V prvním poločase nic nenasvědčovalo tomu, že by Jistebník vypadl ze hry o mistrovský titul už včera. Po třech brankách Maruchniče šli do šaten hosté se sklopenými hlavami. Ve druhém poločase se sice Pražané snažili překonat Krayzela v domácí bráně, ale až do 36. minuty se jim to nepodařilo. Pak však během šedesáti vteřin uspěli Novotný a Stejskal a drama bylo na světě.

Minutu před závěrečným hvizdem pak hostující Sláma prošel přes polovinu hřiště, počkal, až půjde Krayzel k zemi, a bombou pod břevno srovnal na 3:3. V prodloužení hrála obě mužstva velmi opatrně, nikdo nechtěl inkasovat. Když už se zdálo, že zápas rozhodnou střely ze značky pokutového kopu, napřáhl z větší vzdálenosti kapitán Pražanů Dlouhý a tři vteřiny před koncem prodloužení s pomocí obou tyčí překonal domácího brankáře. Zatímco hostující tým vybuchl radostí, domácí hráči klesli do kolen a se slzami v očích se dívali, jak se jim sen o finále definitivně rozplynul.

CC R. Mroček LKW Jistebník – ECO Investment Praha 3:4 po prodloužení (3:0)

Branky: 10., 15. a 19. Maruchnič – 36. Novotný, 36. Stejskal, 39. Sláma, 50. Dlouhý. ŽK: Hvolka – Frič. Rozhodčí: Czene , Honěk. Diváků 300. Konečný stav série: 1:3.

Jistebník: Krayzel – Sluka, Hvolka, Janovský, O. Jelínek – Kašický, Rozsypal, Maruchnič, Chvěja. Mužstvo vedl: Rostislav Brož.

Eco Investment: J. Bellada – Šnídl, Vodecký (21. V. Bellada), Sláma, Stejskal – Štorc, Novotný, Frič, Dlouhý. Trenér: Vlastimil Bartošek.