Jistebník bral tři body na horké spálovské půdě

Novojičínsko – Lídr z Oder nezaváhal proti Ostravici a vede už s náskokem čtyř bodů. Starý Jičín uspěl na hřišti Mořkova a čtvrtou výhru hlásí Vlčovice, které doma porazily Kateřinice. Nováček z Fulneku bral všechny body v Tiché, která zůstává na osmi bodech a vítězství se slavilo ve Fryčovicích, kde prohrála Kopřivnice. Poslední Kozlovice získaly druhý bod, když v domácím prostředí remizovaly s Jeseníkem.

5.10.2016

Ilustrační fotoFoto: František Géla

TJ SPÁLOV – TJ JISTEBNÍK 1:2 (1:1)

Domácí nastoupili do důležitého utkání bez zraněných Kiši a Klevara a navíc také bez čtyř dalších hráčů. Na lavičce byl pouze nemocný Pavel Šíma a předseda oddílu Trnečka, jenž musel už v poločase nahradit zraněného Tadeáše Chuděje. Spálovský kouč Kiša naordinoval svému týmu systém s pěti záložníky a vyložené šance v úvodu k vidění nebyly.

Více se dočtete pravidelně každou středu v tištěném vydání Novojičínského deníku a v úterní příloze Region.

Na konci první dvacetiminutovky byl na polovině tvrdě atakován Tadeáš Chuděj a hostující David Štverka uviděl žlutou kartu. První gólový moment přišel ve 33. minutě. Těsně za hranicí rohu velkého vápna si míč postavil David Štverka, jenž namísto očekávaného centru zakroutil míč přesně pod břevno Ambrožovy branky. Spálovští se však za pouhou minutu radovali z vyrovnání, když byl podržen Patrik Pop a nařízený pokutový kop bezpečně přetavil ve vyrovnání na 1:1 Tadeáš Chuděj.

„Utkání jsme rozehráli dobře, měli jsme střed hřiště a většinou jsme kombinovali na soupeřově polovině. Soupeře jsme v prvním poločase, kromě penalty, do ničeho vážnějšího nepouštěli a celé mužstvo pracovalo dobře," hodnotil duel trenér Jistbeníku Martin Štverka. Velmi dobrý zápas odehrál zadák Tyleček, jenž kraloval řadě vzdušných soubojů. Po změně stran byli Jistebničtí lepším týmem, což korunovali v 76. minutě.

Zdeněk Kadlčák se uvolnil, prošel až do šestnáctky a na přední tyči našel Davida Štverku, jenž ve skluzu poslal Jistebník do náskoku 2:1. Spálov se dostal to jedné velké šance, kdy Patrika Popa vychytal skvělým zákrokem Krayzel. Jinak měli hosté více možností a jednou se dožadovali i pokutového kopu. Branka Mohyly jim navíc nebyla uznána pro ofsajd a místo třetí branky pak zazvonila za Ambrožem tyč. Domácí v závěru vysunuli na hrot i stopera Sucháčka, ale jistebnická defenziva zvládla závěr znamenitě.

„Utkání mělo určitě náboj. Jsem rád za výhru a především za předvedenou hru, protože na hřišti Spálova se vyhrává těžko. Kluci vydrželi hrát ve vysokém tempu a nasazení, což bylo důležité," cenil si tříbodového zisku jistebnický lodivod, jenž navíc postrádal kapitána Lebicu, jenž si plnil povinnosti svědka při svatbě bývalého hráče Jistebníku Marka Besty.

Spálov tak pro letošní sezonu přišel o svoji domácí neporazitelnost již ve čtvrtém utkání. „Chyběli nám hlavní součásti ofenzivní hry, což bylo hodně znát. Jistebník byl ve druhé půli lepší. Nicméně kluci zápas odbojovali a je třeba je pochválit i přes prohru. Velké přání do příštího zápasu je, aby se vyprázdnila marodka, a aby zranění Tadeáše Chuděje nebylo vážné," uvedl sekretář domácího oddílu Luděk Remeš.

B: 34. T. Chuděj z pen. – 33. a 76. D. Štverka. Rozhodčí: Seidler – Hrňa, Kyselý.
Spálov: Ambrož – Maršálek, Anděl, Sucháček, Kostka – Ondřej, P. Chuděj, L. Šíma, P. Pop, K. Pop – T. Chuděj (46. Trnečka). Hrající trenér: Kiša.

Jistebník: Krayzel – J. Štandl, Prčík, Tyleček, Koudelný – Mohyla (90. Pasker), Raška, F. Kadlčák, Košina – D. Štverka, Z. Kadlčák (78. Valík). Trenér: M. Štverka.

TJ MOŘKOV – FK STARÝ JIČÍN 0:2 (0:1)

Stále pětibodový Mořkov přivítal před vlastním publikem nedaleký Starý Jičín, který přijel s touhou napravit minulé domácí zaváhání s Tichou. Chlopčíkův výběr poslal do vedení z nenápadné situace Šrom, jehož rána zpoza šestnáctky prošla pod tělem Pospěcha až do sítě. Favorizovaní hosté pak kontrolovali vývoj střetnutí a důležitým článkem byl někdejší kapitán divizního Nového Jičína Lukáš Bajer, jenž z pozice stopera řídil nově tříčlennou obranu a celkově defenzivní hru svého celku.

„Konečně jsme venku hráli to, co jsme chtěli. Hráli jsme s defenzivnější taktikou, která slavila úspěch. Šancí jsme si vytvořili hodně, ale dlouho to bylo jenom o gól," vyjádřil se trenér Starého Jičína Jiří Chlopčík. Hostující pojistka přišla v 68. minutě, ve které střelu útočníka Škrly úspěšně dorážel Podešva.

„Domácí měli v první půli jednu šanci, ale pak bylo otázkou času, kdy přidáme druhý gól. Naštěstí se nám to podařilo. Mám radost z udržené nuly a také z předvedené hry," cenil si taktického výkonu kouč momentálně třetího Starého Jičína.

B: 18. Šrom, 68. Podešva. Rozhodčí: Kolarský – Vojkovský, Tvardek.
Mořkov: Pospěch – Vodolán (70. Stecula), Janíček, Hromádka, Kunc (88. Poledník) – David (74. Erle), T. Kučera, Machač, Hrubý – Gold, Galia. Trenér: P. Kučera st.

Starý Jičín: Strnadel – Jurajda, Bajer, P. Janovský (83. Holeňa) – Petr (90. Petřek), Šrom – Bartoň (67. Hatlapatka), M. Kotešovec (79. D. Janovský), Hanzelka, Podešva – Škrla (87. A. Kotešovec). Trenér: Chlopčík.

FC VLČOVICE-MNIŠÍ – TJ SOKOL KATEŘINICE 3:0 (3:0)

B: 2. a 22. Světlík, 18. vlastní. Rozhodčí: Podracký – Švec, Bartek.
Vlčovice: Sokolovský – Kučera, Velička (77. Hanzelka), Busek, J. Jalůvka, Názalaník, R. Jalůvka, Drozd, Černošek (71. Balatka), Světlík, Varga (31. Harabiš). Trenér: Svoboda.

Kateřinice: Kavka – Obsadný (57. Koller), Janeček, Klečka, T. Bittala – Kocourek, L. Richter, Tyleček, Marsina – Polášek (79. Hložanka), D. Richter (46. Rubina). Trenér: R. Nagy.

TJ SOKOL TICHÁ – FOTBAL FULNEK 0:2 (0:1)

B: 44. a 77. Vašina. Rozhodčí: Kontoršikov – Tomšík, Tobola.

Tichá: Pikulík – R. Švrček, Sládeček, T. Tománek (61. Kaša) – Matúš (68. Sobota), Fajčák, Petřík, Suchomel (72. V. Havel) – M. Tománek, Fojtík (78. J. Štefek) – A. Šimíček (62. D. Šimíček). Trenér: Bača.
Fulnek: Rozsypal – Mrkvica, Krása, Kocún, Plný (46. Kotůlek) – Vašina, Jar. Šesták (82. Štefek), Bajger, Špitalík – Stratil, Jan Šesták (89. Jurča). Trenéři: Berger, Baláž, Kovář.

TJ ODRY – TJ SOKOL OSTRAVICE 3:1 (2:0)

B: 15. Chovanec z pen., 30. J. Paszko, 61. Sedláček – 63. Šigut. Rozhodčí: Šafrán – Kolečkář, Krzisch.
Odry: Zlámal – Němeček, Repta, E. Chuděj, Hurta – Vidlák, Konrád, J. Paszko, Frais – Sedláček (90. P. Fabiánek), Chovanec. Trenér: Stibůrek.

Ostravice: Boháč – Mendrek, J. Rozkydal ml., Jucha, L. Ledvoň – M. Stonavský, Šigut, O. Stonavský. Stýskala, Žižka (46. Kováč) – Platoš. Trenér: J. Rozkydal st.

TJ SOKOL FRYČOVICE – FC KOPŘIVNICE 2:1 (0:0)

B: 56. Pešek, 70. Rumel – 84. Hruška. Rozhodčí: Sivera – Dytková, Szkuta.
Fryčovice: Ivánek – Volný, Žídek, Zahradník, Kobylák (46. Janek) – Urbiš (65. D. Novák), Soško, J. Pešek, Žurovec – Herda (52. Georgiovský), Rumel. Trenér: K. Pešek.

Kopřivnice: Beňo – M. Makový (59. Hruška), J. Okřesík, Petráš, Ollender – Březina, Fendrich, Mička, P. Okřesík, – Střelec, Košárek (79. Hradečný). Trenér: Káňa.

FC KOZLOVICE – TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. 1:1 (0:1)

B: 64. J. Fojtík – 18. Rovenský. Rozhodčí: Pobořil – Hnila, Pala.
Kozlovice: Chlebek – Tabach (68. Najdek), P. Krpec, Ermis, P. Piskoř – Kocián, Bednář, J. Fojtík, A. Fojtík – Hruška, Jan Harabiš (33. Slanina). Trenéři: Jak. Harabiš a J. Piskoř.
Jeseník: Macháč – Shaparenko, J. Goláň, Polónyi, P. David – Rovenský (68. Novotný), M. Goláň (46. Meihack), Černoch, Horák – Burget, Vavřík. Mužstvo vedli: Libor Macháč st. a Martin Černoch.

HVĚZDY KOLA*JAN ŠESTÁK (Fulnek) Fulnecká ofenzivní hrozba, která nastupuje v jednom dresu se svým otcem Jaroslavem, byla vedle dvougólového Vašiny nejlepším mužem nedělní partie v Tiché. Urostlý forvard za celé utkání snad neprohrál jediný souboj a tichavské defenzivě dělal svým velmi dobrým výkonem velké starosti.
**MICHAL SVĚTLÍK (Vlčovice) Vlčovický celek trenéra Svobody doma nezaváhal proti předposledním Kateřinicím, když bylo hotovo po dvaceti minutách. Velkou zásluhu na brzkém náskoku měl právě aktivní forvard, jenž dvakrát skóroval, ale gólovou radost si mohl užít minimálně ještě dvakrát. Hattrick visel ve vzduchu.
***DAVID ŠTVERKA (Jistebník) Jednoznačně hrdina šlágru kola. Mladší bratr jistebnického kouče, jenž před svým příchodem do Jistebníku působil v Bílovci, nejenže dirigoval jistebnickou cestu za cenným vítězstvím, ale také rozdával přesné přihrávky a navíc i přesně zakončoval.

ČÍSLO TÝDNE: 2 Pouze tolik branek vstřelila v pěti domácích střetnutích Tichá. Tato nepříznivá bilance má za následek fakt, že Bačův výběr, který před sezonu myslel na čelní příčky, uhrál v domácím prostředí prozatím jen čtyři body.