Jihlava potrestala chyby Fulneku

Fulnek /FOTOGALERIE/ - Oboustranně ofenzivní utkání hned od začátku poznamenaly chyby domácí družiny, které dokázala Jihlava efektivně potrestat.

27.9.2009

Fotbalisté Fulneku (v oranžovém) prohráli na domácím stadionu s rezervou jihlavské Vysočiny.Foto: Deník/Jan Kešelák

Fotbal Fulnek – FC Vysočina Jihlava B 1:5 (1:3)

Již ve 13. minutě se, po standardní situaci Michala Vyskočila, dostal k odraženému míči osamocený Lovětínský a tvrdou pumelicí prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. Než se domácí vzpamatovali, udělali další kiks. Do otevřené obrany si naběhl Vyskočil z bezprostřední blízkosti nedal domácímu brankáři šanci – 0:2. Nůž na krk přiložil Fulneku autor první branky Lovětínský, který se ve 23. minutě dostal k dalekonosnému odkopu jihlavského brankáře a střelou ke vzdálenější tyči zvýšil – 0:3. Co by v této chvíli těžko někdo čekal, byla obrovská odhodlanost Fulneku, který se nechtěl smířit i s tak vysokým nepříznivým skórem. Částečně vrátil domácí do hry střídající Hanus, který snížil ve 42. minutě po centru Seidlera – 1:3.

Druhá půle měla být ve znamení ofenzivního tlaku Fulneku. Místo toho ale přišla další rána osudu. Ve 48. minutě pojistil vedení hostí Filip, který dokonale využil přesného centru Lovětínského – 1:4. Přestože tento stav vzbuzoval beznaději, domácí se stále nehodlali smířit s tak krutou porážkou s vědomím, že rozhodně výsledek není adekvátní dění na hřišti. Boj byl urputný, ale bezvýsledný. I ti největší optimisté začali tušit, že dnes to asi nevyjde. Zvlášť, když v 90. minutě zpečetil osud utkání Leligdon, který utekl otevřené obraně Fulneku, nahrál na volného Vyskočila, který po kličce brankáři uzavřel skóre zápasu – 1:5.

Jiří Mika (Fulnek): Prohrávat 0:3 ve 25. minutě, to není nic pro moje nervy. Bohužel, začali jsme utkání přesně tak, jak jsme si řekli, že začít nechceme. První gól naservírujeme soupeři na zlatém podnosu, druhý jakbysmet a o třetím se radši nebudu ani vyjadřovat. Snažili jsme se posilnit ofenzivu, byla z toho branka a další dvě šance. Na druhý poločas jsme se snažili pořádně nabudit, ale po třech minutách hry jsme inkasovali. Místo snahy něco s výsledkem udělat tak šlo spíš o dohrání zápasu. Přitom příprava na soupeře byla zodpovědná. POdle výsledku to vypadá, že to na rezervní týmy velkých klubů neumíme (utkání s Baníkem Ostrava B skončilo 0:4, pozn. red). Jsou to sice vesměs mladí kluci bojující o své budoucí angažmá, ale myslím si, že my máme stejnou kvalitu. Jde spíš o podcenění, nevím.

Josef Vrzáček (Jihlava B): Když jsme jeli do Fulneku, byli jsme si vědomi, že je doma silný, a přestože zde podlehl posilněnému Baníku 0:4, dokázal porazit Znojmo či venku Bystrc. Trochu jsme využili toho, že naše áčko hrálo dříve. Máme mladé kluky a je vidět, že hráči z dorostenecké ligy na tuto soutěž ještě moc nestačí, takže jsme to posilnili ze širšího kádru A týmu. Domácí nám ale hru velice usnadnili, hlavně v defenzivě. Hráli ofsajd systém, který si ani netroufnu komentovat. Zkrátka už se nehraje a je na hraně rizika. Přesto musím před domácími smeknout klobouk, protože i za stavu 1:4 v jejich neprospěch pořád chtěli hrát. Na vítězství venku jsme dlouho čekali, protože jsme o něj vždy nešťastně přišli v samotném závěru. Dnes jsme si to opravdu zasloužili.

Branky: 42. Hanus – 13. a 23. Lovětínský, 20. a 90. Michal Vyskočil, 48. Filip, ŽK: R. Grussmann, Dutka – Demeter, rozhodčí: Filgas – Straka, Pochylý, diváci: 164

Fulnek: J. Pospěch – Sokol, S. Burián (30. Hanus), Sáblík, Vlk – Seidler, Wludyka, R. Grussmann, M. Šrom (41. Dutka) – Mooc, Vávra (72. Špitalík). Trenér Jiří Mika

Jihlava B: Krajíček – V. Černý, Filip, Karlík, Naniáš – Demeter (64. Ledigdon), Chlop, Lovětínský, Michal Vyskočil – Peška (74. Procházka), Korčián (84. Dobrovolný). Trenér Josef Vrzáček