingor: Můžeme hrát s každým. Máme na play-off!

15. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka měl rekordní účast.
3

Běh rodným krajem Emila Zátopka ovládli dle očekávání Keňané

Souhrn I. B třídy, sk. D: Kopřivnice vyloupila v důležitém duelu Vlčovice

Novojičínsko - Kdo zastaví rozjetý Fulnek? Lídr soutěže totiž sehrál další gólový koncert po změně stran, kdy zasypal Spálov búrem a slavil vítězství 5:0. Po pauze rozhodly také Veřovice, které doma porazily jesenický Slavoj.

Představujeme prvňáčky ze Základní a Mateřské školy Bernartice nad Odrou

Deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Novojičínsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku.

Dvě vážné nehody si vyžádaly celkem šest zraněných

Dvě vážné nehody, při kterých bylo zraněno celkem šest osob, se staly v úterý odpoledne a vpodvečer na Ostravsku.

V bytě seniora vypukl požár, škoda je vysoká

K požáru v Domě s pečovatelskou službou U Jičínky v Novém Jičíně vyjížděli v úterý 19. září zhruba dvacet minut před jednou hodinou ranní hasiči.