Karel Žídek rozhodl poslední utkání sezony

Frenštát pod Radhoštěm - Karel Žídek ukončil putování Frenštátu pod Radhoštěm v Moravskoslezské divizi, když v posledním utkání sezony rozhodl dvěma góly utkání proti Rýmařovu. Vše se odehrálo ve druhé půli, když nejprve srovnal nepříznivý stav, a poté zařídil dokonalý obrat.

16.6.2008

Fotbalisté Frenštátu pod Radhoštěm oplatili rýmařovské Jiskře porážku z podzimní části (0:3), když v posledním utkání sezony na svém hřišti vyhráli 2:1.Foto: Deník/Jan Kešelák

Utkání ve Frenštátě nabídlo divákům ofenzivní fotbal, hodný této soutěže. Domácí nezachytili ideálně úvod. Přestože hrozili převážně střelbou ze střední vzdálenosti, inkasovali jako první. Již v 16. minutě vypálil z 25 metrů mezi obránci hostující Jahoda. Na jeho přízemní střelu k tyči se domácí gólman Maléř marně natahoval – 0:1. Šance na zkorigování nepříznivého stavu se domácím naskytla ve 29. minutě, kdy přetažený centr Rybaříka rozezvučel konstrukci za zády rýmařovského gólmana Šuláka.

Do druhé půle nastoupili hosté s brankářem Furikem. V 59. minutě zahodil šanci na zvýšení skóre Jiřičný, který hlavou netrefil odkrytou bránu. Pak převzali otěže utkání domácí. V 60. minutě nastřelil Zeman tyč. Minutu nato centroval zprava Šimek, k míči se dostal Žídek a bez problémů srovnal – 1:1. Domácí zvýšili tlak a vynutili si chyby Rýmařova. V 72. minutě se k míči dostal opět Žídek, zatáhl jej do šestnáctky hostí, kde kličkou obešel obránce a otočil stav utkání ve prospěch domácích - 2:1. Od 86. minuty se ale obraz hry změnil a u míče byli převážně hosté. Ze svého tlaku však nedokázali nic vytěžit.

„Nezachytili jsme vůbec začátek zápasu a nechali hrát soupeře přesně to, co umí, tedy kombinační fotbal. Vyklidili jsme střed pole, čehož hosté využili a vstřelili první branku,“ popsal frenštátský kouč Marián Bedrich a pokračoval: „Od té chvíle jsme se ale začali zvedat a ani v kabině nebylo moc dusno, protože jsem pozoroval toto zlepšení. Pouze jsem apeloval na to, abychom napadali soupeře už v blízkosti jejich branky. Měli jsme tlak a zkušený Žídek otočil stav utkání. Pak jsem si myslel, že to uklidníme a v poklidu dohrajeme zápas, ale my jsme přestali hrát a díky za to, že soupeř z tlaku v závěru nic nevyřežil.“

Jeho protějšek, trenér Rýmařova Petr Kostelník hledal příčiny neúspěchu. „Dnes nám chyběli čtyři hráči základní sestavy a do druhé půle jsem musel střídat gólmany. S naší hrou jsem hrubě nespokojený. Dostali jsme dvě branky a úplně jsme odpadli. Závěr sice patřil nám, ale bylo vidět, že nám docházejí síly,“ zhodnotil Kostelník a uzavřel: „Celkově si myslím, že utkání bylo spíš remízové, ale Frenštát měl větší snahu získat tři body, a proto vyhrál.“

TJ EPO Frenštát pod Radhoštěm – TJ Jiskra Rýmařov 2:1 (0:1)

Branky: 61. a 72. Žídek – 16. Jahoda, ŽK: Čerňák, Sládeček – Ondruška, ČK: 90 (+1) Zeman (Frenštát), rozhodčí: Malý – Kantor, Kratochvíl, diváci: 160.
Frenštát p. R.: Maléř - Kovařík, Prokeš, Sládeček - Černoch, Čerňák, Zeman, Žídek (80. Petrželka) - Šimek, Rybařík (84. Plachký) – Petr. Trenér Marián Bedrich
Rýmařov: Šulák (46. Furik) – J. Krajčovič, Jiřičný, S. Kováč, P. Jahoda (70. Fojtů) – Žmolík, Orság, Přecechtěl, Ondruška – Kocúr (80. Dankovič), Macrineanu. Trenér Petr Kostelník

Místo události:
16.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Druholigové hokejisty Nového Jičína (v bílém) a Kopřivnice čeká odveta v úterý 22. srpna.

Start přípravy: Hokejisté Kopřivnice otočili duel v Novém Jičíně

Fotbalisté Petřvaldu na Moravě (v bílém) zahájili nový ročník dělbou bodů.

I. B třída, sk. B: Petřvald na Moravě na úvod remizoval

Souhrn I. B třídy, sk. D: První kolo ve znamení gólových hodů

Novojičínsko - Roli favorita potvrdil hned na úvod Fulnek, který roznesl Vlčovice 7:0. Kopřivnice pak doma podlehla v divokém zápase nováčkovi z Hukvald 2:5.

Bílovečtí mají první bod a nyní cestují na hřiště nováčka

V premiérovém domácím utkání v nové sezoně krajského přeboru nakonec remizovali s Českým Těšínem 1:1. Fotbalisté Bílovce si tak připsali první bod a nyní je čeká sobotní utkání na půdě nováčka ze Staré Bělé.

Frenštát nadělil Slavii kanára

Beskyd doma vyprášil Orlovou 6:0 a potvrdil tak zdařilý vstup do sezony, na který by rád navázali i v sobotu, kdy cestuje do Českého Těšína.