Jistebník v posledních 15 minutách čtyřikrát inkasoval a ztratil první místo

Novojičínsko – Na první místo se dostal Starý Jičín, jenž potřetí v řadě naděloval, tentokráte Vlčovicím. Gólové hody spustila také Libhošť. Tým trenéra Salače totiž vyhrál 10:2 v Bordovicích, které spadly, kolo před koncem, na poslední místo.

15.6.2016

I. B třída, sk. D: TJ JISTEBNÍK - TJ ODRY 5:5 (2:1)Foto: Deník/Dalibor Tobola

TJ JISTEBNÍK – TJ ODRY 5:5 (2:1)

V Jistebníku ještě nejspíše doteď nechápou, jak mohli v poslední čtvrthodině promarnit náskok 5:1. Domácím, kterým chyběly opory Krayzel, Kadlčák a Besta, se náramně vydařil vstup do utkání, když se brzy prosadil Mohyla a ve 14. minutě zvyšoval na 2:0, po rychle rozehrané standardce, hlavou Pasker. Odry zahrozily po dvaceti minutách Maléřem, ale první pokus zablokovala zeď a druhý vyškrábl Malý. Atraktivní duel s šancemi na obou stranách pak pokračoval, ale Lebicu vychytal ve velké šanci Mališ. Na druhé straně pak mířil v dobré příležitosti, po centru Vidláka, nepřesně v pádu Maléř, který se dočkal ve 33. minutě, kdy se po brejkové situaci ujala jeho přesná střela. Začátek druhého poločasu byl v jednoznačné režii Jistebníku. Kapitán Lebica nejprve nastřelil břevno, ale ve 48. minutě už se po dlouhém výkopu brankáře Malého dočkal, když hlavou přehodil Mališe.

*Závěrečné kolo se odehraje v jednotný sobotní čas

V 54. minutě byl na konci pohledné domácí kombinace Pasker, jenž zužitkoval přesný centr Lebici, jehož vysunul David Štverka. Za další dvě minuty si mohl domácí hlasatel vychutnat pátou branku, když se po autu a následném vybídnutí od Davida Štverky nemýlil znovu Lebica. Odry se však vzepřely k neuvěřitelné stíhací jízdě a Jistebník několikrát zachraňoval velmi dobře chytající Malý, jenž před brankovou čárou lapil stoprocentní šance Maléře a Murína. Varování však jakoby Jistebníku, který prostřídal sestavu, nestačilo a v 76. minutě snižoval na 2:5 Maléř, jehož následný samostatný únik zlikvidoval Malý. V 85. minutě pak přidal třetí zásah Oder Repta a v 89. minutě snižoval krásnou ranou Maléř již na 4:5. Jistebnický zmar byl dokonán v poslední minutě nastaveného času, kdy byl po závěrečném rohu faulován střídající brankář Strempek, jenž se také vysunul do soupeřovy šestnáctky.

Nařízenou penaltu pak v 93. minutě bezpečně proměnil oderský kapitán Murín, jenž vyrovnal na konečných 5:5. Ihned poté zazněl závěrečný hvizd sudího Ochodka, po kterém domácí popadali, po nepochopitelně nezvládnutém závěru, bezmocně na trávník. „Na utkání jsme nebyli dobře připraveni, protože den před zápasem proběhl oderský den a na některých hráčích to bylo vidět. Upozorňoval jsem na domácího Lebicu, ale to hráči vůbec nezvládli. Soupeři taky výborně zachytal brankář. Po páté inkasované brance jsme hráli převážně na půlce soupeře a nakonec se nám podařilo šťastně vyrovnat. Ale abychom v posledních patnácti minutách dohnali ztrátu čtyř gólů, to opravdu nepamatuju," usmál se oderský kouč Jan Stibůrek. Jeho protějšek po utkání jen těžko hledal slova.

„Takhle si prohrát postup, to se jen tak nevidí. I když jsme neměli žádnou povinnost postoupit. Nemám k tomu vysvětlení. Gólman nám ještě navíc při vedení 5:1 chytil další tři branky. Nemám vysvětlení pro to, co se v těch patnácti minutách stalo. Tohle jsem ještě nezažil," nechápal jistebnický lodivod Martin Štverka, jehož tým mohl mít v posledním kole v Jeseníku vše ve vlastních rukou.

.B: 14. a 54. Pasker, 48. a 56. Lebica, 5. Mohyla – 33., 76. a 89. Maléř, 85. Repta, 93. Murín z pen. Rozhodčí: Ochodek – Čecháček, Laštuvka.

Jistebník: Malý – J. Štandl, Koudelný (67. O. Veselý), Pietras, J. Veselý – Mohyla (89. Mohyla), D. Štverka, Tyleček (87. P. Štandl), Košina (66. Andrys) – Lebica, Pasker (75. Babušík). Trenér: M. Štverka.

Odry: Mališ (66. Strempek) – Rybařík, Repta, F. Veselý, Hurta – Vidlák, P. Chuděj (72. Anděl), E. Chuděj, Frais – Murín, Maléř. Trenér: Stibůrek.

TJ SOKOL BORDOVICE – FC LIBHOŠŤ 2:10 (1:7)

Oslabené Bordovice potřebovaly nutně bodovat, ale o první místo bojující Libhošť neměla žádné slitování. Hostující kanonádu rozjel po deseti minutách Symerský, za dalších pět minut skóroval Jachník a ve 23. minutě zvyšoval už na 3:0 stoper Velart. Po půl hodině už bylo s domácími hodně zle, když se trefil Pojezdala. Závěr poločasu si pro sebe rezervoval, spolu s Eckelsbergerem, nejzkušenější člen Salačova týmu – Jaroslav Čapka, jenž čistým hattrickem během pouhých osmi minut stanovil poločasové skóre na 7:1 pro Libhošť.

„Sestavu jsme dávali dohromady těžko a museli jsme povolat další dva hráče Adamce a Kvitu. Navíc už ve druhé minutě jsme museli nuceně vystřídat. Pozorně bránit jsme vydrželi pouze deset minut," smutně konstatoval trenér Bordovic Jan Pítr, jemuž se navíc ještě ve 37. minutě zranil Adamec, jenž chvíli předtím snižoval na 1:5 a jelikož už „Bordo" nemělo nikoho na střídání, muselo dohrávat v deseti. Domácí zkraje druhé půle snížili na 2:7, ale Libhošť pak ještě góly Eckelsbergera, znovu Symerského a Tomáše Blažka rozhodla o konečném výprasku 10:2.

„Absence devíti hráčů plus Maruchniče a Michala Vaňka se nepovedla nahradit tentokráte už ani početně. Proto chci poděkovat hráčům, kteří skoro hodinu v deseti a někteří se zdravotními problémy, zápas dohráli," doplnil Pítr, jehož tým musí v sobotu nutně uspět v Odrách. Čtvrtá Libhošť ztrácí na čelo stále dva body. „Chopili jsme se každé příležitosti a drobného zaváhání soupeře k vstřelení gólů. Škoda jen, že mužstvo, které má nejlepší obranu, dostalo dvě zbytečné branky. Pochvalu si zaslouží hráči z dorostu, které pozvolna zařazujeme," poukazoval na trio Patrik Čapka, Radim Ištok a Filip Mička (v minulém utkání zasáhl do hry také Miroslav Šimíček) trenér FC Libhošť Miroslav Salač.

B: 35. Adamec, 52. Kvita – 34., 36. a 42. J. Čapka, 10. a 77. Symerský, 15. Jachník, 23. Velart, 30. Pojezdala, 75. Eckelsberger, 84. T. Blažek. Rozhodčí: Malchárek – J. Vrána, Přeček.

Bordovice: Mrozowski – Sosenka, Geryk, Kovařík, Peťko – Fusek (2. Kvita), Raška, Melčák, Najvar – Adamec, Kaša. Trenér: Pítr.

Libhošť: Martinovský (60. Mička) – Eckelsberger, Velart, Palička (21. Ištok), Juřena (30. Chromečka) – T. Blažek, P. Čapka (78. M. Blažek), Symerský, J. Čapka (46. Lhotský) – Pojezdala, Jachník. Trenér: Salač.

TJ SPÁLOV – FC KOPŘIVNICE 5:3 (3:3)

B: 40. a 85. Klevar, 34. Kiša, 37. K. Pop, 63. Chuděj – 31.Košárek, 41. Fendrich, 44. Štěpán. Rozhodčí: Přeček – Beran, Fanc.

Spálov: T. Ambrož – Ondřej (46. Maršálek), Sucháček, Anděl, Kostka – Zálešák, Kiša (87. Boudný), Král, K. Pop (74. Šíma) – Klevar, T. Chuděj. Trenér: Bušina.

Kopřivnice: Beňo – J. Okřesík, Petráš, Hruška, Fendrich, Štěpán, Mička, Chromečka (78. Mocek), Košárek, Hanzelka, P. Okřesík. Trenér: Káňa.

TJ SOKOL STARÝ JIČÍN – FC VLČOVICE-MNIŠÍ 5:0 (3:0)
 7:0, 7:0, 5:0

B: 27. Bajer, 29. Jurajda, 40. Škrla, 50. Bartoň, 57. Čapka. Rozhodčí: Tabášek – Kret, Havlík.

Starý Jičín: V. Janyška – Jurajda, Petřek (70. A. Kotešovec), Kreml (65. P. Janyška), Podešva – Hanzelka, Petr, Bajer, Barvenčík (60. D. Janovský) – Bartoň (54. Čapka), Škrla (75. Strnadel). Trenér: Vyhlídal.

Vlčovice: Gajdušek – Hrnčárek, Velička, Drozd, L. Harabiš, Polášek (88. Šintaj), Názalaník, R. Jalůvka, Světlík (70. Balatka), Hanzelka (67. Beseda), Černošek (57. Le). Trenér: Svoboda.

TJ SOKOL TICHÁ – TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. 2:1 (1:0)

B: 12. O. Švrček, 74. M. Tománek z pok. kopu – 88. Štěpják z pen. Rozhodčí: Vojkovský – Závodný, Tvardek.

Tichá: Pikulík – R. Švrček, Sládeček, Hopp (57. Petřík) – M. Vaněk (76. Houšťava), Fajčák, V. Havel, T. Tománek – M. Tománek (85. R. Hoffmann) – O. Švrček, Fojtík. Trenér: Bača.

Jeseník: Macháč – Štěpják, J. Goláň, Černoch, Shaparenko (74. Vaculík) – Lušovský, Burget, M. Goláň, Rovenský (60. Meihack) – Vavřík, Polónyi. Trenér: Takáč.

TJ SOKOL KATEŘINICE – FC KOZLOVICE 1:0 (0:0)

B: 91. D. Lys. Rozhodčí: Kontoršikov – Bartoš, Brabec.
Kateřinice: Kavka – Brus, Janeček, Jar. Tyleček (62. Weiss), L. Richter (71. Jos. Tyleček) – Kocourek, Makúch, Marsina, T. Bittala – D. Lys (93. D. Richter), Polášek. Trenéři: Nagy a Jar. Tyleček.
K

Kozlovice: Chlebek – Ermis, Prudký, Hruška, Eliáš (46. Holub) – Piskoř, Vyvial, Čuport, Najdek (90. Kocián) –Jan Harabiš, Fojtík (87. Hrnčárek). Trenéři: Chýlek a Jak. Harabiš.

Předehráno TJ SOKOL HUKVALDY – TJ MOŘKOV 0:3 (0:2)

B: 4. Kunc, 14. Erle, 89. Štěpán.

HVĚZDY KOLA *** JAROSLAV ČAPKA (Libhošť)
Za osm minut se toho dá stihnout dost, ale čistý hattrick se vidí málokdy. Jeden z dvojice nejzkušenějších členů Salačova týmu to ale stihl v závěru první půle v Bordovicích, kde jeho celek pořádně naděloval, když aktuálně poslední „Bordo" muselo skousnout debakl 2:10.

*** LUBOMÍR MALÉŘ (Odry)
Hlavní útočná vozba Stibůrkovy družiny byla znovu vidět. Mladý kanonýr s šestnáctkou na zádech řídil hattrickem oderské povstání, když hosté v poslední čtvrthodině čtyřikrát skórovali a srovnali na konečných 5:5. Tři velmi dobré příležitosti navíc ještě nejlepší střelec soutěže neproměnil.

* DANIEL LYS (Kateřinice)
V Kateřinicích si v první minutě nastaveného času hluboce oddychli. Domácí příznivce poslal do vítězné euforie právě zkušený forvard, jehož pokus z trestného kopu skončil překvapivě až za Chlebkovými zády. Kateřinice se tak po dlouhé době odlepily ode dna tabulky.

ČÍSLO TÝDNE 13
Na hřišti Spálova bylo za pouhých třináct minut k vidění šest branek! Neuvěřitelná gólová smršť se zrodila v závěru první půle mezi 31. a 44. minutou, po které byl stav zápasu 3:3.

Více na téma fotbalových zápasů novojičínských týmů se dočtete pravidelně každou středu v tištěném vydání Novojičínského deníku a v úterní příloze Region.

15.6.2016 VSTUP DO DISKUSE

Petřvald na Moravě nyní čeká druhé domácí utkání v řadě, když v sobotu od 17.00 vyzve Ostravu-Jih.

I. B třída, sk. B: Až příliš krutá porážka pro Petřvald

Fotbalisté Jeseníku zažívají podařený vstup do sezony, když uspěli i ve druhém zápase, ve kterém zvítězili v Odrách 3:2.

Souhrn I. B třídy, sk. D: Mořkov si vyšlápl na Starý Jičín

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Fotbalisté Frenštátu otočili duel v Českém Těšíně a i díky dvěma trefám kanonýra Klimpara slavili vítězství 3:1.

Tým Tomáše Černína prohrál na hřišti Staré Bělé 1:4 a o první výhru v novém ročníku krajského přeboru se může pokusit v neděli, kdy doma vyzve Pustou Polom.